anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

ZBIOROWY - Norwegia - Region Stavanger 2012

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

ZBIOROWY - Norwegia - Region Stavanger 2012

Preikestolen - zbioróweczka nr 1

Zapewne będzie ich od krisa więcej, ale chciałem być pierwszy :nauseated_face:

Od lewej:
kris, ania.s, Kasia Mi., mat_czok, terbor, Bambi, Lajam.

80 ODPOW. 80
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

:shock:

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Lajam napisał(a):


Zapewne będzie ich od krisa więcej, ale chciałem być pierwszy :nauseated_face:



Brawo dla Tego Pana. Pierwszy odważny :smileyhappy: .
:shock: Ależ kapitalne widoki tam mieliście.

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

:c37 to czekam na resztę, bo na płd.-zach. Norge mnie nie było... jeszcze ;)

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

Ja wrzucę kilka zdjęć jutro ;)

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Lajam napisał(a):

Preikestolen - zbioróweczka nr 1

http://klubkm.pl/forum/images/smilies/shok+.gif
Co za widok :smileyexclaim:


trebor napisał(a):

Ja wrzucę kilka zdjęć jutro ;)


:smileythumbsup: :D

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.pl_PL.title
tenzer
Poszukiwacz

Szkoda, ze nie wspominaliście o wyjeździe :( a może wspominaliście a nie widziałem.
Czekamy na zdjęcia z niecierpliwością.

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

10zer napisał(a):

Szkoda, ze nie wspominaliście o wyjeździe :( a może wspominaliście a nie widziałem.
Czekamy na zdjęcia z niecierpliwością.



Marcin - nawet ja nie wiedziałem o tym wypadzie :c20 To był spontan - z tego co wiem :)

Czekam na zdjęcia :c2
Zobaczę jak to wygląda waszym okiem :smileymrgreen:

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Świetna fotografia grupowa. :thumbsup: ale widok w tle!

:c69 na następne.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Tak, ten wypad to był spontan. Mój i Ani. Spontanicznie dołączyło do niego kilka osób, ale w pewnym momencie poprosiłem by nikt więcej nie dołączał. A i tak mieliśmy spory problem ze znalezieniem noclegu. Na tyle duży, że niewiele brakowało, a spalibyśmy pod namiotem. W tym czasie były festyny (Kvadrat), jakieś zawody kolarskie i zbliżało się święto miasta Stavanger, a na dodatek to okres przed sezonem i jedyny hostel był jeszcze nieczynny. Więc wybaczcie. To nic personalnego.

Poniżej chciałbym pokazać 'krótką' relację wraz z opisem. Dlatego wybaczcie ilość zdjęć w jednym poście.

Nasz wyjazd zaczął się od dotarcia do Warszawy, bo lot mieliśmy z Okęcia.
001.jpg

W Warszawie spędziliśmy miło czas wraz z kilkoma osobami. To również był spontan, bo nie wiedzieliśmy kto, kiedy dojedzie. A i tak nie obyło się bez opóźnień :slight_smile:
Ranek spędziliśmy w oczekiwaniu na samolot. W sumie trwało to krócej niż myślałem.
002.jpg
003.jpg
004.jpg

Polska w budowie:
005.jpg

A okolice Stavanger już zbudowane :slight_smile:
006.jpg
007.jpg

Lot trwał niespełna dwie godziny, ale prawie godzinę spędziliśmy na płycie lotniska, bo obsługa lotniska miała problem z podpięciem samolotu do "gate'a". Więc czas ten większość z nas wykorzystała na sen.
Po wyjściu z małego przetrzymania, mieliśmy 2 godziny do autobusu komunikacji miejskiej. Więc wolny czas spędziliśmy na plaży. Pogoda za oknem wyglądała na iście rajską. Błękitne niebo! Choć brzmi ciepło, to pierwszy krok poza budynkiem był dla nas ciosem w plecy. Przeszywający mróz. Wiatr nie z tej ziemi. No, a ja wcześniej nie bardzo miałem głowę by się przebrać w długie spodnie :slight_smile: Na plaży wiało jeszcze konkretniej, ale widoczki rekompensowały wszystko.
008.jpg
009.jpg
010.jpg

Następnie wchodzimy do busa i zaczynam mówić: "One day ticket, please". Robert pyta mnie, po ile są bilety. A kierowca mówi, że 80Koron :slight_smile: I na ok.15 razy, tylko raz kierowcą nie był Polak (co odczuliśmy).

W związku z tym, że lokalna wieża widokowa (Valbergtarnet), w soboty czyna była jedynie do 14, musieliśmy prosto z lotniska skierować się do wieży. Z bagażami. Ale co tam. Dla cieszących oko widoków można zrobić wiele. Zresztą nie jechaliśmy tam dla wygód, a dla widoków!
011.jpg
012.jpg
013.jpg

Następnie obraliśmy kierunek hotel. Gdzie po zameldowaniu się i przepakowaniu wyruszyliśmy na podbój :D
Na początek centrum, port, budynek muzeum ropy,
014.jpg
015.jpg
016.jpg
017.jpg
018.jpg

Potem udaliśmy się pod pomnik Trzech Mieczy, czyli Sverd i Fjell:
019.jpg
020.jpg

Następnie do hotelu. Czas na odpoczynek, bo następny dzień był wymagający, a przecież mieliśmy jedną nieprzespaną noc.
Wczesna pobudka i przed 7 wszyscy byliśmy już gotowi ruszać do Preikestolen (Pulpit Rock). Dojazd wyglądał mniej więcej tak: Bus spod hotelu -> przesiadka na prom -> przesiadka na busa, 2-2,5h z buta.
Przed wejściem na prom dołączyły do nas dwie osoby (Ola i Maciek, czyli cajberszoty), które już od Warszawy bacznie śledziły nasze poczynania w Stavanger. Zresztą nie trudno nas zauważyć. Pomarańczowe bluzy troszkę się rzucają w oczy :slight_smile:
Mam nadzieję, że wywiążą się z obietnicy i wstawią zdjęcia do tego wątku. Czekam. Czekamy :thumbsup:
Droga do Preikestolen:
021.jpg
022.jpg
023.jpg

A to już parking, czyli ostatni zmotoryzowane miejsce:
024.jpg

Dalej już tylko z buta. Czyli GO:
025.jpg
026.jpg
027.jpg
028.jpg
029.jpg

Fjordowo:
030.jpg

Preikestolen (Pulpit Rock):
031.jpg

032.jpg
033.jpg
034.jpg

Następnie powrót do hotelu. Mieliśmy spore szczęście, ponieważ jak już zeszliśmy i czekaliśmy na busa, rozpadał się deszcz. I na szczęście nie mieliśmy śliskich skał i kamieni.
Następny dzień to odwiedziny pobliskiego miasta Sandnes, potem znowu Stavanger, część Starego Miasta:
036.jpg
037.jpg
038.jpg
039.jpg
040.jpg
041.jpg
042.jpg

Portowo:
043.jpg

Główny punkt wyjazdu, czyli:
035.jpg
:slight_smile:

Katedra (domkirke). w której akurat odbywał się koncert:
044.jpg
045.jpg

Przyszedł czas na wyjazd na lotnisko, gdzie spędziliśmy noc. Zresztą nie tylko my:
046.jpg

Bye, bye Stavanger! Bye, bye Norway:
047.jpg
048.jpg

A w samolocie na wesoło :slight_smile:
049.jpg
050.jpg
051.jpg

A Polska dalej w budowie:
052.jpg

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer