anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Vaio SVS13A2X9ES - po aktualiazji WIN10 widzi baterię ale nie ładuje

ROZWIĄZANE
creati
Nowicjusz

Sony Vaio SVS13A2X9ES - po aktualiazji WIN10 widzi baterię ale nie ładuje

Witam,

 

jestem posiadaczem laptopa Sony Vaio SVS model SVS13A2X9ES. Po ostatniej jubileuszowej aktualizacji WIN10 mój laptop przestał ładować baterię. Na dzien dobry ISB Manager wyrzucił info, że bateria nie jest kompatybilna i prosi o hibernację i sparwdzenie baterii. I tak w kółko. Wyłączyłem ISB deaktywujac wpis w autostarcie. Laptop widzi baterię ale pokazuje informację: "Bateria 2: 0% i trwa ładowanie". Używam również dodatkowej baterii o zwiększonej pojemności (doczepianej od spodu przez gniazdo dokujące) - którą po podłączeniu laptop również widzi (nawet jako naładowaną) jednak po wyjęciu wtyczki z gnizada zasilania komputer natychmiast wyłącza się i pomimo naładowanej bateri nie ma możliwości jego uruchomienia. Działa tylko na zasilaczu. Ponieważ posiadam 2 oryginale zasilacze - dodam, ze na obu jest to samo. Co ciekawe na pozostałych posiadanych komputerach VAIO (których mam łącznie 4 z czego 2 z WIN10) problemu nie ma. Jakieś rozwiązania?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
palewan1957
Poszukiwacz

Na wstępię dziękuje Sony, że zainteresowało się moim przypadkiem. Opisałem problem w odrębnym mailu.

 

W dużym skrócie: nie pomogło przekładanie baterii, używanie 2 zasilaczy ani reinstalacje sterowników baterii w menedżerze zadań.

 

Przymusowo spędziłem weekend na próbach naprawienia sytuacji i koniec konców problem rozwiązał się po przywróceniu poprzednich systemów operacyjnych (najpierw fabryczny WIN8 i uprgade do WIN8.1).

Po przywróceniu systemu do WIN8 i restarcie laptopa bez zasilacza na samej naładowanej baterii spowodowało, że lapek ponownie widzi obie moje baterie ładuje je bez problemu.

 

PS. Post dodany z mojego drugiego konta :slight_smile:

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
unnam3d
Nowicjusz

mam podobnie z asusem, z tym ze laduje baterie. Nie widac co prawda na pasku, jest tak jak u ciebie 2% laduje. tez przesiadlem sie z win 8.1 na 10. Zostal do ladowania na pare godzin moze cos naladuje, wgraj nowy bios moze tez cos pomoze. Zobacz czy problem wystepuje tylko na windows 10. i jesli tak, napisz raport do microsoftu.

palewan1957
Poszukiwacz

Na wstępię dziękuje Sony, że zainteresowało się moim przypadkiem. Opisałem problem w odrębnym mailu.

 

W dużym skrócie: nie pomogło przekładanie baterii, używanie 2 zasilaczy ani reinstalacje sterowników baterii w menedżerze zadań.

 

Przymusowo spędziłem weekend na próbach naprawienia sytuacji i koniec konców problem rozwiązał się po przywróceniu poprzednich systemów operacyjnych (najpierw fabryczny WIN8 i uprgade do WIN8.1).

Po przywróceniu systemu do WIN8 i restarcie laptopa bez zasilacza na samej naładowanej baterii spowodowało, że lapek ponownie widzi obie moje baterie ładuje je bez problemu.

 

PS. Post dodany z mojego drugiego konta :slight_smile:

 

Gooliver
Poszukiwacz

Na początku Win10 miał całą masę błędów. W lipcu została przeprowadzona gruntowna akutalizacja i od tego czasu mój komputer działa poprawnie. Może teraz warto spórbować zainstalować Win10 ...