anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kiedy pojawią się mniejsze obiektywy do Nexów?

Zigur-----
Początkujący

Kiedy pojawią się mniejsze obiektywy do Nexów?

Niedawno udało mi się obejrzeć i pobawić aparatem Nex 5n i jako posiadaczowi lustrzanki bardzo przyjemnie mi sie pstrykało w sklepie. Może jestr trochę za mały(Nex 7 dużo lepiej wypada) jednak jest cos co najbardziej mi sie nie podoba, to rozmiary obiektywów. Rozumiem, że obowiązuja prawa fizyki i wydawało mi sie, że widocznie nie da się zrobić nic mniejszego niz takie 18-55 czy dosyć duża 50 1.8 czy zeiss 24 1.8.. jednak po wczorajszej premierze Fuji X-Pro 1 widzę, że się myliłem http://imageshack.us/photo/my-images/585/sbsnex7.jpg/" target="_blank

Obiektywy w Fuji są wyraźnie mniejsze i jak to możliwe, że udało im się zrobić 35 1.4 tak sporo mniejszą niż Sony Z 24 1.8, gdzie i mniejsza ogniskowa i mniejsze światło. Mam nadzieję, że Sony się postara i też stworzy jakieś dobre w miarę jasne i co ważne nieduże szkła bo największym zarzutem w stosunku do systemu NEX są albo0 zbyt małę korpusy(nie dotyczy Nexa 7) i najczęściej niewspółmiernie duże obiektywy. Fuji pokazało, że się da, teraz czas na Sony.

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

tomek76k7 napisał(a):

Trochę mnie rozczarowało Sony kupiłem Nexa-5 prawie jak wszedł do sklepów i czekałem prawie 2 lata na obiektyw zbliżony do 16-60mm i dobrym światłem lecz chyba się nie doczekam na taki obiektyw więc skończyła mi się cierpliwość i sprzedaję Nexa a kupuję Olympusa tam chociaż mam więcej do wyboru obiektywów;((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((


Przykre, ale życzę Ci lepszy kadrów - bo jeśli sprzęt Cię ograniczał, to nie ma się co męczyć :c22

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer