anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Piszczenie w Vaio E

bartek1233
Początkujący

Piszczenie w Vaio E

Witam. Piszę w sprawie problemu w laptopach Vaio E. W modelu tym występuje 'piszczenie'. Gdy jest podłączony do zasilacza problem staje się prawie nie słyszalny natomiast gdy pracujemy na baterii problem jest bardzo uciążliwy,gdy podłączymy coś do USB pisk nasila się. Dzwoniłem na infolinie Sony i powiedziano mi,że problem jest im znany i niebawem pojawią się sterowniki naprawiające to.
Zaznaczę, że 'nie tylko u mnie piszczy' - rozmawiałem z użytkownikami Vaio E na forum i u każdego występuje pisk zarówno u tych z i3 jak i i5.

Co jest przyczyną tego pisku i kiedy zostanie to naprawione (wydane sterowniki) ?

Pozdrawiam i proszę Sony o jak najszybsze załatwienie sprawy o ile cenią sobie zadowolenie klienta :slight_smile:

32 ODPOW. 32
profile.country.pl_GB.title
alczuba
Początkujący

Też mam ten problem. Oczekuję, że firma Sony jak najszybciej zlikwiduje tę usterkę ponieważ dosyć męczące jest to piszczenie, szczególnie jak się siedzi przy laptopie i coś czyta, wtedy człowiek mimo woli skupia się na tym pisku.

belfer78
Początkujący

Witam. Ten sam problem występuje również w moim laptopie vaio vpceb1s1e (i5). Liczę że ta usterka zostanie usunięta w najbliższym czasie przez firmę SONY. Pozdrawiam

maradzi70
Poszukiwacz

Witam. Właśnie podobny problem zaobserwowałem, a właściwie usłyszałem w moim laptopie (vpceb1m1e). Moim zdanie to wentylator,dysk lub jakas elektronika piszczy. Pisk nasila sie przy pracy na samej baterii. Zaznacze ze laptopa mam dopiero 14 dni, oby to naprawili i aby nie zaczelo sie fatum usterek:/

profile.country.pl_PL.title
michal3411
Początkujący

Opisywana przypadłość to nie usterka ,
piszczenie jest związane z pracą przetwornic na płycie głównej ( cewek zasilania )
w niektórych notebookach jest rzeczą normalną
tak nawiasem mówiąc to we wszystkich , ale dlaczego nie zostało to wygłuszone o tym dalej.

Piszczenie jest związane z tym iż procesor w przy pracy na baterii pobiera normalną
energię z akumulatora , nie pracuje w trybie oszczędnym .
w tym przypadku Sony wypuści przypuszczalnie aktualizacje oprogramowania .
Przy pracy na baterii zostanie obniżona częstotliwość taktowania procesora
i zacznie on pobierać mniejszy prąd , cewki zasilania przestaną być donośne
ale odbędzie się to kosztem wydajności , w zamian wydłuży się czas pracy na baterii.
Ten przykład to raczej to iż firma wypuściła za wczas komputer , bez powstania kompletnego
oprogramowania.

Co z tym wygłuszeniem.
Mało kto kupował komputery od Sony więc firma potrzebowała wypuścić komputery które rywalizowały by z innymi markami komputerów typu Acer (produkcja Mitac), Asus / Asustek (Asustek grupa AsMobile teraz własność asusa występująca pod znakiem Asus ) , HP ( produkcja asusa/asustek , lub Kinpo/Compal ), MSI ( produkcja Mitac,Kinpo/Compal ), Packard Bell ( produkcja Mitac,Kinpo/Compal ) czy innymi Samsung/LG itp .
Coraz częściej na forach pisze się o tym iż komputery Sony
składają zewnętrzne firmy ( Asus/Asustek ) tzn. płyta i klawiatura jest chyba od Sony ,
resztę tzn. głównie obudowa - produkują zewnętrzni wykonawcy.
Nie mają chyba za bardzo wpływu na to czy zewnętrzny wykonawca wygłuszy te cewki.

Przykład - sony Vaio VGN-A po kilkumiesięcznym użytkowaniu schodził lakier z obudowy.

Odnośnie serii VPC seria E inaczej chyba EB ramka matrycy w tym modelu jest chyba przyklejona , zdjęcie touchpada z modelu Sony Vaio EB1M1E/WI poniżej
ten komputer przypomina wyglądem tzw. "" kadłubek "".

bartek1233
Początkujący

Opisywana przypadłość to nie usterka ,
piszczenie jest związane z pracą przetwornic na płycie głównej ( cewek zasilania )
w niektórych notebookach jest rzeczą normalną
tak nawiasem mówiąc to we wszystkich , ale dlaczego nie zostało to wygłuszone o tym dalej.

Piszczenie jest związane z tym iż procesor w przy pracy na baterii pobiera normalną
energię z akumulatora , nie pracuje w trybie oszczędnym .
w tym przypadku Sony wypuści przypuszczalnie aktualizacje oprogramowania .
Przy pracy na baterii zostanie obniżona częstotliwość taktowania procesora
i zacznie on pobierać mniejszy prąd , cewki zasilania przestaną być donośne
ale odbędzie się to kosztem wydajności , w zamian wydłuży się czas pracy na baterii.
Ten przykład to raczej to iż firma wypuściła za wczas komputer , bez powstania kompletnego
oprogramowania.

Co z tym wygłuszeniem.
Mało kto kupował komputery od Sony więc firma potrzebowała wypuścić komputery które rywalizowały by z innymi markami komputerów typu Acer (produkcja Mitac), Asus / Asustek (Asustek grupa AsMobile teraz własność asusa występująca pod znakiem Asus ) , HP ( produkcja asusa/asustek , lub Kinpo/Compal ), MSI ( produkcja Mitac,Kinpo/Compal ), Packard Bell ( produkcja Mitac,Kinpo/Compal ) czy innymi Samsung/LG itp .
Coraz częściej na forach pisze się o tym iż komputery Sony
składają zewnętrzne firmy ( Asus/Asustek ) tzn. płyta i klawiatura jest chyba od Sony ,
resztę tzn. głównie obudowa - produkują zewnętrzni wykonawcy.
Nie mają chyba za bardzo wpływu na to czy zewnętrzny wykonawca wygłuszy te cewki.

Przykład - sony Vaio VGN-A po kilkumiesięcznym użytkowaniu schodził lakier z obudowy.

Odnośnie serii VPC seria E inaczej chyba EB ramka matrycy w tym modelu jest chyba przyklejona , zdjęcie touchpada z modelu Sony Vaio EB1M1E/WI poniżej
ten komputer przypomina wyglądem tzw. "" kadłubek "".


skoro to nie jest usterka dlaczego sony nie może od razu tych sterowników wypuścić ?

profile.country.pl_PL.title
michal3411
Początkujący

"" skoro to nie jest usterka dlaczego sony nie może od razu tych sterowników wypuścić ? ""

Wypuścić od razu , nie zawsze wypuszcza się poprawki od razu , niejednokrotnie powstają dopiero do roku czasu od wypuszczenia komputera .
Przykładem podobnym był też komputery sony które po wyjściu ze stanu wybudzenia , lub hibernacji "" wieszały się " .
Niejednokrotnie problem może polegać na aktualizacji biosu , lub oprogramowania .

Kiedy powstanie ? , nikt nie zna czasu powstania , ani czy powstaną .



Nie piszę tu o innym przypadku ( markę pomijam ale nie sony model , W80 jak ktoś wie o co chodzi ) komputer przeznaczony do gier , producent sprzedał komputer ale problem wieszającego komputera podczas pracy pozostał , sterowników jak na razie nie wypuścił i nie ma od roku od czasu powstania komputera .
Pytania na forum producenta - jak na razie to serwis stwierdził aby przegrali bios z innego komputera i to pomaga , ale powoduje to oczywiście utratę gwarancji .
Zwrot pieniędzy , proszę nie mówić - komputer działa , niby dlaczego wszystko jest jak należy , tylko od czasu do czasu się wiesza .

bartek1233
Początkujący

"" skoro to nie jest usterka dlaczego sony nie może od razu tych sterowników wypuścić ? ""

Wypuścić od razu , nie zawsze wypuszcza się poprawki od razu , niejednokrotnie powstają dopiero do roku czasu od wypuszczenia komputera .
Przykładem podobnym był też komputery sony które po wyjściu ze stanu wybudzenia , lub hibernacji "" wieszały się " .
Niejednokrotnie problem może polegać na aktualizacji biosu , lub oprogramowania .

Kiedy powstanie ? , nikt nie zna czasu powstania , ani czy powstaną .



Nie piszę tu o innym przypadku ( markę pomijam ale nie sony model , W80 jak ktoś wie o co chodzi ) komputer przeznaczony do gier , producent sprzedał komputer ale problem wieszającego komputera podczas pracy pozostał , sterowników jak na razie nie wypuścił i nie ma od roku od czasu powstania komputera .
Pytania na forum producenta - jak na razie to serwis stwierdził aby przegrali bios z innego komputera i to pomaga , ale powoduje to oczywiście utratę gwarancji .
Zwrot pieniędzy , proszę nie mówić - komputer działa , niby dlaczego wszystko jest jak należy , tylko od czasu do czasu się wiesza .


Ja natomiast uważam, że Sony gra na czas i ma gdzieś klientów. Kupiłem laptop za ponad 3,5 tyś zł na którym nie można pracować na baterii bez nerwów bo piszczy, aż głowa zaczyna boleć.

Jeżeli miałbym kupować jeszcze raz - zdecydowanie przemyślał bym sobie ten zakup 3 razy i wybrał produkt innej firmy. Innym też polecam do póki sony nie zrobi coś z tą sprawą. Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
michal3411
Początkujący

""Ja natomiast uważam, że Sony gra na czas i ma gdzieś klientów. Kupiłem laptop za ponad 3,5 tyś zł na którym nie można pracować na baterii bez nerwów bo piszczy, aż głowa zaczyna boleć. ""

Odnośnie czasu pracy na baterii tak długo na niej siedzisz aż cię głowa boli ,
jak chcesz aby bateria nie padła to kupujesz netbooka NIE MYLIĆ!!!! z notebookiem
albo kupujesz notebook typu CULV ( na procesorze niskonapięciowym ) , bo to jest różnica .


"" Jeżeli miałbym kupować jeszcze raz - zdecydowanie przemyślał bym sobie ten zakup 3 razy i wybrał produkt innej firmy. Innym też polecam do póki sony nie zrobi coś z tą sprawą. Pozdrawiam ""


Stresujesz się chyba ,hmmm. Czy przemyślał byś zakup i wybrał byś komputer innej firmy .
No wiesz ja też bym się zastanowił , jak nie miałeś do czynienia z innymi firmami ,
i nie wiesz jak jest traktowany klient z "" dolnej półki "" w innych firmach .


Jak się widzi "" kadłubki "" w sklepie to się tego kijem nie rusza choć jakiej firmy by to było,
jak tego nie wiesz , kupuje się tylko z półki "" jakościowej "" .


Jak chcesz to ci przedstawię kilka innych firm , nie mówię kilka jest jeszcze solidnych oprócz Sony ( pomijam tu serie VGN-A , VPCEA oraz VPCEB ) a dokładniej 3 ,
podam ci nazwy : APPLE , TOSHIBA , LENOVO .
APPLE nie znam dokładnie , TOSHIBA nie pisze o modelach z dolnych półek , dopiero coś sensownego zaczyna się od serii A oczywiście w wersji PRO , LENOVO nie pisze o modelach z dolnych półek seria Y oraz G , oraz jak ci klienci są niejednokrotnie traktowani , ale jest jeszcze seria N i SL .

A z resztą tak bywa jak bywa .

Piszę tak jak jest dobrze to jest dobrze , jak jest źle to inna sprawa .
Jak nie wierzysz to sobie możesz poszukać na internecie jak są niejednokrotnie klienci traktowani , niektórym dosłownie noże się w kieszeni same otwierają .
Jak tego nie przeszedłeś to jeszcze nie wiesz jak niejednokrotnie po zakupie mają ( tu cytuję ) "" gdzieś klientów "" .



Odnośnie aktualizacji . Coś się pokazało .

- jedna zasada Sony odpowiada tylko i wyłącznie za oprogramowanie dołączone przez producenta ( takie jakie znajduje się na ukrytej partycji recovery )
i do niego są poprawki ( może nie być dla nikogo odkrywcze gdzie są aktualizacje ) oraz czy one dotyczą piszczenia cewek to nie wiem ale stamtąd je należy pobierać .

poniżej link dla przykładu seria VPCEB ( model VPCEB1M1E )

http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/downloads/updates/index.aspx?m=VPCEB1M1E_WI&l=pl_PL

Dla modeli przeznaczonych dla Polski :

seria VPCEA

http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/index.aspx?l=pl_PL&m=0&s=VPCEA#

seria VPCEB

http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/index.aspx?l=pl_PL&m=0&s=VPCEB#

powyższy linki należy kliknąć aby dostać się do wyboru dokładnego modelu
potem po przejściu na inną stronę klikamy na "" POBIERANIE ""

i tam są aktualizacje.

bartek1233
Początkujący

""Ja natomiast uważam, że Sony gra na czas i ma gdzieś klientów. Kupiłem laptop za ponad 3,5 tyś zł na którym nie można pracować na baterii bez nerwów bo piszczy, aż głowa zaczyna boleć. ""

Odnośnie czasu pracy na baterii tak długo na niej siedzisz aż cię głowa boli ,
jak chcesz aby bateria nie padła to kupujesz netbooka NIE MYLIĆ!!!! z notebookiem
albo kupujesz notebook typu CULV ( na procesorze niskonapięciowym ) , bo to jest różnica .


"" Jeżeli miałbym kupować jeszcze raz - zdecydowanie przemyślał bym sobie ten zakup 3 razy i wybrał produkt innej firmy. Innym też polecam do póki sony nie zrobi coś z tą sprawą. Pozdrawiam ""


Stresujesz się chyba ,hmmm. Czy przemyślał byś zakup i wybrał byś komputer innej firmy .
No wiesz ja też bym się zastanowił , jak nie miałeś do czynienia z innymi firmami ,
i nie wiesz jak jest traktowany klient z "" dolnej półki "" w innych firmach .


Jak się widzi "" kadłubki "" w sklepie to się tego kijem nie rusza choć jakiej firmy by to było,
jak tego nie wiesz , kupuje się tylko z półki "" jakościowej "" .


Jak chcesz to ci przedstawię kilka innych firm , nie mówię kilka jest jeszcze solidnych oprócz Sony ( pomijam tu serie VGN-A , VPCEA oraz VPCEB ) a dokładniej 3 ,
podam ci nazwy : APPLE , TOSHIBA , LENOVO .
APPLE nie znam dokładnie , TOSHIBA nie pisze o modelach z dolnych półek , dopiero coś sensownego zaczyna się od serii A oczywiście w wersji PRO , LENOVO nie pisze o modelach z dolnych półek seria Y oraz G , oraz jak ci klienci są niejednokrotnie traktowani , ale jest jeszcze seria N i SL .

A z resztą tak bywa jak bywa .

Piszę tak jak jest dobrze to jest dobrze , jak jest źle to inna sprawa .
Jak nie wierzysz to sobie możesz poszukać na internecie jak są niejednokrotnie klienci traktowani , niektórym dosłownie noże się w kieszeni same otwierają .
Jak tego nie przeszedłeś to jeszcze nie wiesz jak niejednokrotnie po zakupie mają ( tu cytuję ) "" gdzieś klientów "" .



Odnośnie aktualizacji . Coś się pokazało .

- jedna zasada Sony odpowiada tylko i wyłącznie za oprogramowanie dołączone przez producenta ( takie jakie znajduje się na ukrytej partycji recovery )
i do niego są poprawki ( może nie być dla nikogo odkrywcze gdzie są aktualizacje ) oraz czy one dotyczą piszczenia cewek to nie wiem ale stamtąd je należy pobierać .

poniżej link dla przykładu seria VPCEB ( model VPCEB1M1E )

http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/downloads/updates/index.aspx?m=VPCEB1M1E_WI&l=pl_PL

Dla modeli przeznaczonych dla Polski :

seria VPCEA

http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/index.aspx?l=pl_PL&m=0&s=VPCEA#

seria VPCEB

http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/index.aspx?l=pl_PL&m=0&s=VPCEB#

powyższy linki należy kliknąć aby dostać się do wyboru dokładnego modelu
potem po przejściu na inną stronę klikamy na "" POBIERANIE ""

i tam są aktualizacje.


Czyli kolego dla Ciebie Vaio EB i5 za 3699 (cena za ktora kupilem laptopa) jest tanim kadłubkiem ? Myślę , że już za taką kasę mogę oczekiwać laptopa w którym nic nie będzie piszczeć,stukać i skrzypieć. Dla mnie to bardzo dużo pieniędzy i niestety nie stać mnie na lepszego - nie wiem jak Ciebie.

Co do Lenovo - miałem model Y550 przed tym sony i sprawował się bardzo dobrze, oddawałem go niestety raz do serwisu bo 'padł'. Szybka akcja : telefon --> kurier --> serwis --> powrót (trwało to ok.8-9 dni). Komputer został naprawiony i do dziś dzień spisuję się bardzo dobrze, dlatego nie rozumiem pretensji niektórych użytkowników.

Co do aktualizacji - ja nie wiedzę nic nowego co mogłoby wyeliminować ten cholerny pisk !