anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Flinta 70-210 f4

Gucio50
Początkujący

Flinta 70-210 f4

Kupuje kolega, na spółke ze mna
Na Allegro są za 600,700,800 a nawet 900zł.

Wszystkie określone jako "stan doskonały, nieznaczne ślady użytkowania"

Jaka cena jest za nią (tę flintę) do przyjecia, zakładając że pewnie co dla jednego nieznaczne, to dla drugiego poobijany korpus.
A przy jakiej rzecz staje sie nieopłacalna.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

W okolicach 800-900 zł to powinna być w bardzo dobrym stanie - czyli soczewki czyściutkie, obudowa bez dużych zarysowań (minimalne zawsze będą), szybka ostrości bez rys. Mechanika na 100%, listki przysłony suchutkie no i komplet dekielków i osłona przeciwsłoneczna.

Widziałem flinty w cenach ponad 1000 zł, ale stan jak nówka i wówczas warto bo to fajny obiektyw, niemniej takie egzemplarze to rzadkość.

Cena 600-700 zł to dość rozsądna ilość pieniędzy za ten obiektyw i tyle max skłonny byłbym za niego zapłacić. Zdarzają się czasem bez osłony, czy dekielka, ale to da się uzupełnić (dekielek to koszt ok. 20 zł). Obudowa z reguły ma więcej rysek, zdarzają się paprochy w środku itp.

Gucio50
Początkujący

Dzięki za pomoc.

Gucio50
Początkujący

Kupiłem na Allegro za 485 zł z transportem
Flinta Minolta 70-210mm 1:4 Bardzo ładny stan (numer oferty: 1996122638)

http://allegro.pl/show_item.php?item=1996122638

Czy ta cena jest okazyjna nie wiem, wiem że zwykle okazja jest zawsze dla sprzedającego

Dekielki nieoryginalne, pewnie przedni sobie kiedyś jak będzie tani na Allegro, dokupię.
Osłona oryginalna Minolta.
Sprzedawca twierdził, ze od około 160 mm trzeba przymknąc przysłonę do 4.5 aby "lepiej ostrzył".

Czy inne, flinty, też tak maja?

edit kris:
połączyłem z już istniejącym Twoim wątkiem dot. tego obiektywu

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

:c37 Nie wiem Gucio czy to dobry stan czy też okazyjna cena, bo ze zdjęć niewiele widać. Konkretna doopa ze sprzedawcy skoro nie potrafi zrobić porządnej foci sprzętu fotograficznego, który jak twierdzi używał.
Powodzenia :)