anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kiedy pojawią się mniejsze obiektywy do Nexów?

Zigur-----
Początkujący

Kiedy pojawią się mniejsze obiektywy do Nexów?

Niedawno udało mi się obejrzeć i pobawić aparatem Nex 5n i jako posiadaczowi lustrzanki bardzo przyjemnie mi sie pstrykało w sklepie. Może jestr trochę za mały(Nex 7 dużo lepiej wypada) jednak jest cos co najbardziej mi sie nie podoba, to rozmiary obiektywów. Rozumiem, że obowiązuja prawa fizyki i wydawało mi sie, że widocznie nie da się zrobić nic mniejszego niz takie 18-55 czy dosyć duża 50 1.8 czy zeiss 24 1.8.. jednak po wczorajszej premierze Fuji X-Pro 1 widzę, że się myliłem http://imageshack.us/photo/my-images/585/sbsnex7.jpg/" target="_blank

Obiektywy w Fuji są wyraźnie mniejsze i jak to możliwe, że udało im się zrobić 35 1.4 tak sporo mniejszą niż Sony Z 24 1.8, gdzie i mniejsza ogniskowa i mniejsze światło. Mam nadzieję, że Sony się postara i też stworzy jakieś dobre w miarę jasne i co ważne nieduże szkła bo największym zarzutem w stosunku do systemu NEX są albo0 zbyt małę korpusy(nie dotyczy Nexa 7) i najczęściej niewspółmiernie duże obiektywy. Fuji pokazało, że się da, teraz czas na Sony.

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

wszystko się da, tylko zauważ, że cena nexa-7 z 16 (najpewniej) to mniej więcej 1/2-2/3 ceny fuji bez szkła, a szkiełka mają podobno zaczynać się od ponad 2 tysięcy. Inżynierowie z Sony na pewno daliby radę zmniejszyć szkła, ale wtedy ich sprzedaż mogłaby być bardzo niska, powiedzmy tak jak 300/2,8, bo cena byłaby zaporowa...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zigur napisał(a):

Obiektywy w Fuji są wyraźnie mniejsze i jak to możliwe, że udało im się zrobić 35 1.4 tak sporo mniejszą niż Sony Z 24 1.8, gdzie i mniejsza ogniskowa i mniejsze światło.


Jeden problem - obiektyw Fuji nie bardzo pasuje do Nexa.
Należałoby więc poczekać na odpowiednik optyczny na bagnet E i dopiero zabierać się do jakiegokolwiek porównania....

Zigur napisał(a):

Mam nadzieję, że Sony się postara i też stworzy jakieś dobre w miarę jasne i co ważne nieduże szkła bo największym zarzutem w stosunku do systemu NEX są albo0 zbyt małę korpusy(nie dotyczy Nexa 7) i najczęściej niewspółmiernie duże obiektywy. Fuji pokazało, że się da, teraz czas na Sony.


Nie wiem skąd czerpiesz informacje, ale nie spotkałem się dotąd z zarzutem, że Nexy są byt małe :smileyexclaim:

A jeśli chodzi o wielkość obiektywów - porównajmy sobie choćby system Olympusa, Nikona i wyjdzie nam, że różnice w wielkości są naprawdę pomijalne. Warto również zauważyć, że obiektywy do Nexa są naprawdę świetne optycznie.

pawelszymanski6 napisał(a):

a szkiełka mają podobno zaczynać się od ponad 2 tysięcy.


Paweł, akurat za 35/1.4 to bardzo dobra cena. Szczególnie wziąwszy pod uwagę cenę Zeissa 24/1.8 ;)

Pozdrawiam,

Zigur-----
Początkujący

pawelszymanski6 napisał(a):

wszystko się da, tylko zauważ, że cena nexa-7 z 16 (najpewniej) to mniej więcej 1/2-2/3 ceny fuji bez szkła, a szkiełka mają podobno zaczynać się od ponad 2 tysięcy. Inżynierowie z Sony na pewno daliby radę zmniejszyć szkła, ale wtedy ich sprzedaż mogłaby być bardzo niska, powiedzmy tak jak 300/2,8, bo cena byłaby zaporowa...

Czy ja wiem? Podobno cena Fuji+35 1.4 ma być dużo niższa niż wcześniej zapowiadano. Co jak co ale cena zeissa 24 1.8 też nie jest niska, na cyfrowe.pl 3965zł(swoją drogą ta cena to jakaś abstrakcja). Nawet jeśli np. 35 1.8 kosztowałaby 2,5 tys to i tak dla wielu może być atrakcyjniejsza niż nex 7 z 24mm. W każdym bądź razie Sony do tej pory trochę ociągało się ze szkłami do Nexów, teraz sytuacja wygląda nieco inaczej, będzie większa konkurencja.

Lajam napisał(a):

Nie wiem skąd czerpiesz informacje, ale nie spotkałem się dotąd z zarzutem, że Nexy są byt małe Rozumiem, że to Twoja wyłącznie opinia

Kolega akurat pracuje w MM jako sprzedawca na dziale foto, z tego co mi mówił często jak komuś proponuja nexa zamiast lustrzanki słyszą odpowiedz, że aparat jest niewygodny i za mały w stosunku do obiektywów. Bo jaki zysk z małego body jak obiektyw to kolubryna? To już lepiej jakby body było większe i wygodniejsze. Mi osobiście odpowiada koncepcja 7-ki bo jest lepiej przemyslana niż 5-ki, która miała być najmniejszym bezlusterkowcem a nie najwygodniejszym.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zigur napisał(a):

Kolega akurat pracuje w MM jako sprzedawca na dziale foto, z tego co mi mówił często jak komuś proponuja nexa zamiast lustrzanki słyszą odpowiedz, że aparat jest niewygodny i za mały w stosunku do obiektywów.


A wiesz czemu tak jest?

Odpowiedź kryje się w Twoim poście - ludzie przychodzą obejrzeć lustrzanki a nie aparaty przypominające wyglądem kompakt... ;)

Zigur-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

Zigur napisał(a):

Kolega akurat pracuje w MM jako sprzedawca na dziale foto, z tego co mi mówił często jak komuś proponuja nexa zamiast lustrzanki słyszą odpowiedz, że aparat jest niewygodny i za mały w stosunku do obiektywów.


A wiesz czemu tak jest?

Odpowiedź kryje się w Twoim poście - ludzie przychodzą obejrzeć lustrzanki a nie aparaty przypominające wyglądem kompakt... ;)


Niektórzy na pewno, natomiast część z tych ludzi zamiast NEXa kupiła Olympusa czy Panasonika GF właśnie dlatego, że tam obiektywy może i nie są super małe ale za to zdecydowanie bardziej współgrają z korpusem. Popatrz na takiego GF1 albo na GX1 i porównaj do Nexa 5 z obiektywem 18-55..Wiem, że przy matrycy 4/3 da sie zrobic mniejszy obiektyw, ale sam przyznasz, że większy Nex 7 wygląda zdecydowanie lepiej niż taka 3c czy 5-ka.

Kurcze ja chciałbym móc kupić aparat pokroju Nex 7 w bardziej sensownej cenie i wraz z nie za dużym obiektywem 35 1.8 ew 1,4 i w zasadzie nic mi więcej nie potrzeba.. No może AF z Panasonica 8-) , który niestety bije na głowę AF z Nexa.

Generalnie jestem ciekaw co dalej będzie z systemem Nex, jeśli Sony potraktuje użytkowników poważnie to kto wie, może za jakiś czas zamienię lustro na to cudo.


A właśnie, a propos obiektywów, w sieci pojawił sie już domniemany plan rozwojowy systemu Fuji :
2012:
14 mm f/2.8,
18–72 mm f/4.0 ze stabilizacją.
2013:
28 mm f/2.8 naleśnik,
23 mm f/2.0,
70–200 mm f/4.0 ze stabilizacją,
12–24 mm f/4.0 ze stabilizacją.

Wygląda dosyć imponująco i wygląda też na to, że rozpoczyna się poważna walka o klienta w tym segmencie.. Sony podobno też planuje w tym roku zapowiedzi przynajmniej 6 obiektywów, mam nadzieję, że to będą jakieś szybkie jasne stałki ew. dobry nieduży zoom jako lepsza alternatywa dla 18-55(swoją drogą nie rozumiem dlaczego firma upiera się przy srebrnym kolorze obiektywów do Nexów. Na przykładzie kita z Nex7 widać, że czarny wygląda zdecydowanie lepiej).

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Każdemu podoba się co innego.
Co do tego że NEX 5N jest za mały trudno się zgodzić.
Ma dobrze wyprofilowany grip. Trzyma się i fotografuje fajnie.
Zresztą z obsługą NEXów jest tak, że najbardziej na nią narzekają osoby które nie używają tych aparatów.
CO do miniaturyzacji... nie wszystko da się zmniejszyć a jasny obiektyw 24mm zawsze będzie sporo większy niż jasny obiektyw 35mm...
Mimo wszystko NEX z zoomem mieści sie w kieszeni mojego polara a maleńki SLT A55 już nie.
Od wiosny 2010 używam niemal wyłącznie aparatów NEX i jak dla mnie to strzał w dziesiątkę.
Jednak jak wiadomo co użytkownik to odmienne zdanie :), cieszyć więc może to, że obecna oferta producentów jest bardzo rozległa.
Pozdrawiam :)

Zigur-----
Początkujący

Rafiki napisał(a):

Każdemu podoba się co innego.
Co do tego że NEX 5N jest za mały trudno się zgodzić.
Ma dobrze wyprofilowany grip. Trzyma się i fotografuje fajnie.
Zresztą z obsługą NEXów jest tak, że najbardziej na nią narzekają osoby które nie używają tych aparatów.
CO do miniaturyzacji... nie wszystko da się zmniejszyć a jasny obiektyw 24mm zawsze będzie sporo większy niż jasny obiektyw 35mm...
Mimo wszystko NEX z zoomem mieści sie w kieszeni mojego polara a maleńki SLT A55 już nie.
Od wiosny 2010 używam niemal wyłącznie aparatów NEX i jak dla mnie to strzał w dziesiątkę.
Jednak jak wiadomo co użytkownik to odmienne zdanie :), cieszyć więc może to, że obecna oferta producentów jest bardzo rozległa.
Pozdrawiam :)

Mam nadzieję, że w ofercie będzie dla każdego cos miłego. Mi osobiście podoba sie Nex 7 i gdyby cena nie była kosmiczna to bym go kupił. Szkoda, że nie ma Nexa z wbudowanym wizjerem w cenie porównywalnej do Panasonica G3..

Tommygun------
Początkujący

Szkoda, że nie ma panasonika z matrycą podobną do tych w nexach. :c10

Ploty wszystko przyjmą, w tym roku ploty donoszą, że ma być ok 6 szkieł do nexów od sony (w tym naleśniki) i nie wiadomo co i ile dołożą do tego sigma i tamron.

Dla mnie ograniczeniem nie jest ilość szkieł lecz brak interesującego mnie korpusu w handlu (tak, nex7) i jednak fuji celuje w innego klienta, patrząc na funkcjonalność, to wolę zdecydowanie nexa7 niż ww. fuji i fuji jako takiego dzięki tej premierze nie biorę pod uwagę a jeszcze do niedawna byłem ciekaw co wybiorę i wolę jednak nex7. Dobrze, że rynek bezlusterkowców się wypełnia, oby tak dalej. :c4

profile.country.pl_PL.title
tomek76k7
Początkujący

Trochę mnie rozczarowało Sony kupiłem Nexa-5 prawie jak wszedł do sklepów i czekałem prawie 2 lata na obiektyw zbliżony do 16-60mm i dobrym światłem lecz chyba się nie doczekam na taki obiektyw więc skończyła mi się cierpliwość i sprzedaję Nexa a kupuję Olympusa tam chociaż mam więcej do wyboru obiektywów;((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((