anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki obiektyw??

grzemon-----
Początkujący

Jaki obiektyw??

Poszukuje obiektywu zamiast standardowego kita, nie musi miec takiego samego zakresu, moze miec cos np 28-70 lub cos od 30, nie musi tez byc to sony, moze byc inna firma, najlepiej cos w granicach okolo 1000zl, nie musi tez byc koniecznie nowy, najlepiej z AF. Co polecicie?

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

armalite napisał(a):


A najgorsze jest to, że naprawa jest właściwie nieopłacalna. Przerabiałem ten temat, dzwoniłem do siedziby głównej K-Consult i tam mi mówili, że naprawa poza gwarancją kosztuje około 500-600 zł. Nowy obiektyw 900...

Może coś się zmieniło od tamtego czasu, może ceny spadły, ale tak czy inaczej: 70-300 to fajne dość ostre szkło, dopóki działa lepszego w tej cenie lub tańszego nie znajdziesz. Póki działa...
Czytałem gdzieś, że podczas naprawy wstawiają nowe, poprawione zębatki, bodajże aluminiowe, ale nie wiem ile to prawdy. Może to tylko plotka albo pobożne życzenia. U Tadeusza poleciały drugi raz. Ja nie ryzykowałem - naprawiłem i pchnąłem na Allegro, kupiłem Tamrona. Tego mogę polecić z czystym sumieniem.



Mi poleciały w innym obiektywie (ale też Sigmy). Kontaktowałem się ze dwa miesiące temu z serwisem i dostałem na maila odpowiedź, że naprawa możliwa, cena nie mniej niż 500 zł. Oddawałem jeszcze obiektyw do dwóch innych serwisów. W jednym coś poprawili ale obiektyw nie do końca działa tak jak powinien (działa ale czasami się "zawiesza" na końcu zakresu, na nieskończoności i tylko wyłączenie i włączenie ponowne napędu AF pomaga), drugi serwis niby coś tam poprawił ale efektów żadnych nie było więc obiektyw wrócił do mnie i trochę kuleje.
Co do metalowych zębatek to czytałem, że właśnie któryś serwis prywatny lub jakaś prywatna osoba tak naprawia te obiektywy, że wstawia metalowe zębatki (tylko nie potrafię znaleźć kto). A co do serwisu to skoro Tadeuszowi padł obiektyw po raz drugi to chyba jednak nie wstawiają aluminiowych (podejrzewam, że część zamienna jest tożsama z częścią w obiektywie).

armalite
Początkujący

piotruso napisał(a):

A co do serwisu to skoro Tadeuszowi padł obiektyw po raz drugi to chyba jednak nie wstawiają aluminiowych (podejrzewam, że część zamienna jest tożsama z częścią w obiektywie).



Dlatego właśnie pisałem, że może to raczej pobożne życzenia i plotki.

Ja generalnie jestem zadowolony z obiektywów Sigmy. Mam w tej chwili trzy (do Nikona), do Sony miałem orrócz 70-300 jeszcze 17-70 i te uważam za OK. Nic się nie psuje, nie blokuje, nie pada. Ale dwa z nich mają HSM, a z trzeciego (105 macro) korzystam i tak głównie w trybie ręcznym. W tym konkretnym przypadku jednak 70-300 APO nie polecam - chyba szkoda nerwów.