anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

mitech - Trznadel nadbużański zimą

profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

mitech - Trznadel nadbużański zimą

Na początek fota zrobiona nad Biebrzą w majowy łykiend :nauseated_face:
I żeby było politycznie z A700 + 11-18

289 ODPOW. 289
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

11 chłopa ma takie ujęcia :slight_smile:
po prostu podjechaliśmy autem a on tam stał
nic innego nie przyszło nam do głowy jak zabrać się za fotografowanie :nauseated_face:

profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

paulina napisał(a):

Witam
Chyba Cie ściągnęłam myślami :D
przed chwilą skończyłam oglądac Twoje łosiowe zdjecia na kkm jest na co patrzeć ;)
a co do samego zdjęcia Łosiu fajny



To Ty pewnie jakaś Kaszpirowski jesteś :smileymrgreen:
A to zdjęcie podwiesiłem wczoraj tutaj
i dzisiaj pomyślałem ,że zapodem je
jeszcze na forum SONY. :D
http://klubkm.pl/forum/images/smilies/noel.gif Pewnie na to miał wpływ
Twój przekaz telepatyczny :smileyhappy:

kropka33 napisał(a):

mitech, ten ostatni łoś jest piękny. Sceneria i oświetlenie świetny efekt :D
A powiedz mi, ile czasu ty się musisz na te zwierzeta zaczajać? Dla mnie to zupełnie nieznany temat... ale pamiętam ile ostatnio łaziłam za głupimi sójkami :slight_smile:


Tutaj jak kolega SZFENDAK dalej zameldował trwało szybko bo łoś się sam wystawił jakieś 200 m od drogi. Ale bywa tak ,że trzeba się najeździć i nałazić cały dzień i nic się nie przyfoci. Oczywiście jak znasz teren i wiesz gdzie jakiego zwierzaka można się spodziewać to wiele ułatwia . Mam tak z sarenkami. Wiem gdzie one są a może raczej mogą być. Znam perfekto teren o kwadracie 30 km łącznie ze wszystkimi drogami polnymi jak i leśnymi. To daje mi możliwość dojechania a potem dojścia do nich od tej strony która jest najkorzystniejsza w danym momencie tak pod względem ekspozycji jak i możliwości podejścia do zwirza jak najbliżej :smileymrgreen:

profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

Bardzo rzadko sie zdarza że ściągam ludzi myślami ;)
niemniej jednak Wasz 3 podlaski tajny prywatny plener łosiowy przykuwa uwage a jak :D
Kaszpirowski hipnotyzer bioenergoterapeuta i polityk w jednym za bardzo pokrecona ta mieszanka jak dla Mnie

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Ja tam się nie znam, ale po mojemu, jak nie ma łopat, to ośka a nie oś :nauseated_face:
Co nie zmienia faktu, że ładnie zapozował(a).
Wcześniejsze koziołki też mioduśne :D

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):

Ja tam się nie znam, ale po mojemu, jak nie ma łopat, to ośka a nie oś :nauseated_face:
Co nie zmienia faktu, że ładnie zapozował(a).
Wcześniejsze koziołki też mioduśne :D



Łopaty mają być :smileymrgreen:

Rozwój poroża: W wieku 3-4 miesięcy na kościach czołowych łoszaka płci męskiej zaczynają się wykształcać możdżenie. Dopiero jednak w maju następnego roku roczniak nasadza pierwsze poroże. Z reguły jest ono niewielkie i zazwyczaj ma kształt tyk, długości do 20 cm. W trzecim roku łoś nasadza zazwyczaj poroże widłaka. Widłak jest powszechnie występującą formą poroża u łosi w młodszych klasach wieku. (Poroże łosia w typowej formie łopatacza składa się z trzech części: pni, łopat i pasnyków, natomiast poroże łosia w typowej formie badylarza składa się z rozgałęziających się pni tworzących pewną liczbę krótszych lub dłuższych odnóg.) W czwartym i piątym porożu przyszły łopatacz wyraźnie zaznacza charakter tej formy rosoch. W następnych latach poroże przybiera na masie i wymiarach, a na łopatach wzrasta liczba pasnyków. W wieku około 10 lat poroże osiąga swą szczytową wielkość, utrzymującą się przez kilka lat. Nazwę poroża o liczbie odnóg poczynając od trzech określa się w ten sposób, że podwaja się liczbę pasnyków z tej łopaty na której jest ich więcej. Mamy więc ósmaki, dziesiątaki, dwunastaki itd.
Szczyt rozwoju fizycznego osiągają łosie w wieku 6-10 lat, a ich maksymalny wiek dochodzi do około 20 lat.


Tutaj link do strony o łosiu :smileymrgreen:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Oś - i wszystko jasne! Wszystko już wiem o osiu :nauseated_face:
Dzięki Mirku!

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
raftio
Poszukiwacz

widze ze oprócz zdobycia na tym forum wiedzy na temat robienia fotek, to jeszcze można troche innej wiedzy liznąć :D

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

łosiek fajny :) fajne światło :)

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):

Oś - i wszystko jasne! Wszystko już wiem o osiu :nauseated_face:
Dzięki Mirku!


Nie za ma co :smileymrgreen:

raftio napisał(a):

widze ze oprócz zdobycia na tym forum wiedzy na temat robienia fotek, to jeszcze można troche innej wiedzy liznąć :D


Ano :D

Starosta napisał(a):

łosiek fajny :) fajne światło :)


Fajne to fakt http://klubkm.pl/forum/images/smilies/dumny.gif :smileymrgreen:

A póki co bociek zdzisiowy... podlasko-biebrzańsko-nadbużański autorstwa Cyca http://klubkm.pl/forum/images/smilies/dumny2.gif

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

ten bociek ładny :nauseated_face:

Pozdrawia Starosta :grin: