anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Quartz - Portret

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Quartz - Portret

Na początku chciałbym powitać wszystkich odwiedzających moje tematy i podziękować, że zawsze jesteście w stanie udzielić pomocy potrzebującemu :)

Nadszedł czas "pochwalić" się swoimi fotkami, które zrobiłem w ciągu półrocznego obcowania z lustrzanką. Chciałbym, abyście pokazali mi moje błędy i naprowadzili na słuszną ścieżkę.

Oglądającym życzę stalowych nerwów, a sobie uporu i ciągłego dążenia do lepszych fotek.

Message was edited by: Quartz.

215 ODPOW. 215
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Dzięki za odkopanie mojego tematu :) Wszelka krytyka oczywiście mile widziana :c37

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

ooo dużo tych zdjęć..
hmm

auta w miniaturze są fajne :thumbsup:
91 mnie się podoba bardzo :c4 a 100 też :thumbsup: dla tych fot :c4
86 to według mnie lepsza wersja pulpitu do Win XP :slight_smile:

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Zawitała do mnie a580, więc wypada wrzucić kilka fotek :) Mam nadzieję że mnie nie zjecie, i pojawi się kilka komentarzy (w grę wchodzi też krytyka oczywiście :c2 )

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

101 - dla mnie za duży bałagan w kadrze
102 - nic ciekawego
103 - nie podoba mi się w ogóle...zabrakło światełka
104 - zdecydowanie za zimny balans bieli
105 - takie sobie....nie bardzo widzę tego czegoś ciekawego, co spowodowało, że chciałeś zrobić to zdjęcie
106 - zdecydowanie jestem na nie. Chaos w kadrze. Lepiej wyglądałoby gdybyś stanął na wprost znaku X i uchwycił moment jak przód pociągu "wjeżdża w znak"
107 - skupiłbym się na detalach, na oponach np.
108 - polecam w takich sytuacja kucnąć, zniżyć się do poziomu psiaka. Masz LV, masz odchylany ekran. Ja musiałbym się położyć na ziemi ;)
109 - bardziej by mi się podobało z GO na psiakach
110 - znowu GO na człowieku, no i ciemno panie....ciemno
111 - a mogłeś zrobić w pionie, tak by było widać ścieżkę, bo duża wolna przestrzeń po bokach wprowadza chaos
112 - nie rozumiem dlaczego to na co oczy w pierwszej kolejności zwracają uwagę (psiaki w pierwszym rzędzie) są nieostre....
113 - fajne! Ja bym jeszcze dokadrował, żeby nie było widać czerwonego kapturka
114 - fajne kolorki, fotka w pionie i cud malina :nauseated_face:
115 - moim zdaniem znowu by się przydało przykadrować na psiaki
116 - fajne :D Nawet mi nie przekszadza krzywizna :nauseated_face:
117 - tego bym nie wrzucał bo to takie powielenie 116 w gorszym wydaniu :P

Generalnie jak dla mnie za szeroko (mówię o kadrach z tele). Więcej detalu, to mniej chaosu w kadrze i mniejsza GO, która skupia na głównym temacie. Nieco też za ciemno, ale co monitor to swoje.

Chciałem podjechać, ale musiałbym się sklonować :(
Mam nadzieję,że nadal będziesz informować o imprezacha na Zagłębiu :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź :) Muszę sporo potrenować operowanie z tele, bo każda ciekawsza sytuacja kończy się utratą ostrości na ostrzonym obiekcie. Do uchwycenia ruchu psiaków starałem się używać AF-C, bo automat oczywiście nie wyrabiał, a nie-śledzący się nie nadawał, z racji swojego charakteru.

Przydałoby mi się także jakieś skalibrowanie monitora, bo u mnie wydaje się, że zdjęcia są nawet za jasne. Podczas obróbki korzystałem z histogramu, starając się nie przepalić żadnych partii obrazu, no ale cóż - nie wyszło.

Co do nieostrości na szerokich kadrach - Tamron 17-50 jakimś mistrzem AF nie jest, szczególnie w ciemnym lesie, co się tak właśnie kończyło.

Jest jakiś sposób na zlikwidowanie aberracji w LR ? Bawiłem się tymi suwakami, ale jakoś nie potrafię tego wyczuć.

Jeszcze raz dzięki za wskazówki - o imprezach będę starał się informować na bieżąco.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Quartz napisał(a):


Jest jakiś sposób na zlikwidowanie aberracji w LR ? Bawiłem się tymi suwakami, ale jakoś nie potrafię tego wyczuć.

LR nie jest mistrzem usuwania aberracji.....w ogóle tego suwaczka tam nie ruszam, bo szkoda czasu :smileyhappy:
podobno jest jakaś fajna metoda w PS, Lajam ją stosuje, ale nie pamiętam jak to dokładnie leciało :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

109 i 114 :thumbsup: , kris ładnie podsumował ostatnie zdjęcia , więc co ja tu mógłbym napisać :slight_smile:
( zgadzam się z jego opinią całkowicie :c22 )

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Dzięki za pozostawione słowo ;-)