anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Vaio SVE1713Y1EB - wadliwy sterownik grafiki AMD Radeon 7500

marogo2310
Poszukiwacz

Vaio SVE1713Y1EB - wadliwy sterownik grafiki AMD Radeon 7500

Mam na laptopie SVE1713Y1EB zainstalowany Windows 8.1 (upgrade z preinstalowanego Windows 8).

Zauważyłem, że dedykowany dla Windows 8.1 sterownik karty graficznej AMD Radeon 7500 w wersji 13.151.1.0 jest wadliwy. Wada polega na tym, że przykładowo podczas przesuwania myszką treści mapy w programie nawigacyjnym (AutoMapa, dużo szczegółów na obrazie), procesor (i7 !!!) jest obciążony w 20-30% i przesuwanie treści mapy mocno się przycina.

Z ciekawości i dla porównania zainstalowałem starszą wersję 9.12.8.0 znalezioną przez system (zapewne jest to wersja sterownika preinstalowana, czyli zamieszczona na ukrytej partycji instalacyjnej z Windows 8, który to system najpierw się zainstalował, stąd dostępność tej wersji sterownika). Okazało się, że na tej starszej wersji sterownika problem nie występuje (podczas przesuwania mapy obciążenie procesora na poziomie 1-2%, mapa nie przycina się w najmniejszy stopniu), więc nasuwa się oczywisty wniosek: dedykowany sterownik dla Windows 8.1 jest wadliwy.

Dodam, że program nawigacyjny nie ma dużych wymagań co do hardware'u, bo działa bez najmniejszej zacinki i mulenia na dużo słabszym procesorze (Dual Core, 1.86 GHz) na 6-letnim laptopie Asus z Windows XP.

 

W związku z tym, prośba do osób pracujących w Sony, żeby zgłosiły problem gdzie trzeba, aby dedykowany dla Windows 8.1 sterownik został poprawiony, bo na tej starszej wersji nie jest dostępny menedżer ustawień karty graficznej AMD Catalyst Control Center.

 

 

 

0 ODPOWIEDZI 0