anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odzyskanie klucza windows 7 po 5 latach z nieczytelną nalepką

ROZWIĄZANE
marsemen7
Nowicjusz

Odzyskanie klucza windows 7 po 5 latach z nieczytelną nalepką

Zacznijmy od początku
11.2009 - kupuję laptopa z windows 7
~2013 - instaluję windows 8/8.1 potem z msdnaa (skasowanie partycji recovery itp ;/) (i brak nawet fizycznego posiadania tamtego HDD- padł po gwarancji. Teraz siedzę na SSD)
Teraźniejszość - wychodzi windows 10 lada miesiąc i chciałbym skorzystać z "promocji" i dalej pozostać legalnym użytkownikiem windowsa. Wątpię by obejmowała ona przesiadkę z klucza msdnaa - szczególnie, że już mi nie przysługuje dostęp (na szczęście niekomercyjnie mogę używać tego klucza dalej).

Sytuacja?? Sticker naklejony na dnie laptopa z kluczem windows 7 jest nie do odczytania...
Może ze 2 cyfry czytelne max.

Przyczyna? - moja głupota i brak choćby głupiego zrobienia zdjęcia albo obklejenia taśmą stickera po kupnie laptopa..

Cel??
Panowie - co ja mogę zrobić?
Dodam, że laptop to Sony Vaio FW51.

Tagi (3)
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
powerzx
Nowicjusz

Klucz od Windows 7 przechowywany jest w BIOS. Wystarczy wgrac do komputera Win7 w takiej wersji jaka byla dostarczona z komputerem i klucz bedzie automatycznie pobrany z BIOS.

Pozniej klucz mozna odczytac uzywajac programow typu: ProduKey.

Lub mozna od razu rozpoczac aktualizacje do Win 10 bedac w Win7 (do procesu tego nie potrzeba wpisywac klucza, wystarczy sciagnac aplikacje ze strony Microsoft).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Nie widzę powodów dlaczego "promocja", jak ją nazwałeś, nie obejmowała kluczy msdnaa. Aktualizację do Windowsa 10 mają dostać użytkownicy zarówno Windowsa 7 jak i 8, jeśli dobrze pamiętam. W tej chwili twój system jest legalny, więc będzie legalny po aktualizacji.

marsemen7
Nowicjusz

to jest ominięcie problemu a nie jego rozwiązanie :wink:

Jak już powiedziałem 8.1 z msdnaa nie może być używany komercyjnie w żadnym wypadku.

Natomiast 7-mka z laptopa może, tak jak i jej upgrade :P.

Czy są jakieś możliwości odzyskania takiego klucza ze startej naklejki?

 

PS. Sony i ogólnie producenci laptopów zasługująna batożenie za naklejanie ich w takich miejscach...

Jak gdyby pod baterią nie można było albo klapką dysku...

 

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Obawiam się, że nie ma takiej możliwości, a przynajmniej o takiej nie słyszałem.

powerzx
Nowicjusz

Klucz od Windows 7 przechowywany jest w BIOS. Wystarczy wgrac do komputera Win7 w takiej wersji jaka byla dostarczona z komputerem i klucz bedzie automatycznie pobrany z BIOS.

Pozniej klucz mozna odczytac uzywajac programow typu: ProduKey.

Lub mozna od razu rozpoczac aktualizacje do Win 10 bedac w Win7 (do procesu tego nie potrzeba wpisywac klucza, wystarczy sciagnac aplikacje ze strony Microsoft).