anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Recenzja Sony VAIO S13 – cz. 2/2 – wydajność, bateria, gry

profile.country.pl_PL.title
bart132
Poszukiwacz

Recenzja Sony VAIO S13 – cz. 2/2 – wydajność, bateria, gry

Pamiętacie moją pierwszą cześć recenzji z opisem modelu S13? Dziś czas na konkrety i zapoznanie się z tym jak wydajny jest ten komputer i bateria. Komputerem służącym do porównania będzie oczywiście starszy brat czyli VAIO SB.

 

Akumulator

Zastosowany akumulator to model VGP-BPS24 o pojemności 4400 mAh, jest to dokładnie ten sam co w modelu SB, jest to dużym plusem. Dlaczego? Ot dlatego, że to doskonała bateria, a najlepiej o niej mówią czasy jakie osiąga S13 i moje prywatne SB, które ma ponad rok, a baterii zupełnie nie oszczędzam. Podczas testu sprawdziłem jak długo laptopy działały w spoczynku (tryb stamina, jasność ekranu ustawiona na 70%, wyłączone podświetlenie klawiatury), jak długo przy intensywnym korzystaniu w WiFi (tryb stamina, jasność ekranu ustawiona na 70%, włączone podświetlenie klawiatury, 5 stron internetowych, bez flasha: strona społecznościowa odświeżana co 1 minutę, strona z wiadomościami odświeżana co 30 sekund, sklep internetowy odświeżany co 10 sekund, dodatkowo dwie strony czystego tekstu odświeżane co 10 i 5 sekund), ponadto jak długo komputery wytrzymały na baterii odtwarzając film z płyty DVD (tryb stamina, jasność ekranu ustawiona na 70%, wyłączone podświetlenie klawiatury), oraz przy pełnym obciążeniu (tryb speed, janość ekranu 100%, włączone podświetlenie klawiatury, włączone DVD, gra Battlefield 3, 3D Mark Vantage). Oto jak prezentują się wyniki:

 

 S13SB
Spoczynek7h 30min7h 10min
Internet po WiFi5h 30min5h 15min
Film na DVD3h 30min3h 20min
Pełne obciążenie1h 05min0h 55min

 

Wyniki mówią same za siebie, przy takich gabarytach i czasach pracy jest to świetny, bardzo mobilny sprzęt. Do tego nawet jeśli bateria po jakimś czasie zużyje się znacząco, zawsze możemy ją wymienić na nową bo, jak widać na poniższych zdjęciach, mamy do niej bezproblemowy dostęp.

 

13-300x201.png 22-300x207.png

 

 

 

VAIO S13 pokazuje pazur, czyli wydajność…

 

W tej części napisać mogę niewiele – jest dobrze, jeśli nie doskonale. VAIO S13 doskonale radzi sobie ze wszystkim co mu narzucimy. System działa szybko, bez zająknięcia otwierają się kolejne foldery, programy oraz strony internetowe. Komputer działa po prostu szybciej od swojego poprzednika. To było słowem wstępu, teraz czas na liczby. 

 

  Specyfikacje

 

Nazwa kodowaSVS1311P9EVPCSB1V9E
OSOSWindows 7 Professional (64-bit)Windows 7 Professional (64-bit)
ProcesorProcesorIntel Core i5-3210M (2,5 GHz do 3,1 GHz)Intel Core i5-2410M (2,3 GHz do 2,9 GHz)
ProcesorKarta graficznaIntel HD Graphics 4000 + NVIDIA GeForce GT 640M LE GPU 1 GBIntel HD Graphics 3000 + AMD Radeon 6470 512 MB VRAM
KoloryKolory  
EkranRozmiar ekranu13,3"
RAMRAM6 GB DDR3 PC3-106008 GB DDR3 1333 MHz
DyskDyskToshiba 640 GB (5400 rpm)Toshiba 500 GB (5400 rpm)
ProcesorModem 3GTak

 

 

Indeks wydajności systemu Windows ocenił komputer na 5,6 pkt. Widać w tym wypadku jak bardzo test ten jest niemiarodajny, ponieważ VAIO SB otrzymało dokładnie tyle samo punktów. Przetestowałem zatem S13 i SB programami: Cinebench 11.5, 3DMark06 oraz 3DMark Vantage, oto wyniki.

 

Cinebench 11.5

 

51-217x300.png

 

6-218x300.png

 

3DMark06

 

10-300x223.png

 

91-300x228.png

   

3DMark Vantage

 

11.png

 

12.png

 

 

 Z niewiadomych mi przyczyn nie było możliwości przeprowadzenia testu procesora w 3DMark Vantage z powodu błędu. Miało to miejsce w przypadku SB jak i S13. W każdym z testów możemy zauważyć dwukrotnie wyższą wydajność nowego modelu VAIO, byłem bardzo mile zaskoczony oglądając rendery z powyższych programów, wszystko na S13 działa bardzo płynnie i doskonale wygląda.

 

 

Mobilny „gaming”, czyli w co zagramy?

 

Cóż tu dużo pisać, na VAIO S13 zagramy we wszystko co na dzień dzisiejsze dostępne jest na rynku. Gry które przetestowałem to: Battlefield 3, The Elder Scrolls: Skyrim oraz Diablo 3. Żadna z tych gier nie stanowiła większego problemu dla nowego VAIO i ich płynność pozwalała na czerpanie czystej przyjemności z rozgrywki. Poniżej filmiki, jedną ręką kręcone, drugą grane, więc proszę bez złośliwych komentarzy 😉

 

Diablo 3

Wszystkie ustawienia na maksimum. 

https://www.youtube.com/watch?v=NFcGKSkcAWw 

 

Skyrim

Ustawienia High i Ultra  

 

https://www.youtube.com/watch?v=6MoaHaYWzh0

 

 

Battlefield 3

Część filmu to domyślne ustawienia, które potem zmieniłem na wysokie.  Co warto dodać, to że wszystkie te gry, na VAIO SB, działały płynnie dopiero po zmniejszeniu szczegółowości na niską. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=braQYJml948

 

Podsumowując podsumowaniem…

VAIO S13 to godny następca swojego starszego brata VAIO SB. Owszem plastik w środku trochę boli ale nie zmienia to faktu, że nowe VAIO ma całą masę zalet. Sprzęt jest mobilny (waży 1,78 kg, jest w stanie pracować na baterii ponad 7 godzin) i jednocześnie bardzo wydajny (możliwość uruchomienia wszystkich nowych gier w wysokich ustawieniach mówi sama za siebie). Doskonale sprawdzi się w rękach biznesmana, potrzebującego sprzętu na którym można zawsze i wszędzie polegać, jak i studenta, który pomiędzy zajęciami będzie chciał zająć się nauką lub rozrywką. Dziękuję wszystkim tym, którzy przebrnęli przez mój tekst. Mam nadzieję, że was nim nie zanudziłem oraz, że zachęciłem do bliższego zapoznania się z Sony VAIO S13, bo komputer naprawdę jest wart uwagi. Zapraszam was również do komentowania i zadawania pytań, jeżeli tylko będę znał odpowiedź to na pewno rozwieję wszelkie wątpliwości.

Zapraszam na VAIOBlog.pl
Tagi (3)
0 ODPOWIEDZI 0