anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

moje próby makro

bolek55555
Początkujący

moje próby makro

witam, jak na razie robie fotki zwykłym kompaktem, ponieważ lustrzanka jest dla mnie zbyt dużym wydatkiem, oto moje prace :

70 ODPOW. 70
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tadeusz napisał(a):

A poważnie: też nie mam kasy na obiektyw+pierścienie macro więc myślę o jakimś Raynoxie.


Tadeuszu, masz przecież Sigmę 70-300 - odległość minimalna przy makro 1:2 wynosi 95cm! dokładasz pierścienie i masz prawie 1:1, a odległość minimalna nie zmniejsza się drastycznie :D
tyle, że statywik musi być ;)

Ale raynox na tą Sigmę to dobry pomysł. Właściwie tryb makro i ta odległość to jedyne co mnie trzyma przy Sigmie. Na co dzień nie używam tego szkła (już ponad 2 miesiące nie pracowała) - Tokinka 80-200/2.8 mimo swej wagi skutecznie zepchnęła Sigmę do pokrowca :)

bolek55555
Początkujący

bzyg w locie tez jest z kilku cm, polowalem na niego z 2 gdziny ;)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

bolek55555 napisał(a):

troche wstyd bo nie mam zbyt duzo pieniedzy i sam sobie zrobilem statyw i dyfuzor, ale wrzuce zdjęcie sprzetu :)


Jeszcze raz napiszesz takie bzdury to się pogniewam!

Jaki wstyd! Popatrz na efekt pracy tego własnoręcznie wykonanego zestawu. Powinieneś być DUMNY! Ja Cię podziwiam, że potrafisz sam zrobić coś i osiągnąć zamierzony efekt. I to jaki efekt. Jeszcze raz wielkie brawa :)

A tak na marginesie...większosć dyfozorów do makro to "samoróbki" - bo kto jak nie użytkownik aparatu będzie wiedział najlepiej czego muu trzeba? ;)

Wstawiaj kolejne fotki. Czekam z niecierpliwością :D

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lajam napisał(a):

Tadeusz napisał(a):

A poważnie: też nie mam kasy na obiektyw+pierścienie macro więc myślę o jakimś Raynoxie.


Tadeuszu, masz przecież Sigmę 70-300 - odległość minimalna przy makro 1:2 wynosi 95cm! dokładasz pierścienie i masz prawie 1:1, a odległość minimalna nie zmniejsza się drastycznie :D
tyle, że statywik musi być ;)
Ale raynox na tą Sigmę to dobry pomysł. ..



Nie do końca. Pierścienie musiałyby mieć 30cm żeby uzyskać 1:1 (tak sądzę). Tylko makrówka 95 lub 100 + pierścienie (kpl. to 36+24+12=72mm) ale to koszt. Bez niczego, widziałeś moje "macra" (w TYM wątku muszę użyć cudzysłowu), ale do lata myślę, że się szarpnę na raynoxa (albo od Trebora pożyczę ;) ) Tylko to wstawanie... :smileyrolleyes:
PS. Masz może komplet pierścieni :smileyquestion:


bolek, znowu mnie katujesz bzygiem w locie i kolejną świtezianką!
Ale katuj mnie jeszcze, katuj! Jak się napatrzę na te wspaniałości to może się przyłożę i też coś takiego zrobię :)

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tadeusz napisał(a):

Tylko makrówka 95 lub 100 + pierścienie (kpl. to 36+24+12=72mm) ale to koszt. Bez niczego, widziałeś moje "macra" (w TYM wątku muszę użyć cudzysłowu), ale do lata myślę, że się szarpnę na raynoxa (albo od Trebora pożyczę ;)) Tylko to wstawanie... :rolling_eyes:
PS. Masz może komplet pierścieni :question:


Pierścionków nie mam, ale pracowałem z takim zestawem na Sigmie, ale wiesz...to na plenerze więc stabilność moich rąk była dyskusyjna :smileyhappy:

Do makro przydaje się TCx2 - powiększa Ci skalę odwzorowania, a nie maleje odległość :smileymrgreen:

Kurcze chyba kupię tego raynoxa....

bolek55555
Początkujący

na dobranoc modraszek :)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

bolek55555 napisał(a):

na dobranoc modraszek :)


No, nareszcie coś zwyczajnego :D Takiego to i ja zrobię :smileyhappy:
Fajny modraszek :smileyexclaim:


Mam 19 lat, dużo pomysłów, dopiero początki z fotografią....


Aż się boję, jak pomyślę co to będzie, jak będziesz "doświadczony" :o

Powodzenia!

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
jery007
Początkujący

Witam - ja też jestem zaskoczony że kompaktem można wykonać tak dobre i ostre zdjęcia makro owadów. Gratuluję . Proponuję abyś odwiedził www.obiektywni.pl- co prawda w 70%
szaleją tam goście po studiach foto, są bardzo krytyczni ,ale dużo można się od nich dużo nauczyć,podpatrzeć, a Ty masz tam na 100% zapewnione wysokie notowania- pewnie sami będą w szoku że ktoś robi takie same zdjęcia za 100 x mniejszą kasę ha,ha

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

jery007 napisał(a):

co prawda w 70% szaleją tam goście po studiach foto


:shock:
skąd masz takie dane? ;)

czorny-----
Początkujący

jery007 napisał(a):

(...)Proponuję abyś odwiedził http://www.obiektywni.pl" target="_blank
szaleją tam goście po studiach foto (...) pewnie sami będą w szoku



Noooo... i wszystkie testy, szumy, MTF'y szlag trafił...

EDIT: Ajsz............. pomyliłem z optyczne.pl :smileyhappy: