anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

RX100 III, zdjęcie bardzo słabe, nieostre.

profile.country.PL.title
adam7777
Poszukiwacz

RX100 III, zdjęcie bardzo słabe, nieostre.

Witam Państwa,

 

Jestem laikiem, nabyłem miesiąc temu aparat, testuję już od dłuższego czasu i powiem szczerze, że zdjęcia wychodzą źle, mało ostre, wręcz brzydkie. Proszę o poradę jak ustawić ten sprzęt. Obecnie ustawione mam na P, tryb ostrości AF-S, , obszar ostrości SZEROKI, , ISO auto, DRO/Auto HDR Opt D-Rande, red. ISO narmalna, śledzenie AF WYŁ, UŚMIECH WYŁ. 

Proszę o poradę, za jakiś czas jedziemy na wymarzone wakacje i nie chciałbym takiej jakości zdjęć. 

Mogę podesłać więcej zdjęć, także w na zewnątrz "w dzień" niektóre wychodzą mało wyraźne. 

Dziękuję.

DSC00177.JPGDSC00161.JPG

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
adam7777
Poszukiwacz

A jak z "wykrywaniem twarzy" jak będę chciał zdjęcia zrobić komuś w ruchu, gdzieś na plaży czy tym podobne? Czy to mam mieć także włączone? Czy ciągły AF także zalecasz gdy będę robił zdjęcia poza pomieszczeniem, gdy coś będzie w ruchu? 

Chyba to końca nie znam zasady działania "wykrywania twarzy" 😞

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Wykrywanie twarzy, jest to opcja ustawiania ostrości podczas robienia zdjęć. W fotografowaniu nie ma reguł co ma być włączone, a co nie. Każda sytuacja jest inna, każdy używa sprzętu inaczej. Możliwe, że ciągły AF będzie ci służył najlepiej, ale nie jest to zasada, niektórzy wolą używać pojedynczego AF.

Nie jestem fanem aktualnych poradników, ale jest tam dużo wiadomości o funkcjach twojego aparatu. Zapoznaj się z nim!
Przewodnik RX100M3