anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Rutek68 - Moje foty

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

Rutek68 - Moje foty

Witam wszystkich!!! Po raz pierwszy mam chwilę i okazję wystawienia swych zdjęć w galerii, więc zapraszam do komentowania.

Message was edited by: Rutek68

Message was edited by: Rutek68

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
447 ODPOW. 447
profile.country.PL.title
masthere
Nowicjusz

Imo zbyt ciemno :?.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wschód słońca. Zjawisko, które rzadko jest mi dane oglądać w ostatnich dziesięcioleciach :c20 (chyba, że czasem, latem, suka przypomni, że jeszcze na wieczornym spacerze nie była...).
Jednak pamiętam tyle: szarość nocy, niebo jaśnieje od wschodu, pojawiają się barwy, często przepiekne - zależą w dużej mierze od tego, co w powietrzu, czy to rzadkie chmurki, czy zwiewna mgiełka, wysokie stratusy, czy jeszcze inny opar. I to wszystko zaczyna grać barwami: żółci, różu, fioletu czasem, purpury, błękitu. I gdy to ładnie pokazać, to to są (mogą być) przepiękne obrazy. Jednak najczęściej nie lubię zdjęć ze wschodu. Dlaczego? bo są nijakie, brak w nich tej magii wschodzącego słońca.
Z ostatnich trzech, pierwsze (245) właśnie takie jest - szare, nijakie. Można by takie cyknąć w pochmurne popołudnie, dając -1,5EV.
246 - już daje przedsmak tego, o czym wyżej pisałem - pokazały się delikatne kolorki, może zbyt delikatne, może jednak aura nie była ta najlepsza i chmurki (nie te nad głową, ale te daleko, na wschodzie) nie dopisały? Ale nie zaszkodziłoby chyba temu obrazkowi delikatne zwiększenie nasycenia, może wybiórczo, tylko pomarańcz i purpura, nie wiem, za to chyba za mocno wyostrzone? - ta poświata nad drzewami...
247 - podobnie.
Pytanie brzmi: jak pokazać przedświt, aby oglądający, bez żadnego komentarza, czy tytułu, wiedział o co chodzi i nie odszedł z przekonaniem, że to zwykłe, niedoświetlone (czyt. za ciemne) zdjęcie? Myślę, że to niełatwe zadanie - dużo prościej pokazać zachód - są miliony przepięknych zdjęć (nazywanych czasem dla ich mnogości "kiczykami") zachodu słońca i niewiele naprawdę dobrych - wschodu.

Rutek, czasem mnie bierze na takie przemyślenia - sorry, że akurat na Twój album padło . :c20

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

242 jest ładne :thumbsup: wymazałbym tylko tego kogoś (chyba z wózkiem) w okolicach środka zdjęcia i jeszcze prawy górny róg do poprawy.. zdjęcie chyba było prostowane, tak mi się wydaje i powstało coś białego.. ale zdjęcie i tak mi się podoba :thumbsup:
najlepsze w tych ostatnio dodanych jak dla mnie :c20

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

Dzięki za wizyty :c22

12MaRTiN90 napisał(a):

242 jest ładne :thumbsup: wymazałbym tylko tego kogoś (chyba z wózkiem) w okolicach środka zdjęcia i jeszcze prawy górny róg do poprawy.. zdjęcie chyba było prostowane, tak mi się wydaje i powstało coś białego.. ale zdjęcie i tak mi się podoba :thumbsup:
najlepsze w tych ostatnio dodanych jak dla mnie :c20


Moja wina z tym rogiem , masz rację patrzyłem na białym tle na fotkę i umknęło, a co do gości to wędkarze i to wózek chyba nie jest , ale nie myślałem by ich usunąć (może popróbuję) :c10

Tadeusz napisał(a):

Wschód słońca. Zjawisko, które rzadko jest mi dane oglądać w ostatnich dziesięcioleciach :c20 (chyba, że czasem, latem, suka przypomni, że jeszcze na wieczornym spacerze nie była...).
Jednak pamiętam tyle: szarość nocy, niebo jaśnieje od wschodu, pojawiają się barwy, często przepiekne - zależą w dużej mierze od tego, co w powietrzu, czy to rzadkie chmurki, czy zwiewna mgiełka, wysokie stratusy, czy jeszcze inny opar. I to wszystko zaczyna grać barwami: żółci, różu, fioletu czasem, purpury, błękitu. I gdy to ładnie pokazać, to to są (mogą być) przepiękne obrazy. Jednak najczęściej nie lubię zdjęć ze wschodu. Dlaczego? bo są nijakie, brak w nich tej magii wschodzącego słońca.
Z ostatnich trzech, pierwsze (245) właśnie takie jest - szare, nijakie. Można by takie cyknąć w pochmurne popołudnie, dając -1,5EV.
246 - już daje przedsmak tego, o czym wyżej pisałem - pokazały się delikatne kolorki, może zbyt delikatne, może jednak aura nie była ta najlepsza i chmurki (nie te nad głową, ale te daleko, na wschodzie) nie dopisały? Ale nie zaszkodziłoby chyba temu obrazkowi delikatne zwiększenie nasycenia, może wybiórczo, tylko pomarańcz i purpura, nie wiem, za to chyba za mocno wyostrzone? - ta poświata nad drzewami...
247 - podobnie.
Pytanie brzmi: jak pokazać przedświt, aby oglądający, bez żadnego komentarza, czy tytułu, wiedział o co chodzi i nie odszedł z przekonaniem, że to zwykłe, niedoświetlone (czyt. za ciemne) zdjęcie? Myślę, że to niełatwe zadanie - dużo prościej pokazać zachód - są miliony przepięknych zdjęć (nazywanych czasem dla ich mnogości "kiczykami") zachodu słońca i niewiele naprawdę dobrych - wschodu.

Rutek, czasem mnie bierze na takie przemyślenia - sorry, że akurat na Twój album padło . :c20


Tadeusz zgadzam się z Tobą w 100%.
Tylko wiesz z fotografowaniem to chyba tak jak z innymi zainteresowaniami np. wędkarstwem . Jak jeździsz na ryby to chcesz się pochwalić zdobyczą :smileyhappy: . I tak było ze mną. Tydzień wschodów, niezła seria, nie. Drugi pobyt całkim , całkiem, reszta kicha. Na ostatnim pstrykałem już na siłę, no i niestety nie są za dobre.
Może coś fajnego jeszcze ustrzelę w tym roku :c34 , więc się nie załamuję :smileyhappy:

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

No to może jakieś sportowe wrzucę, by odpocząć od pocztówek :slight_smile:
Z meczu katowickich gwiazd futbolu.
A ha, paluszków prawej ręki niestety już nie dorobię :smileyredface:

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
Zelmer
Początkujący

Bardzo mi sie podoba ujecie 238 - super!

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Że też mu się nogi nie poplączą :slight_smile:

Ładny kadr (choć paluszki na upartego dałoby się dorobić :c20 )

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

I jeszcze coś z lata

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

249 - nie wiem czy nie lepiej byłoby jaśniej i mam wrażenie jakby te fale był lekko prze ostrzone :c20
ale rozumiem , że ma być klimatycznie :D


Pozdrawiam

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

Wrześniowe ze szlaku, Rycerzowa i okolice.

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8