anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KONKURS KONKURSEM- ciemności są wszędzie- co jest oceniane??

wojtekw790
Początkujący

KONKURS KONKURSEM- ciemności są wszędzie- co jest oceniane??

Witam.

Mamy kolejny konkurs firmy SONY... i super...poza jednym... a może paroma sprawami...
ale jedna mnie nurtuje... co i jak jest oceniane w fotografiach nadesłanych przez ludzi z Naszej Klasy?????

CZY KTOŚ PRZYGLĄDAŁ SIĘ ZDJĘCIOM ?? CHOCIAŻ TYM "WYGRANYM" ????

Spójrzmy i oceńmy- bo przecież - konkurs dotyczył FOTOGRAFII wykonanej APARATEM FOTOGRAFICZNYM a nie ZDJĘĆ MODYFIKOWANYCH PRZEZ PROGRAMY.

Może jakieś sugestie?? Może jakiś podział na zdjęcia faktycznie zrobione aparatem i na FOTOMONTAŻ.
Bo albo zdjęcia z życia albo obrazki z internetu... - trzeba określić przecież... czyż nie???

15 ODPOW. 15
bambolina-----
Początkujący

No musze sie zgodzić z przedmówcą.W prawdzie nikt nie zabrania przerabiania zdięć ale w takich konkursach "amatorskich"powinny brac udziała zdięcia modyfikowane jak najmniej.Sama jestem zwolenniczką lekkich modyfikacji a nie robienia ze zwykłego zdiecia obrazu "Pikassa" bo to wcale nie świadczy o umiejętnościach.No ale to jest moje skromne zdanie:)

wojtekw790
Początkujący

Nie chodzi o zabronienie...
no przecież ZDJĘCIE ZWYCIĘZCY... czy takie zdjęcie jest wykonane aparatem?? Przecież to nie możliwe... FOTOMONTAŻ I JUŻ !!!!!!!!!

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Przepraszam czy Wy mówicie o konkursie pt. Mój punkt widzenia?

wojtekw790
Początkujący

a jak myślisz?? skoro obecny trwa...

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Przepraszam ale nie śledziłem wątku konkursowego na NK stąd moje pytanie. Nie bardzo rozumiem o co wam chodzi i dlaczego się czepiacie. Zdjęcie które wygrało chyba najmniej było potraktowane programem graficznym bo nawet nie zostało wyostrzone przyzwoicie a i szumy można by było lekko zdjąć, myślicie że to fotomontaż? No to jesteście w błędzie , po prostu człowiek był w odpowiednim czasie i miejscu i potrafił jeszcze wykorzystać światło. Dla mnie bardzo dobra fotka i od takich ludzi trzeba się uczyć i zapamiętywać takie obrazy żeby móc później zrobić podobną fotkę. Dla jasności nie znam człowieka który wygrał żebyście nie zarzucali mi stronniczość jakąś. W śród jurorów z tego co wiem zasiadał znakomity fotograf Piotr Parvi człowiek wychowany na analogu więc jego wrażliwość na przeróbki cyfrowe jest duża . A pozostałym fotkom też bym się na waszym miejscu dobrze przyjrzał bo wcale tak mocno nie były obrabiane, dodatkowa ramka czy winieta to zupełnie normalny twór wykorzystywany od dziesiątek lat.

bambolina-----
Początkujący

No ja niemówiłam o konkretnych zdięciach ale ogólnie o tym ,że zdięcia biorące w takich konkursach powinny być jak najmniej modyfikowane bo wtedy to ma sens.Ale szacunek i gratulacje dla zwycięzców:)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Ponieważ mnie zaintrygowaliście to obejrzałem jeszcze raz dokładnie to zdjęcie które wygrało i pierwszą piętnastkę i doszedłem do wniosku że fotka która wygrała nie była w ogóle obrabiana w jakimkolwiek programie oprócz zmniejszenia. To samo tyczy się praktycznie pozostałych piętnastu. Normalnym jest że fotki się delikatnie "podciąga", czy to w poszczególnych kanałach czy odpowiednie odszumianie lub też jego dodanie, czy też wyostrzanie. Od zarania dziejów fotografię się dodatkowo obrabiało od doboru odpowiednich filmów,filtrów a w późniejszej obróbce papierów i różnych innych metod by zdjęcie zaciekawiło odbiorcę czyli nas. Teraz mamy to wszystko ułatwione bo mamy do tego programy graficzne i możemy wykazać się jeszcze większą kreatywnością. W naszym przypadku kiedy już mamy w rękach taki fajny aparat największą bolączką jest dobór dobrych obiektywów bo te kosztują niestety sporo co nie znaczy że nie zrobimy super fotki podstawowym kitowym. Potrzeba tylko duuuużo praktyki, podglądania mistrzów i trochę też szczęścia.

wojtekw790
Początkujący

Ja nie wiem Kolego - ale chyba nie zrozumieliśmy się... widocznie masz klapki na oczach...
mnie nie rozchodzi się o poprawki szumów barw czy innych popierdułek poprawiające jakość zdjęcia bo sam to stosuje...

Ja cały czas pisze o fotomontażu... ( prosta definicja - wklejanie jedno w drugie )... a skoro tak przeglądałeś to popatrz w głębie w tą mała kropelkę... może dostrzeżesz a jeśli nie... no to ... wybacz...

PS:Ja do zwycięzców też nie mam nic... bo niby co ... tylko PO PROSTU BĄDŹMY SPRAWIEDLIWI - i albo niech SONY - przegląda tez exif`y fotek ....albo... niech nie organizuje konkursów FOTOGRAFICZNYCH....
PODSTAWA - ROBALE SĄ ROBIONE PRZY CIEMNYM ŚWIETLE - WIEC SKĄD mamy BIAŁY DZIEŃ w kropli wody?? No i te "śliczne" połyski światła na jej obrzeżach... no super fotka...super godne POCHWAŁY za pracowitość...

A po drugie właśnie - w moim pierwszym poście - pytałem - co jest oceniane fotografia czy obrazki??

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Powiększyłem sobie tę fotkę do 500% i nadal nie widzę w niej nic dziwnego. Według Ciebie tak trudno w słoneczny dzień uzyskać ciemny pierwszy plan? Nie wykluczone ze tam była użyta również lampa do doświetlenia drugiego planu(też czasem tak robię)