anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kino domowe N9200WL

pearlsea1990
Poszukiwacz

Kino domowe N9200WL

No więc mam kilka pytań, mianowicie zastanawiam się nad kupnem tegoż zestawu w białej kolorystyce czy jest sens, czy lepiej złożyć coś samemu ?

1. Czy w tym kinie domowym da się zmienić obraz menu czy jest tylko jeden podstawowy ?
2. Jak to jest z tym pasywnym subwooferem w miarę głośno chodzi ?

13 ODPOW. 13
pearlsea1990
Poszukiwacz

A jeśli chodzi o dzwięk to jest on podobny do modelu BDV N7200W, w następnym tygodniu spróbuje odwiedzić Sony Centre i sprawdzę wszystko na miejscu. 

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zdecydowałeś się już na coś?

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
kaceha
Poszukiwacz

Ja mam ten zestaw i szczerze Ci odradzam. 3 razy było w naprawie. Ciągle się wiesza. Piszczy. Ciągle trzeba reset ować. 2 razy wymienili płytę główną. Za trzecim razem najpierw przysłali mi pismo ze czekają na części po kilku tygodniach odesłali z informacją że nie mogą powtórzyć wady i z listą rzeczy/funkcji których nie używać (np  szybkiego startu, sterowania przez HDMI, itd.). Śmieszne nie używać czegoś za co się zapłaciło. Każda reklamacja to kilka tygodni i szczerze to nie chce mi się z nimi już walczyc. Wszystkie sprzęty mam od Sony (TV,  PS4) i z nimi nie ma problemu więc myślałem że kino od Sony to jakość za wcale nie małe pieniądze. Spokojnie za tą cenę kupisz coś lepszej jakości. Myślałem że nigdy do tego nie dojdzie ale chyba nigdy więcej Sony.

profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

mając zestaw BDV-N7200 niestety mogę jedynie podtrzymać to co napisał mój porzednik. Zestawy 7200 i 9200 nie należą do tanich, jak za ten segment sprzętu, a jednak bardzo często będąc u kogoś słyszę, że coś tańszego i teoretycznie gorszego gra o niebo lepiej. Byłem bardzo mocno zachęcony do zakupu informacją, że głośniki i zestaw obsługuje dźwięk Hi-Res , a dzisiaj okazuje się, że zestaw ma problem z jakością dźwięku CD czy DVD. 

Na podstawie mojej obserwacji stwierdzić jedynie mogę, że SONY ma problem chyba nie w budowie sprzętu, a raczej w jakości oprogramowania w kinach domowych. Dlaczego? ... bo kolejne aktualizacje oprogramowania powodowały, że słuchając tych samych kawałków z prywatnych zasobów płyt słucham je w różnych jakościach dźwięku tego samego zestawu 7200. Co więcej, nawet reset do ustawień fabrycznych nie jest gwarancją tej samej jakości dźwięku z tych samych nośników. Z tego względu twierdzę, że problem to nie do końca sprzęt i jakość głośników, a raczej zestrojenie z oprogramowaniem, które podczas użytkowania wciąż kuleje. Jesli ktoś ma zestaw 7200 lub 9200 niech spróbuje sobie odtworzyć tą samą płytę BDV lub CD na przestrzeni czasu i użyje np. trybu Concert Hall albo Digital Audio i bynajmniej u mnie nie jest to odtwarzane w każdym odtworzeniu identycznie tak samo. Raz jest wyraźniej, innym razem dźwięk jest przytłumiony, a jeszcze innym zestaw gra jakby na innych kolumnach zupełnie źle. Czy jest na to wytłumaczenie? bo je metodą prób i ich częstotliwością wiem coraz mniej.   

Pozdrawiam,
Ryszard Ka