anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zamiana Sony a580 - na co?

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
FotoKunek
Nowicjusz

Zamiana Sony a580 - na co?

witam

obecnie posiadam a580 i obiektywy sony 50 mm f 1.4, sigme 17-70, tamrona 17-50 f 2.8 i sony 35 f 1.8 + hvl f43 i hvl f58 am czy warto zamienic na a57,65 ?? czy jesli juz to celowac w a77?

dziekuje

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

O.K. To już wiem o co chodzi.

Chyba w każdym aparacie jest tak, że czujnik centralny jest najlepszy. Krzyżowy czy pojedynczy (a są i takie co mają jeszcze dołożone czujniki skośne) to określa tylko na jakie linie reaguje. Czujnik krzyżowy będzie reagował na linie pionowe i poziome, czujniki pojedyncze tylko na jeden rodzaj linii. Natomiast jest jeszcze czułość tych czujników. I praktycznie zawsze ten środkowy jest najczulszy, czyli potrzebuje najmniej światła do działania.

Czy A77 będzie miało lepszy AF w takich warunkach - nie wiem, nie odpowiem Ci na to pytanie bo nie miałem okazji ani jednym (A580) ani drugim (żadnym SLT) aparatem robić zdjęć w podobnych warunkach.

Co do tej redukcji szumów to nastawy w body dotyczą według mnie tylko jpg-ów więc nawet jeżeli producent wprowadził redukcję szumów czy kompresję RAW-ów to Ty nie masz na to wpływu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj

Zapytam tak: czy Twoja A580 w czymś Cię ogranicza? Czy brakuje Ci jakichś istotnych funkcji|? Jeśli nie, to może raczej zainwestować w jakiś potrzebny obiektyw, statyw, monitor, oprogramowanie...

Ale, jeżeli któreś z funkcjonalności aparatów SLT są |Ci niezbędne, to oczywiście warto zmienić puszkę. A na którą? to zależy od tego, czego Ci brakuje i co chcesz uzyskać

Edit... niestety forum zjadło mi dużą część postu, więc tylko dopiszę, że:

Ja osobiście wybrałbym A77. Ale to byłby mój wybór. A A580 zostawiłbym sobie jako zapasową puszke - ma wiele zalet :

Message was edited by: Tadeusz.O

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

A czego cI brakuje w A580? Co chcesz zyskać przesiadając się na tamte korpusy? Masz bardzo ciekawy zestaw obiektywów (ja osobiście troszkę bym go zmodyfikował wymieniając sigmę na flintę lub na obiektyw makro jeżeli ta dziedzina fotografii Cię pociąga). W następnej kolejności używając obiektywów 17-50, 35 i 50 zorientowałbym się, czy zoom jest mi niezbędny, czy mogę pracować stałoogniskowymi obiektywami. Jeżeli bardziej odpowiadają mi stałoogniskowe to wymieniłbym Tamrona na np. 20 mm minolty i dokupiłbym Samyanga 14 mm. A jeżeli zoom jest niezbędny (bo lepiej się nim pracuje a stałki do zadań specjalnych) to zostałbym z takim zestawem obserwując rynek i zbierając pieniądze na aparat przyszłości. Jedynie do filmowania zmieniłbym korpus na SLT ale ja jestem przeciwnikiem i fotografowania, i filmowania lustrzankami, no chyba, że ktoś z założenia wybiera lustrzankę do robienia filmów ze względu na optykę i wielkość przetwornika to O.K. Ale do tego trzeba dokupić cały osprzęt ułatwiający operowanie aparatem jak kamerą.

Więc dlaczego chcesz zmienić aparat?

profile.country.pl_PL.title
FotoKunek
Nowicjusz

odpowiedz do Piotruso i Tedeusza - dzieki za odp - w trudnych warunkach oswietleniowych brakuje mi szczegułów i szybkosci af, wiem że obiektywy, które posiadam to dosc amatorskie szkła, stad pytanie, bo moze wlasnie lepiej lepsze szklo niz inna puszka?a moze puszka a 77 duzo by dała? kto ma a 77 a miał cos starszego niech sie wypowie, prosze

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

W przypadku trudnych warunków oświetleniowych w zależności od sytuacji stosujemy albo statyw albo dodatkową lampę(kilka lamp)

A co do A77 to aparat posiada taką funkcję która umożliwia zrobienie wieloklatkowych "trudnych" zdjęć z ręki ale na super jakość nie ma co liczyć

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

FotoKunek wrote:

odpowiedz do Piotruso i Tedeusza - dzieki za odp - w trudnych warunkach oswietleniowych brakuje mi szczegułów i szybkosci af, wiem że obiektywy, które posiadam to dosc amatorskie szkła, stad pytanie, bo moze wlasnie lepiej lepsze szklo niz inna puszka?a moze puszka a 77 duzo by dała? kto ma a 77 a miał cos starszego niech sie wypowie, prosze

Co do tych trudnych warunków to możesz jakoś je opisać, ile światła jest gdy uważasz, że AF jest zbyt wolny? Co do szczegółów na zdjęciu to po pierwsze kwestia optyki. Obiektywy, które masz nie są złymi obiektywami. Po niewielkim przymknięciu dadzą piękny, szczegółowy oraz. Kolejna sprawa to czułość. Jeżeli mocno ją podnosisz to faktycznie, może szum wpływać negatywnie na szczegółowość obrazu. Jeszcze kwestia nastaw apratu i ewentualnej obróbki - redukcja szumu powoduje redukcję również szczegółów. Na pewno plusem A77 będzie ilość Mpix, która pozwoli na zarejestrowanie drobniejszych detali. Natomiast co do AF to nie wiem na ile i czy w ogóle jest odczuwalnie szybszy niż w A580. Ale wydaje mi się, że jeżeli przy tych szkłach, których używasz brakuje Ci szybkości AF to żadna z nowszych puszek nie będzie w stanie sprostać Twoim wymaganiom.

A, i może wstaw ze dwa przykładowe zdjęcia, może wtedy będzie łatwiej ocenić czy to może być kwestia korpusu, obróbki czy szkła.

profile.country.pl_PL.title
FotoKunek
Nowicjusz

chodzi o zdjecia np w kosciele. nie lubie blyskac wiec wzsze iso. 1600-3200. czesto przymykam przyslone z racji glebi wiec widze rzeczywicie roznice miedzy 1.4 a 2.8 ale to nie ma wplywu na af. staram, sie tez korzystac z punktowego (srodkowego) af bo mam wrazenie ze jest najszybszy i najlcelniejsze, boczne sa wolne i nie trafione. robie w rawach i z tego co pamietam, redukcja szumow wtedy nie dziala...chyba ze sie myle. jesli dziala to na probe ja wylacze. 580 ma 15 punktow af nie pamietam ile krzyzowych, 77 ma juz ich 19 z tego 15 krzyzowych, stad pojawilo sie moje pytanie. pomijam juz fakt lepszego lezenia w dloni i 2 pokretel, które przyspieszaja prace z czasem i przyslona. wrzuce jakies fotki wieczorem to bedzie wiadomo o co chodzi.

szfendak - nie mowie o ciezkich warunkach typu noc, miasto, budynki, ciemne pomieszczenie i zero ruchu. tylko np kosciół, sala weselna. jest ruch wiec statyw mi tu sie do nieczego nie przyda, funkcja o ktorej mowisz nie dziala w rawa ani w ustawieniach manualnych wiec raczej tez sie nie przyda. a na a99 mnie nie stac.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

O.K. To już wiem o co chodzi.

Chyba w każdym aparacie jest tak, że czujnik centralny jest najlepszy. Krzyżowy czy pojedynczy (a są i takie co mają jeszcze dołożone czujniki skośne) to określa tylko na jakie linie reaguje. Czujnik krzyżowy będzie reagował na linie pionowe i poziome, czujniki pojedyncze tylko na jeden rodzaj linii. Natomiast jest jeszcze czułość tych czujników. I praktycznie zawsze ten środkowy jest najczulszy, czyli potrzebuje najmniej światła do działania.

Czy A77 będzie miało lepszy AF w takich warunkach - nie wiem, nie odpowiem Ci na to pytanie bo nie miałem okazji ani jednym (A580) ani drugim (żadnym SLT) aparatem robić zdjęć w podobnych warunkach.

Co do tej redukcji szumów to nastawy w body dotyczą według mnie tylko jpg-ów więc nawet jeżeli producent wprowadził redukcję szumów czy kompresję RAW-ów to Ty nie masz na to wpływu.

profile.country.pl_PL.title
FotoKunek
Nowicjusz

rozumiem. sprawdze to chociaz w warunkach sklepowych. dziekuje za poswiecony czas i podzielenie sie wiedza

profile.country.PL.title
_Antek
Nowicjusz

Odnośnie trudnych niedoświetlonych warunków, przypomnę że czasem nie można użyć lampy czy statywu. Używam a580 do robienia zdjęć na koncertach i zdarza się,że czekam, czekam i czekam aż coś złapie. Najczęściej szybko skaczę na manuala. Ale zawsze lepiej mieć szybszy af :wink:

Pytanie moim zdaniem dobre, bo mnie zastanawia na co przeskoczę za kilka lat,bo przecież sprzęt zużywa się. Czy będą to jakieś dwucyfrowe soniarze czy może coś innego, nie wiem, wśród moich znajomych nikt nie ma pomarańczowej puszki, żebym mógł pomacać i przetestować w fosie.