anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Tommygun - strzały wybrane - KRYZYS

Tommygun------
Początkujący

Tommygun - strzały wybrane - KRYZYS

Witajcie w kręgu starych znajomych na nowym forum, mam nadzieję, że po obejrzeniu zdjęć w tym dziale wiele osób świeżych w systemie lub zastanawiających się nad wyborem lustrzanki otrzyma dowód na to, że sprzętem z bagnetem A można zrobić dobre fotki i że można dzięki niemu czerpać wielką radość i satysfakcję z fotografowania (bo o to przecież chodzi a nie o oglądanie się na innych). Na początek trochę szufladowo.
1120.jpg
2muchowka-czb.jpg

93 ODPOW. 93
johnytomala69
Początkujący

:c37 Cała galeria bardzo ciekawa.Będę tu zaglądał.Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
rakastan00
Poszukiwacz

A gdzie samoloty szybujące w powietrzu? :c18

Misiek025
Początkujący

szkoda że brak danych exif... a tak zdjęcia super :c4

Tommygun------
Początkujący

Dzięki za odwiedziny.

Byłem tam nie tyle dla focenia, co dla pokazania samolotów mojemu prawe 2 letniemu synkowi i gdy one latały, to ja w większości przypadków kucałem przy nim i mówiłem co się dzieje, przeżywa pozytywnie do dzisiaj. Te, które udało im się sfocić, to z pierwszej, nieciekawej części pokazów, zaraz po jej rozpoczęciu i tak musieliśmy się zwijać i poza poprawnością techniczną jakoś mnie nie urzekły i wylądowały w koszu. Te, które pokazałem są i tak robione bardziej intuicyjnie i na szybko, focenie było w tych okolicznościach na drugim planie.

Exify wycinam, bo staram się odwracać uwagę od spraw technicznych ale trzy ostatnie zrobione są a900 i flintą na pełnej dziurze w dwóch pierwszych przypadkach i na f8 w przypadku speed-fajera.

Chyba przy jakiejś okazji pouzupełniam album o fotki sprzed kilku lat :c8

Tommygun------
Początkujący

Witajcie po dłuuugiej przerwie, chciałbym pokazać kilka fotek z pewnego porannego spacerku po parku.
Fotki pochodzą z okresu, gdy jeszcze dla mnie sprzęt grał dużą rolę ale przeglądając m.in. te fotki jak juz sprzedałem a900 i reszte systemu alfa i posiadłem canona 7d (z niego fotki z czasem pojawią się w drugiej galerii) - zacząłem się zastanawiać po co mi milion iso, 100 punktów AFa, super wybór szkiełek, jak wyobraźni i tak nie kupię, jak do focenia dzieci i do fotek bardziej zakręconych (ale nieartystycznych) pokazujących co mi w duszy gra, to wszystko nie jest mi jakoś niezbędne.

Po tych przemyśleniach zacząłem patrzeć na canona 7d, L-ki i kilka stałek pod innym kątem, zacząłem notowac sobie w głowie - z czego korzystam a z czego nie, co mnie wkurza a co jest fajne i przeszedłem małe katharsis (choć canonem okazyjnie fotografuję od kilku lat, rzadziej nikonem). Eureka, chcę małego, lekkiego i poręcznego sprzętu, który pozwoli mi również pofilmować moje pociechy a jak zechcę zrobić im portrecik w błocie, to żebym nie musiał w nim klękać itp.
Bez żenady sprzedałem super-hiper sprzęt i kupiłem sobie najmniejszy cyfrowy aparat jaki posiadałem - a55 (z kilku tysięcy fotek wyszło mi, że a55 ma lepsza rozpiętośc tonalną i zauważalnie więcej z tej matrycy jestem w stanie wycisnąć niż z 7d). Kupiłem też kilka manualnych szkiełek do nexa ale na tego jeszcze trochę poczekam, tego mam zamiar mieć przy sobie niemal zawsze.


Na razie jeszcze fotki zeszłoroczne, postaram się z czasem być bardziej na bieżąco.



Po tym przydługim wstępie...

Historia pewnego spaceru:

27
_DSC8501.jpg

28
_DSC8505.jpg

29
_DSC8507.jpg

Tommygun------
Początkujący

:c37
Czas odkurzyć swój album, przedstawiam fotki moich chłopaków.

Fotki sprzed roku, mam nadzieję dość szybko dobić do obecnych czasów, zapraszam :c20

Mój starszy synek - Adaś, na fotkach ma ok 21 miesięcy

30_DSC7709.jpg

31_DSC7720.jpg

Mój młodszy synek - Piotruś, na fotkach ma ok 4 miesięcy

32_DSC7992.jpg

33DSC08062.jpg

34DSC08063.jpg

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj Tommy :c37

Fajnych masz chłopaków, ale zdjęcia podobają mi się tylko dwa: 30 i 31. Tzn. są w miarę poprawne (jak na Ciebie :c20 ).
Ale pozostałe trzy, to wg mnie tylko wartość albumową mają. Ponadto 33 i 34 są niemal identyczne, a 32 ma jednak za małą GO, co sprawia wrażenie ogólnej nieostrości - mnie się to nie podoba.

Początkującego amatora pochwaliłbym, że dobrze zaczyna, ale sądzę, że Ciebie stać na więcej.
Tak więc nie fochaj się przypadkiem, tylko dawaj nastepne :thumbsup:

------------------------------
fotoamator
Tommygun------
Początkujący

Ja się nie focham, ja nadrabiam zaległości i przedstawiam. :thumbsup: Uwaga co do zbyt małej GO jest słuszna, na KKM do tej fotki również była taka uwaga ale chcę aby była pewna spójna całość dopóki nie dojadę do aktualnych zdjęć.

Dzieci zacząłem zasadniczo fotografować dopiero w zeszłym roku, wcześniej nie podejmowałem nawet podobnych prób, jakoś nie czułem w ogóle tematu. Do tego momentu mam jedynie fotki bardziej "ogólne" więc pod tym względem można mnie jak najbardziej postrzegać jako początkującego w temacie, bo od ponad roku nadal się tego uczę i daleko mi do zadowolenia z podejmowanych prób. :smileyredface:

:c37

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Znaczy - należy życzyć powodzenia :thumbsup:
Dzieciaki to niełatwy temat... I ruchliwy :slight_smile:

------------------------------
fotoamator
Tommygun------
Początkujący

Oj ruchliwy, ruchliwy, na następnej fotce udało mi się złapać Adasia jak usiadł na sekundę (dosłownie) i po tej sekundzie już się poderwał i tak w kółko :c3
Dzieci staram się fotografować w różnych sytuacjach, bez napinania się i na luzie ale staram się jeszcze sporo poprawić, wcześniej praktycznie w ogóle nie podejmowałem tematu "ludzi".

To może dalej, ze 2-3 takie wrzutki i będziemy bardziej na bieżąco :nauseated_face:

Adaś:
35_DSC7926.jpg

36 Tato, pająk! :c2 _DSC8026.jpg

37 "Olewam, lubię tę robotę" _DSC8015.jpg

38 Marzyciel..._DSC8394.jpg(przepraszam za palce...)

39 Ciekawski _DSC6851.jpg

Zapraszam do odwiedzin :c37