anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY HT-G700 Subwoofer

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
BlackEdgeHDD
Poszukiwacz

SONY HT-G700 Subwoofer

Cześć,

 

Przeszukałem forum, jak i całego wujka google jednak nie znalazłem odpowiedzi na następujące pytanie:

Zakupiłem Soundbar Sony HT-G700, podłączyłem go do telwizora Samsung UHD 65' RU7402 i sprawa wygląda nastepująco:

Przy podłączeniu Kablem HDMI do wejścia ARC telewizora z Soundbarem subwoofer gra stosunkowo cicho. Listwa gra czysto ale dzwiek jest lekko przyciszony.

Przy podłączeniu telewizora lub telefonu przez Bluetooth, Soundbar gra aż miło. subwoofer przyjemnie dudni, słychać że faktycznie robi swoją robotę, listwa również gra duzo głośniej.

 

I stąd moje pytanie bo nikt mi nie jest w stanie odpowiedzieć: Dlaczego tak się dzieje?

Nie zmieniałem w opcjach Soundbara żadnych efektów. Jedynie pogłosiłem subwoofer na max (12 db?)

Przecież HDMI ARC obsługuje więcej "formatów" niz bluetooth więc czemu dziwęk jest lepszy bezprzewodowo niż przewodowo?

W ustawieniach telewizora przełączyłem z PCM na Dolby Digital bo na PCM to już w ogóle była tragedia.

Najwiekszą różnicę widzę puszczając muzykę (TIDAL, YouTube)

 

Czy według was lepiej po prostu zostać przy bluetooth? czy moze trzeba jeszcze jakąś opcję wyłączyć w ustawieniach?

Z góry dzięki za pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
BlackEdgeHDD
Poszukiwacz

Witam ponownie,

 

Mam dla was rozwiązanie, można przypiąc ten post w razie gdyby ktoś jeszcze szukał co zrobić w takim przypadku.

Otóż: dzwięk czy też muzyka odpalana przez Bluetooth jest w niskiej jakości "przesyłowej" i nie zawiera w sobie żadnych "ulepszaczy" jest więc zatem przesyłany że tak powiem 1:1. To oznacza, że nie uświadczymy żadnych dolby atmosów, DTS itd. Dzwięk jest zatem nieprzetworzony ani nie przekonwertowany.

 

Łącząc Sounbara z telwizorem, kablem optycznym lub HDMI ARC, soundbar automatycznie odbiera kodeki dzwieku (dolby, DTS, Atmos) i próbując przetworzyć ten dzwięk, może mieć problemy przez co wyrównuje poziom głośnosci do pewnego poziomu, ponieważ próbuje zaimplementować wszystkie ulepszacze.

 

Rozwiązanie jest następujące. na Soundbarze (myślę że zadziała to na wiekszości) naciskamy kombinację przycisków "Source" + "Volume -" przez około 5 sekund. Na wyświetlaczu powinien pojawić się komunikat w zależnosci od soundbara "Demo", "Bypass", "Preset".

Powoduje to wyłączenie automatycznej próby "ulepszania" dziwięku przez co soundbar będzie grał równie głoścno jak przez bluetooth czyli tak jak byśmy sobie tego życzyli, w dużo lepszej jakości niż przez bluetooth (brak utraty jakości dziwięku - sprawdzałem)

 

jedyny mankament to brak możliwości grzebania w zaawansowanych opcjach soundbara aby ustawiać "ulepszacze" DTS Virtual X oraz Dolby Virtualizer. Jednak uważam że jeśli nie oglądamy filmów na potęge i nie mamy odpowiedniego pomieszcznia to te ulepszacze i tak są nic nie warte zwlaszcza przy listwach 2.1 albo 3.1.

 

Jeśli komuś nie odpowiadałoby takie ustawienie należy zresetować soundbar a ponieważ nie ma opcji do ustawien za pomocą pilota (są one wyłączone jak wspomniałem wcześniej) używamy kombinacji przycisków na soundbarze "Zasilanie" + "Volume -" i gotowe. Wszystkie ustawienia nam wracają.

 

Powodzenia wszystkim :slight_smile:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zajrzyj do instrukcji i odnieś się do proponowanych rozwiązań - Z urządzenia podłączonego do zestawu nie słychać żadnego dźwięku lub słychać tylko bardzo cichy dźwięk. - strona 44 (44PL):

https://www.sony.com/electronics/support/res/manuals/5013/a9136aec35e4a434206ed9caf8257d76/50130593M...

Sprawdź też ustawienia dźwięku w opcjach TV.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
BlackEdgeHDD
Poszukiwacz

Właśnie niestety w opcjach telewizora nie ma prawie żadnych opcji oprócz zmiany z PCM na Dolby Digital i zaklikanie opcji Dolby Atmos nic więcej ;/

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@BlackEdgeHDD skierowałem dodatkowo sprawę do supportu - oto odpowiedź:


Proponuję sprawdzić czy jest możliwość zmiany Synchronizacji A/V - najlepiej na włączony. Spróbuj zaaktualizować soundbar: https://bit.ly/361pQM0, a następnie wykonać reset zestawu (str. 48): https://bit.ly/2GjYCHE

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
BlackEdgeHDD
Poszukiwacz

Witam,

 

Niestety nic nie pomogło.

Zauważyłem natomiast jedną zależność. W momencie kiedy telewizor połączony jest przez bluetooth, to powyżej pewnego poziomu głosu, soundbar zaczyna lekko charczeć i dzwiek robi się niewyraźny. Przy połaczeniu przez HDMI mimo że dzwięc jest cichszy, nic takiego złego się nie dzieje.

 

W telewizorze Samsung mam jedynie opcje "Opóźnienie wejścia dzwięku cyfrowego" ustawione na 0. zmiana suwaka niestety nic nie zmienia jeśli chodzi o głośność.

profile.country.PL.title
BlackEdgeHDD
Poszukiwacz

Witam ponownie,

 

Mam dla was rozwiązanie, można przypiąc ten post w razie gdyby ktoś jeszcze szukał co zrobić w takim przypadku.

Otóż: dzwięk czy też muzyka odpalana przez Bluetooth jest w niskiej jakości "przesyłowej" i nie zawiera w sobie żadnych "ulepszaczy" jest więc zatem przesyłany że tak powiem 1:1. To oznacza, że nie uświadczymy żadnych dolby atmosów, DTS itd. Dzwięk jest zatem nieprzetworzony ani nie przekonwertowany.

 

Łącząc Sounbara z telwizorem, kablem optycznym lub HDMI ARC, soundbar automatycznie odbiera kodeki dzwieku (dolby, DTS, Atmos) i próbując przetworzyć ten dzwięk, może mieć problemy przez co wyrównuje poziom głośnosci do pewnego poziomu, ponieważ próbuje zaimplementować wszystkie ulepszacze.

 

Rozwiązanie jest następujące. na Soundbarze (myślę że zadziała to na wiekszości) naciskamy kombinację przycisków "Source" + "Volume -" przez około 5 sekund. Na wyświetlaczu powinien pojawić się komunikat w zależnosci od soundbara "Demo", "Bypass", "Preset".

Powoduje to wyłączenie automatycznej próby "ulepszania" dziwięku przez co soundbar będzie grał równie głoścno jak przez bluetooth czyli tak jak byśmy sobie tego życzyli, w dużo lepszej jakości niż przez bluetooth (brak utraty jakości dziwięku - sprawdzałem)

 

jedyny mankament to brak możliwości grzebania w zaawansowanych opcjach soundbara aby ustawiać "ulepszacze" DTS Virtual X oraz Dolby Virtualizer. Jednak uważam że jeśli nie oglądamy filmów na potęge i nie mamy odpowiedniego pomieszcznia to te ulepszacze i tak są nic nie warte zwlaszcza przy listwach 2.1 albo 3.1.

 

Jeśli komuś nie odpowiadałoby takie ustawienie należy zresetować soundbar a ponieważ nie ma opcji do ustawien za pomocą pilota (są one wyłączone jak wspomniałem wcześniej) używamy kombinacji przycisków na soundbarze "Zasilanie" + "Volume -" i gotowe. Wszystkie ustawienia nam wracają.

 

Powodzenia wszystkim :slight_smile:

rafalpop
Nowicjusz

Witam

 

Od niedawna jestem posiadaczem soundbara Sony HT-G700. Mam z nim pewien problem. Mianowicie, chodzi o to, iż podczas oglądania treści z serwisów streamingowych (np Netflix lub Disney+) w niektórych momentach dźwięk kompletnie zanika na 1-2s, po czym wszystko wraca do normy. Jest to bardzo irytujące, ponieważ zdarza się to co kilka minut.

Sytuacja ta nie ma miejsca podczas korzystania z PS4 lub gdy oglądana jest zwykła telewizja.

 

Ktoś spotkał się z czymś podobnym?

profile.country.PL.title
Szekle
Nowicjusz

Też zauważyłem że przy oglądaniu programów telewizji naziemnej ( połączenie przewodem HDMI gniazdem eArc) głośność trzeba ustawić na ok 33 bo mniej jest za cicho. Muszę sprawdzić  przewodem optycznym może będzie mocniejszy sygnał, ale nie będzie chyba Dolby Atmos?  Może ma ktoś pomysł jak to ustawić?