anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dav Dz 740

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Portek
Poszukiwacz

Dav Dz 740

 Witam. Posiadam kino domowe Sony dav Dz 740. Dokupiłem do niego kolumny na front taga harmony 6 ohm .fabryczne frontowe 3 ohm dałem na tył bardzo fajnie to wygląda, lecz dźwięk jest troszkę bardziej ztłumiony tzn jakby teraz brakuje mu czystych tonów. Próbowałem wzmocnić sam sygnał który dochodzi do kolumn frontowych od jednostki centralnej podłączając się do wieży Sony funkcja md  .efekt jest bardzo dziwny  ponieważ słychać głośny  pisk ,szmer a w tle cichutko muzykę, co to może  być? i dlaczego sygnału nie da się wzmocnić? Ewentualnie proszę o podpowiedź jak można by było napedzisc w/w kolumny.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

W sumie tak jak piszesz po Euro z kina wychodzi obraz a wchodzi dźwięk.

Teoretycznie można by jeszcze spróbować jednej opcji tzn. kablem HDMI podłączasz kino z wyjścia  HDMI OUT ARC podłączasz do TV do wejscia HDMI IN ARC. I próbujesz dźwięk wyciągnać z gniazda Euro, chinch, słuchawkowego lub optycznego z TV pod warunkiem, że TV wypuszcza ten dźwięk.

 

Pozdrawiam

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Podłączając kolumny 6 ohm do gniazda 3 ohm musisz się liczyć ze spadkiem mocy. Nie do końca rozumiem w jaki sposób próbowałeś wzmocnić sygnał.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Portek
Poszukiwacz

Odpiołem przewody od kolumn frontowych zarobiłem czinczami i podłączyłem pod wieże pod wejście md a z wieży pod kolumny i nic ! Słychać było głośny pisk szum a w tle cicho muzyke. Pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Kable głośnikowe, które wychodzą z kina służą do bezpośredniego podłączenia kolumn - są odpowiednio dopasowane sygnałowo pod zwrotnicę znajdującą się w kolumnie.

Tak więc nie oczekuj, że Twojej rozwiązanie zadziała prawidłowo.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Portek
Poszukiwacz

Rozumie. Czyli ewentualnie jakie zostaje rozwiązanie w przypadku tego modelu kina?  Dodam że próbowałem wziąć niski sygnał z gniazda euro i też nie ma możliwości.  Na schemacie euro złącza mamy napisane że 1 to wyjscie kanał lewy, 3 to wyjscie kanal prawy ,4 masa lecz żaden dźwięk nie tych pinach się nie pojawia. Jedynie jest wejście znaczy to że możemy podłączyć jakiś nadajnik i to będzie działało pod funkcją TV. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Według instrukcji gniazdo Euro zarówno obsługuje obraz jak i dźwięk - patrz strona 23.

https://www.sony.pl/electronics/support/res/manuals/4262/42627484M.pdf

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
Portek
Poszukiwacz

Według instrukcji jednostka centralna tylko wysyła do telewizora sygnał video nie wysyła audio, ponieważ zestaw jest wyposażony w kolumny. Tv może wysłać sygnał do jednostki centralnej po to aby go wzmocnić . Stąd dlatego nie ma na w\w pinach sygnału wyjściowego. Najgorsze jest to że ten sprzęt nie ma żadnego wyjścia audio. Jedynie  z kalbli od kolumn ,ale niestety tego sygnalu nie da sie wzmocnić. a może dlatego że impedancja jest 3 ohm? a może dlatego że ten sygnał  idzie z procesora dźwięku ? a nie że zwykłej końcówki  mocy. Nieźle to zostało wykombinowane :slight_smile: dzięki za odpowiedź pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

W sumie tak jak piszesz po Euro z kina wychodzi obraz a wchodzi dźwięk.

Teoretycznie można by jeszcze spróbować jednej opcji tzn. kablem HDMI podłączasz kino z wyjścia  HDMI OUT ARC podłączasz do TV do wejscia HDMI IN ARC. I próbujesz dźwięk wyciągnać z gniazda Euro, chinch, słuchawkowego lub optycznego z TV pod warunkiem, że TV wypuszcza ten dźwięk.

 

Pozdrawiam

 

 

profile.country.PL.title
Portek
Poszukiwacz

Ok pomyśle jeszcze. A jak nie to już tak zostawię jak jest. Dzięki pozdrawiam.