anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DCR-SX30E różnica między długością wizji i foni

waldfront
Początkujący

DCR-SX30E różnica między długością wizji i foni

Po nagraniu filmu kamerą DCR-SX30E zgrałem go na komputer, obejrzałem i wszystko było dobrze. Potem z kilku filmów chciałem złożyć jeden.Zakupiłem program Magix video deluxe14.
Po włożeniu filmu do programu pojawił się problem. Nagle okazało się że magix skraca długość wizji. Obraz i dźwięk zapisane są na dwóch ścieżkach i ścieżka wizji jest krótsza od orginalnej i nie pasuje do dźwięku. Czy może ktos poradzi mi co zrobić z tym problemem. Dodam iż film nagrywam w jakości HQ tzn 9 klatek na sekunde.(Pomoc techniczna Magix jest niestety tylko po angielsku)

5 ODPOW. 5
boston-----
Początkujący

Jak to 9 klatek na sekundę? Może 9mb/s?
Nigdy nie pracowałem na tym programie, ale być może problem tkwi w ustawieniach właśnie ilości klatek. Program ma np. ustawionych 29,97 (NTSC) a ty masz 25 klatek na sekundę w kamerze. Poszukaj gdzieś w ustawieniach kompozycji takich wartości jak frames per second i zobacz jakie one są.

waldfront
Początkujący

boston napisał(a):

Jak to 9 klatek na sekundę? Może 9mb/s?
Nigdy nie pracowałem na tym programie, ale być może problem tkwi w ustawieniach właśnie ilości klatek. Program ma np. ustawionych 29,97 (NTSC) a ty masz 25 klatek na sekundę w kamerze. Poszukaj gdzieś w ustawieniach kompozycji takich wartości jak frames per second i zobacz jakie one są.


Racja - oczywiście chodzi o 9 Mb/s . Znalazłem w programie we właściwościach obiektu iż szybkośc filmu wynosi 25 klatek/s . Standart wideo w programie jest ustawiony na Pal lecz nie można zmienić ilości klatek/s. Nadal nie wiem o co chodzi.

boston-----
Początkujący

O ile krótszy jest film od ścieżki - jeśli w granicach 1/6 to znaczy, że mimo wszystko program skaluje film.

Teoretyzując

25 klatek na sekundę nagrywasz ty
30 (w przybliżeniu) klatek na sekundę ma kompozycja, którą tworzysz (NTSC)

więc do każdej sekundy branych jest 5 klatek z następnej sekundy. W sumie więc minutowy film w takim wypadku zostałby skrócony do 50 sekund. Jeśli tak jest u Ciebie, to można przyjąć, że należy coś zmienić w danym programie. Niestety nie mam go i nigdy na nim nie pracowałem więc nie jestem w stanie Ci bardziej pomóc. :|

Ps. Poszukaj gdzieś w opcjach composition settings

waldfront
Początkujący

Cały program jest po Polsku tylko serwis elektroniczny w językach obcych . Udało mi się skontaktowac telefonicznie z dystrybutorem programu i dostałem jedną rade - zakupić trzeba mpg-4. niestety nie pomogło. Narazie nie są mi w stanie pomóc lecz maja się zwrócic o pomoc do producenta. Co do kurczenia się wizji to faktycznie niknie w proporcjach 30 do 25 lecz nie udało mi się znaleźć funkcji która by to zmieniła.Powoli zastanawiam się nad zakupem nowego programu. Może ktoś by mi mógł coś polecić.

boston-----
Początkujący

hmmm mpeg4 nie jest wykorzystywany zdaje się w twojej kamerze więc raczej zła rada dystrybutora z tym upgrade, ale nieważne.
Spróbuj jeszcze zgrać filmy bezpośrednio z kamery do programu, być może to pomoże. Nie rozwiąże to bynajmniej problemu starszych plików, które są już na komputerze, ale, jeśli sposób zadział, wyeliminuje problem na przyszłość.

Dla zasady przetestuj te same pliki na najnowszych wersjach trialowych czy to pinnacle studio czy sony vegas.