anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak pozbyć się tego srebrnego nalotu.

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
werk51
Poszukiwacz

Jak pozbyć się tego srebrnego nalotu.

ekran 002.JPG

Kiedyś była przyklejona tu folia,obecnie folii nie ma,ale pozostało coś co mnie denerwuje,czyli srebrny nalot,którego nie mogę w żaden sposób zlikwidować,czy więcej czyszczę tym bardziej się rozmazuje. Może ktoś mi fachowo poradzi jak pozbyć się tego świństwa.
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Spójrz jeszcze raz na pierwsze zdjęcie, które wstawiłem (swoją drogą dziwne, że nie było widoczne).

 

Ta warstwa antyrefleksyjna jest do ściągnięcia bez konieczności wysyłania do serwisu.

Ja z Nexa ściągnąłem ją w kilka minut. Oczywiście robisz to na własną odpowiedzialność, jednak jeśli masz choć odrobinę umiejętności manualnych i cierpliwości, powinno się udać bez żadnych problemów.

 

Co do szkiełka hartowanego - jest tego masa na portalach aukcyjnych - musisz tylko dokładnie zmierzyć swój ekran i dopasować to, co jest dostępne. Na pewno uda się znaleźć pasujące :wink:

 

Pozdrawiam,

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Przyjrzyj się dokładnie, czy na ekranie nie ma jeszcze jednej warstwy folii (antyodblaskowej). Nie mam pewności czy faktycznie u Ciebie jest ta folijka, ale w jednej z serii aparatów NEX też dochodziło do takich przypadków i na pierwszy rzut oka też trudno było dostrzec granicę tej folii. Obejrzyj bardzo dokładnie każdy z rogów ekranu.

 

 

 76_a2828d8c3cc451747fc4f9b4d2c272c7.jpg

 

 

76_370dbadcd9138df28c47362e7c6c18ef.jpg

 

 

 

 

Na tak przygotowany ekran, nakleiłem szybkę z hartowanego szkła.

 

Pozdrawiam,

 

profile.country.PL.title
werk51
Poszukiwacz

Z tego co się dowiedziałem w serwisie,jest to wytarta warstwa antyrefleksyjna i aby się tego problemu pozbyć,to trzeba wymienić część ekranu wyświetlacza za bagatela 150 zł.

Wymieniają to tylko w autoryzowanych serwisie sony w Poznaniu.

Jeśli chodzi o szkło hartowane to do tego modelu aparatu takowego nie ma.

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Spójrz jeszcze raz na pierwsze zdjęcie, które wstawiłem (swoją drogą dziwne, że nie było widoczne).

 

Ta warstwa antyrefleksyjna jest do ściągnięcia bez konieczności wysyłania do serwisu.

Ja z Nexa ściągnąłem ją w kilka minut. Oczywiście robisz to na własną odpowiedzialność, jednak jeśli masz choć odrobinę umiejętności manualnych i cierpliwości, powinno się udać bez żadnych problemów.

 

Co do szkiełka hartowanego - jest tego masa na portalach aukcyjnych - musisz tylko dokładnie zmierzyć swój ekran i dopasować to, co jest dostępne. Na pewno uda się znaleźć pasujące :wink:

 

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
werk51
Poszukiwacz

Tak szczerze mówiąc to drugiej warstwy filii nie ma,jest coś w rodzaju jakby grubszej warstwy jakiegoś plastiku.

Ale jak to zciągnę to nie wiem czy wyświetlacz będzie działał.Także na razie nic nie robię,być może,że znajdę inny sposób np zamalowanie tego ekranu czymś antyrefleksynym.