anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Vaio Pro i3

ROZWIĄZANE
kan-michal.7
Nowicjusz

Vaio Pro i3

Czy w laptopie sony vaio pro 13 z procesorem i-3 4010U można go wymienić na lepszy typu choćby i5 lub najlepiej i7, jak nie, jak zwiększyć wydajność swojego komputera

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
tomdm2
Poszukiwacz

Jestem na etapie wyboru dostępnych jeszcze modeli w PL i EU.

Z tego co "przestudiowałem" w przypadku VaioPro nie ma możliwości "podbicia" parametrów Ultrabooka poprzez wymianę grafiki, procesora jak i dodania większej ilości RAM-u. Te trzy podzespoły są integralną częścią płyty głównej - 100% RAM i grafika, być może procesor da się zmienić. Jedynym podzespołem mogącym podnieść parametry jest dysk SSD o większej pojemności, ale to wiąże się z wizytą w autoryzowanym serwisie, który musi go zamówić i w ramach usługi na nowo z dedykowanego DVD RecoveryDisc dla konkretnego modelu SVP wgrać wszystko od nowa na pojemniejszy nośnik.

Przy orientowaniu się, jakie byłyby koszty takiej operacji usłyszałem, iż koszt dysku SSD o pojemności 256GB (modele dostepne w sprzedaży w salonach w PL miały standardowo 128GB) to kwota oscylująca w granicach do 1k zł. Sam dysk w tych modelach to (od Toshiby) płytka PCB z kościami RAM (model mSATA) wsuwana w odp. port na płycie głównej - to nie jest dysk SSD w obudowie, jaki kupujemy do standardowego PC-ta.

 

Tomasz

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
tomdm2
Poszukiwacz

Jestem na etapie wyboru dostępnych jeszcze modeli w PL i EU.

Z tego co "przestudiowałem" w przypadku VaioPro nie ma możliwości "podbicia" parametrów Ultrabooka poprzez wymianę grafiki, procesora jak i dodania większej ilości RAM-u. Te trzy podzespoły są integralną częścią płyty głównej - 100% RAM i grafika, być może procesor da się zmienić. Jedynym podzespołem mogącym podnieść parametry jest dysk SSD o większej pojemności, ale to wiąże się z wizytą w autoryzowanym serwisie, który musi go zamówić i w ramach usługi na nowo z dedykowanego DVD RecoveryDisc dla konkretnego modelu SVP wgrać wszystko od nowa na pojemniejszy nośnik.

Przy orientowaniu się, jakie byłyby koszty takiej operacji usłyszałem, iż koszt dysku SSD o pojemności 256GB (modele dostepne w sprzedaży w salonach w PL miały standardowo 128GB) to kwota oscylująca w granicach do 1k zł. Sam dysk w tych modelach to (od Toshiby) płytka PCB z kościami RAM (model mSATA) wsuwana w odp. port na płycie głównej - to nie jest dysk SSD w obudowie, jaki kupujemy do standardowego PC-ta.

 

Tomasz
profile.country.pl_PL.title
tomdm2
Poszukiwacz

Aktualizacja :smileyinfo:

 

Da się zmienić dysk na SSD 256GB - cena w autoryzowanym serwisie Sony to 1900PLZ brutto

- w cenie jest usługa przenoszenia / klonowania ukrytej partycji Recovery dla konkretnego modelu SVP.

 

Da się zmienić klawiaturę na QWERTY, QWERTZ albo AZAERTY za 690 PLZ brutto.

 

Procesora, Pamięci i Grafiki nie zmienisz

wszystko jest wlutowane w firmowa płytę Sony projektowaną od zera dla komputerów Vaio Pro

- poprawa któregokolwiek z tych elementów = wymiana płyty głównej

a to koszt (przykładowo) 2150 PLZ netto za sam podzespół bez robocizny serwisu.

 

 

Tomasz