anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lars - niech się dzieje, co chce! Światełko w tunelu

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Lars - niech się dzieje, co chce! Światełko w tunelu

OK, czas przywdziać stalowe jaja i poddać się ocenie :smileytwisted:

79 ODPOW. 79
profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

A ja nie mam zamiaru rezygnować z jpg-ów! Po prostu czasami pojawią się RAW-y :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Ostatnie zdjęcie ciekawsze niż poprzednie, świetne uchwycona fala w momencie zderzenia z nadbrzeżem, ale...
Chyba jest delikatnie poruszona, co jest nawet zrozumiałe, potrafię sobie wyobrazić warunki w jakich powstawała, trudno było chyba stabilnie ustać...wtedy nawet taki czas nie pomaga.
Mam także wrażenie, że fotografia jest troszkę przeostrzona (ale to subiektywna ocena, ja po za tym nie przepadam )

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Fotka z warsztatów FotoABC i Sony w łódzkiej, secesyjnej elektrowni.

profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

A gdzie reszta elektrowni? :rolling_eyes:

To troche jak pojechac na Kostaryke i pokazac zdjecie banana zamiast wulkanu :c12

profile.country.pl_PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

Uwielbiam klimaty rdzawometalowe.
Zwłaszcza dobrze podane.
Brawo :flushed:

profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

Monty napisał(a):

A gdzie reszta elektrowni? :rolling_eyes:
To troche jak pojechac na Kostaryke i pokazac zdjecie banana zamiast wulkanu :c12


No zgadzam się z kolegą , ale samo zdjęcie :smileythumbsup:

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

detal, jak detal - fajny, ale bez większej relacji mało przekazuje (w tym przypadku)

mi po prostu zrobiłeś smaka na większą wrzutkę industrialną

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Dzięki Panowie.

Niestety, nie poszalałem za bardzo w elektrowni - spieprzyłem większość zdjęć. Ale trza to będzie nadrobić, wiem, jak zdobyć klucze. 8-)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lars :c22
Śrubki jakie są, każdy widzi :thumbsup: , ale drugiego RAW-a to m.s.z. przedobrzyłeś.
Jeśli podkreślasz, że to z RAWa wyciągane, to jakaś przyczyna winna być i powinno być widać - dlaczego.Tu tego nie ma. Poza tym :c18 czy jest konieczność podkreślania: to zdjęcie było w RAWie, a to nie? I to w albumie (bo w dziale technicznym, jak najbardziej).
Chociaż rozumiem trochę fascynację nową/starą techniką :c20

A co do samego zdjęcia: fajny temat, ale... (teraz będzie krytycznie) rozmyta fala zdominowała zdjęcie, tło wyszło z GO, i w miarę ostre kamienie na pierwszym planie tego nie rekompensują - całe zdjęcie wydaje się nieostre. Oczywiście, możesz napisać, że tak miało być i to jest Twoje prawo. Ale zapytany o zdanie powiem, że można/należałoby:
1) Postawić aparat na statywie, zmniejszyć przysłonę nawet do f/11 i wydłużyć czas naświetlania do... nie wiem, może 1/4s, może 1s - uzyskasz wówczas ostre tło "stąd do tamtąd" i dynamicznie rozmyty rozbryzg fali (tylko nie można przedobrzyć, bo fala nam "zniknie")
2) Skrócić czas naświetlania do... też nie wiem, może 1/500s, albo 1/1000s, zwiększając przy tym przysłonę tak, aby tło było porządnie rozmyte, ale czytelne, z ostrością ustawioną na falę. Uzyskasz wyizolowaną z nieostrego otoczenia zamrożoną falę z lekko rozmytymi "końcówkami" (które mają największą prędkość), dodającymi dynamikę zdjęciu.

Zapewne znajdzie się jeszcze wiele sposobów, operujących na świetle, nie tylko na GO i czasach migawki, ale w aktualnej postaci zdjęcie jest moim zdaniem nijakie.

:c22

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Tadziu, dzięki za opinię, za krytykę tym bardziej. :)

Fascynacja RAW-ami? Bez przesady, ale widzę, że mogę więcej. I czasami będę ich używał.

Co do technicznych aspektów wykonania zdjęcia - robił je Bambi i to w takich warunkach, że z ręki nie dało się więcej osiągnąć. To, że nam kumpla morze nie pochłonęło, nie roztrzaskało o wspomniane kamienie lub zwyczajnie wiatr nie porwał - to już niemały sukces! A do tego jeszcze zdjęcia robił. :)