anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BDV-E290 problem z zawieszaniem internetu na TV, gdy kino włączone i dźwięk idzie po HDMI

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
infodaro
Poszukiwacz

BDV-E290 problem z zawieszaniem internetu na TV, gdy kino włączone i dźwięk idzie po HDMI

Mam dziwny problem kino (BDV-E290) połączone z TV przez HDMI. Gdy na TV włączę dźwięk z kina dźwięk działa ok problem jest z uruchomieniem aplikacji internetowych. Zawieszają się i kręcą w kółko nic nie można zrobić wyłączenie w tym samym czasie kina odblokowuje aplikację na TV i wszystko działa ok. Gdy włącze ponownie kino aplikacje na TV znowu się wieszają. Na kinie mam najnowsze oprogramowanie jakie jest dostępne czyli: M12.R.0510. Nowszego z tego co wiem nie ma. Telewizor bez włączonego kina działa ok i internet również. Włączenie kina i przesłanie dźwieku na TV skutkuje blokowaniem się internetu na TV co może być tego przyczyną...?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@infodaro zgłosiłem Twój problem do supportu - oto ich odpowiedź:

Kino domowe nie ma możliwości w ten sposób wpływać na pracę telewizora. W mojej opinii problem jest z uszkodzonym przewodem lub złączem HDMI po stronie telewizora. Proszę o próbę podłączenie kina domowego do telewizora innym przewodem HDMI. Jeśli problem będzie występował nadal to proszę o próbę podłączenia innego urządzenia HDMI oraz weryfikację poprawności działania.

W miarę możliwości można dodatkowo sprawdzić, czy kino domowe powoduje podobny problem z innym telewizorem. Najprawdopodobniej problem jednak nie wystąpi, więc usterkę będzie powodował posiadany przez klienta telewizor.

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Warto skonsultować się z naszym wsparciem technicznym: 

poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email, telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 22 3060694 lub e-mailowo: customersupport.pl@eu.sony.com.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@infodaro zgłosiłem Twój problem do supportu - oto ich odpowiedź:

Kino domowe nie ma możliwości w ten sposób wpływać na pracę telewizora. W mojej opinii problem jest z uszkodzonym przewodem lub złączem HDMI po stronie telewizora. Proszę o próbę podłączenie kina domowego do telewizora innym przewodem HDMI. Jeśli problem będzie występował nadal to proszę o próbę podłączenia innego urządzenia HDMI oraz weryfikację poprawności działania.

W miarę możliwości można dodatkowo sprawdzić, czy kino domowe powoduje podobny problem z innym telewizorem. Najprawdopodobniej problem jednak nie wystąpi, więc usterkę będzie powodował posiadany przez klienta telewizor.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
infodaro
Poszukiwacz

Dziękuje bardzo za informację jak tylko zaopatrzę się w nowy kabel HDMI napiszę czy temat został rozwiązany.

profile.country.PL.title
infodaro
Poszukiwacz

Trochę to trwało ale po długich testach i próbach w końcu udało mi się rozwiązać problem. Bardzo dziękuje za naprowadzenie na kwestię wymiany kabla HDMI. Co ciekawe sama wymiana kabla nie pomogła problem nadal występował ale po przywróceniu ustawień fabrycznych w TV wszystko zaczęło działać. Dla pewności ponownie podłączyłem stary kabel oczywiście problem powrócił co ciekawe wymiana ponownie tabla na nowy nie rozwiązała sprawy konieczny był znowu restert ustawień. Bardzo dziwne ale najważniejsze, że pomogło jakby ktoś miał podobny problem to po wymianie kabla dla pewności zrestartujcie ustawienia. Pozdrawiam