anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

który wybrac

zelek620
Początkujący

który wybrac

Posiadam alfe 390 i nie wiem jakie obiektyw wybrac Sony 55-200 czy moze Sony 75-300 czy jest jakis obeiktyw w podobnej cenie i parametrach do tych jaki mozna zakupic zeby dobrze pieniadze wydac

31 ODPOW. 31
profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

madzia4133 napisał(a):

Mogę wydać 1500-1600. Muszę się porządnie zastanowić, a to nie będzie łatwe coś czuję ;x


no , im dłużej zwlekasz tym wybór staje się trudniejszy , ale wierz, mi nie ma się co śpieszyć , im więcej wiesz tym lepszego wyboru dokonasz ,

jeśli dla amatora to ja bym brał Maf 50 1,7 i Maf 24 2,8 , i jeszcze zostanie
jeśli profesional use 50 1,4

Zelmer
Początkujący

:c37

Musisz zadac sobie pytanie do czego glownie bedziesz ten sloiczek uzywac.
Jesli glownie wnetrza itp to zdecydowanie 35mm 1.8, jesli troszke portretowo i moze streetowo to zdecydowanie polecil bym 50mm 1.4.

profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

Oprócz ogniskowej i jakości wykonania która była do tej pory poruszana jest jeszcze aspekt ostrości, jakiej oczekujesz od szkła. Zarówno 50-tkę 1.4 jak i 1.8 trzeba przymknąć do podobnej wartości żeby było ostro także tutaj nie ma różnicy. Ale z drugiej strony takie szkiełka jak 35mm 1.4 czy 50mm 1.4 warto kupić dla mydła przy pełnej dziurze. Wyprzedzając komentarze, wykorzystanie tego efektu daje naprawdę kapitalne efekty i nie zawsze musi być "ostro od początku" :c20

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
Zelmer
Początkujący

Dibo napisał(a):

Oprócz ogniskowej i jakości wykonania która była do tej pory poruszana jest jeszcze aspekt ostrości, jakiej oczekujesz od szkła. Zarówno 50-tkę 1.4 jak i 1.8 trzeba przymknąć do podobnej wartości żeby było ostro także tutaj nie ma różnicy. Ale z drugiej strony takie szkiełka jak 35mm 1.4 czy 50mm 1.4 warto kupić dla mydła przy pełnej dziurze. Wyprzedzając komentarze, wykorzystanie tego efektu daje naprawdę kapitalne efekty i nie zawsze musi być "ostro od początku" :c20



50tka 1.4 jest calkiem ostra od pelnej dziury, a co do 35tki 1.4 to juz zupelnie inny przedzial cenowy i sprzetowy....

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Dibo napisał(a):

Ale z drugiej strony takie szkiełka jak 35mm 1.4 czy 50mm 1.4 warto kupić dla mydła przy pełnej dziurze. Wyprzedzając komentarze, wykorzystanie tego efektu daje naprawdę kapitalne efekty i nie zawsze musi być "ostro od początku" :c20


Tam nie ma mydła przy pełnej dziurze, szczególnie w 50/1.4.

35/1.4 G to optyka o zupełnie innej charakterystyce, coś unikalnego, szczególnie na pełnej klatce.

W sumie jeszcze 2 obiektywy stałoogniskowe w systemie mamy takie niesamowite: 85/1.4 i 135/1.8, przy czym 135 jest nieprawdopodobnie ostra od pełnej dziury.....

profile.country.pl_PL.title
madzia4133
Początkujący

Raczej portrety ;)
Oczywiście jestem amatorką , robię to co lubię , nie zawsze mi wyjdzie,ale się uczę :P I chyba jednak zdecyduje się na tą 50mm 1.4, mam jeszcze tydzień do namysłu , ale raczej już wiem co i jak :) W lipcu idę na wesele , będą dwie 'amatorki' ja :c56 390 i jakiś nikon. Może jakieś fajne coś wyjdzie z tą stałką .
I jeszcze raz wielkie dzięki ! :c22

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

madzia4133 napisał(a):

chyba jednak zdecyduje się na tą 50mm 1.4, mam jeszcze tydzień do namysłu , ale raczej już wiem co i jak :) W lipcu idę na wesele , będą dwie 'amatorki' ja :c56 390 i jakiś nikon. Może jakieś fajne coś wyjdzie z tą stałką .



Mam nadzieję, że będzie dobrze służył, życzę już dziś udanych zdjęć na weselu...Ale tak od siebie jeszcze proszę się zastanowić nad moją propozycją :c20

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
madzia4133
Początkujący

Mam nadzieję, że będzie dobrze służył, życzę już dziś udanych zdjęć na weselu...Ale tak od siebie jeszcze proszę się zastanowić nad moją propozycją :c20

Dziękuję ! ;)

profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

Lajam napisał(a):

Dibo napisał(a):

Ale z drugiej strony takie szkiełka jak 35mm 1.4 czy 50mm 1.4 warto kupić dla mydła przy pełnej dziurze. Wyprzedzając komentarze, wykorzystanie tego efektu daje naprawdę kapitalne efekty i nie zawsze musi być "ostro od początku" :c20


Tam nie ma mydła przy pełnej dziurze, szczególnie w 50/1.4.

35/1.4 G to optyka o zupełnie innej charakterystyce, coś unikalnego, szczególnie na pełnej klatce.

W sumie jeszcze 2 obiektywy stałoogniskowe w systemie mamy takie niesamowite: 85/1.4 i 135/1.8, przy czym 135 jest nieprawdopodobnie ostra od pełnej dziury.....



Hmmm... mimo że nie mam tej 50-tki to obejrzałem trochę zdjęć z niej i wydaje mi się, że jednak patrząc na 135-tkę cajsa trochę mydli i dopiero po przymknięciu jest naprawdę ostro. Jednak to są moje subiektywne odczucia, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt jaką brzytwą jest cajsik :c20

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Dibo napisał(a):

jednak patrząc na 135-tkę cajsa trochę mydli


bo w porównaniu do tego szkła to wszystkie inne mydlą :P jak to kiedyś ktoś powiedział - raz je podepniesz i nic już nie będzie tak samo ostre :smileyhappy: