anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

RDR-AT100 Bravia Sync

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

RDR-AT100 Bravia Sync

Telewizor KDL-50W755C nie wykrywa w/w nagrywarki. Natomiast stary telewizor KDL-40EX725 zawsze ją wykrywa i Bravia Sync działa. Co może być przyczyną tego problemu? Resety telewizora  W755 i nagrywarki AT100 nie pomagają.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@djrychuStała się dziwna rzecz. W niedzielę podłączyłem przez HDMI laptopa w celu sprawdzenia funkcji PAP. Niektórzy wmawiali ,że z laptopem działa funkcja PIP. Oczywiście jest to nieprawda, chyba ,że wiele osób nie rozróżnia PIP od PAP. Po chwili odłączyłem laptopa , a kabel HDMI wpiąłem do nagrywarki. O dziwo telewizor bez problemu ją wykrył. Funkcja Bravia sync. działa. Co prawda jest gorsza w obsłudze, niż w starym Sony EX725 , ale jest. Kilka dni wcześnie robiłem tzw. podwójny reset przez przytrzymanie z tyłu przycisków,zmiana koloru diody itd. według zaleceń ze strony Sony. Ale przyznam ,że po tym nie sprawdzałem działania Bravia sync.  Temat do zamknięcia.

pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Dziwna sprawa. KDL-50W755C posiada obsługę BraviaSync i ich regulacja znajduje się poniżej:

http://helpguide.sony.net/tv/caep1/v1/pl/04-07_03.html

Jeśli urządzenie nie jest wykrywane prawidłowo sprawdź inny kabel HDMI. Zdarzało się też, że po ponownym rozłączeniu i podłączeniu wszystko wracało do normy.

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@djrychuPo każdym nowym oprogramowaniu zawsze kilka razy ponawiałem próbę. Oczywiście do kazdego gniazda hdmi w telewizorze. Kable  wymieniełem na inne(mam ich kilka).Dziwne ,że pilot od nagrywarki potrafi zmienić wyjścia w telewizorze i go wyłączyć.Ten odnośnik do ustawienia Bravia Sync to znam na pamięć. Pierwsze próby przeprowadzałem na KDL-32V4500, czyli  około 10 lat temu.  Nagrywarka jest już wiekowa. Może gniazdo wyjściowe hdmi w nagrywarce jest jakiegoś starego typu i niekompatybilne z hdmi w nowych telewizorach. Może w aplikacjach jest bravia sync i tam należy coś pokombinować. A tutaj jestem po prostu cienki.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Na cóż wątpię by zmieniło się coś w specyfikacji samego Bravia Sync. A masz jakieś inne urządzenia podpięte pod HDMI które działają poprawnie?

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@djrychuStała się dziwna rzecz. W niedzielę podłączyłem przez HDMI laptopa w celu sprawdzenia funkcji PAP. Niektórzy wmawiali ,że z laptopem działa funkcja PIP. Oczywiście jest to nieprawda, chyba ,że wiele osób nie rozróżnia PIP od PAP. Po chwili odłączyłem laptopa , a kabel HDMI wpiąłem do nagrywarki. O dziwo telewizor bez problemu ją wykrył. Funkcja Bravia sync. działa. Co prawda jest gorsza w obsłudze, niż w starym Sony EX725 , ale jest. Kilka dni wcześnie robiłem tzw. podwójny reset przez przytrzymanie z tyłu przycisków,zmiana koloru diody itd. według zaleceń ze strony Sony. Ale przyznam ,że po tym nie sprawdzałem działania Bravia sync.  Temat do zamknięcia.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Cieszę się że problem się rozwiązał.

 

Pozdrawiam