anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki obiektyw??

grzemon-----
Początkujący

Jaki obiektyw??

Poszukuje obiektywu zamiast standardowego kita, nie musi miec takiego samego zakresu, moze miec cos np 28-70 lub cos od 30, nie musi tez byc to sony, moze byc inna firma, najlepiej cos w granicach okolo 1000zl, nie musi tez byc koniecznie nowy, najlepiej z AF. Co polecicie?

11 ODPOW. 11
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Brakuje Ci zakresu? Światła? Magii? W sensie, czego wymagać będziesz od zastępcy kita? :c20
Bo to dość mocno definiuje wybór :thumbsup:

grzemon-----
Początkujący

Raczej zakresu, troche ostrosci, bo widac na zdjeciach w porownaniu do drugiego obiektywu ktory posiadam, ze sa nieco "mydlane".

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Sony 16-105 :thumbsup:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kuraq napisał(a):

Sony 16-105 :thumbsup:


Znaleźć do 1000zł będzie trudno, ale fakt, też bym go polecił :smileythumbsup:

------------------------------
fotoamator
grzemon-----
Początkujący

A co sądzicie o tych dwóch:
1 - Tamron AF 55-200 mm f/4-5,6 DiII LD Macro
2 - Tamron AF 70-300 mm f/4-5,6 Di LD Macro 1:2
Cena nie jest wygórowana, powiedziałbym, że wręcz przystępna, może nie mają aż tak ciekawych parametrów, ale powiedzcie, który z tych dwóch byście wybrali, jesteście bardziej obeznani w temacie, więc wasza pomoc bardzo mi się przyda.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

grzemon1979 napisał(a):

A co sądzicie o tych dwóch:
1 - Tamron AF 55-200 mm f/4-5,6 DiII LD Macro
2 - Tamron AF 70-300 mm f/4-5,6 Di LD Macro 1:2



Ja mam bardzo pozytywne doświadczenia z kitem Sony więc w zakresie do 200 mm i zbliżonej cenie do tych obiektywów kupiłbym Sony 55-200/4-5,6. Natomiast w zakresie do 300 mm to chyba dozbierałbym do Tamrona 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di USD lub zainteresowałbym się Sigmą 70-300/4-5,6 APO Macro i dokupiłbym jakąś przedłużoną gwarancję.

armalite
Początkujący

Tylko Tamron. Miałem i Sigmę i Tamrona - Tami lepiej i szybciej ostrzy, przede wszystkim ciszej, a przy okazji jakoś się nie psuje. Sigma wytrzymała 8 miesięcy i poleciały zębatki AF. Sigma jest fajna bo tania, ale niestety nie jest niezawodna.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

armalite napisał(a):

Tylko Tamron. Miałem i Sigmę i Tamrona - Tami lepiej i szybciej ostrzy, przede wszystkim ciszej, a przy okazji jakoś się nie psuje. Sigma wytrzymała 8 miesięcy i poleciały zębatki AF. Sigma jest fajna bo tania, ale niestety nie jest niezawodna.


I tu się niestety z Tobą zgodzę.
(Niestety dlatego, że mam Sigmę ową właśnie. I zębatki padły po raz drugi. I już dawno po gwarancji)

------------------------------
fotoamator
armalite
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

I zębatki padły po raz drugi. I już dawno po gwarancji)



A najgorsze jest to, że naprawa jest właściwie nieopłacalna. Przerabiałem ten temat, dzwoniłem do siedziby głównej K-Consult i tam mi mówili, że naprawa poza gwarancją kosztuje około 500-600 zł. Nowy obiektyw 900...

Może coś się zmieniło od tamtego czasu, może ceny spadły, ale tak czy inaczej: 70-300 to fajne dość ostre szkło, dopóki działa lepszego w tej cenie lub tańszego nie znajdziesz. Póki działa...
Czytałem gdzieś, że podczas naprawy wstawiają nowe, poprawione zębatki, bodajże aluminiowe, ale nie wiem ile to prawdy. Może to tylko plotka albo pobożne życzenia. U Tadeusza poleciały drugi raz. Ja nie ryzykowałem - naprawiłem i pchnąłem na Allegro, kupiłem Tamrona. Tego mogę polecić z czystym sumieniem.