anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Luz na sankach i inne atrakcje podczas fotografowania

edera-----
Nowicjusz

Luz na sankach i inne atrakcje podczas fotografowania

Luz luzem z tym mogę się zgodzić, ale dlaczego w wyniku tego luzu lampa podczas fotografowania gubi kontakt z aparatem np: lampa sama potrafi mocno przepalić zdjęcie albo w ogóle nie doświetlić chociaż poprzednie zdjęcie było prawidłowo doświetlone.Chciałbym zaznaczyć że jestem od pół roku użytkownikiem alfy 300 + lampy HVL - F58AM, czy ktoś ma podobny problem? w alfie 700 sanki mają inny kształt i nie ma takiego problemu a może sanki z 700 pasują do alfy300?

30 ODPOW. 30
kamil1114
Początkujący

franek4always napisał(a):

kamil1114 napisał(a):

Jeżeli jeszcze raz moja lampa straci kontakt z aparatem , to wysyłam sprzęt bez wahania. Teraz jak działa , to szkoda mi wysłać sprzętu , bo nie mam innego aparatu , a i trochę boję się , że kurierzy rzucają przesyłkami.



Rzucają i owszem, ale nie tylko kurierzy :( Widziałeś kiedyś jak wygląda praca na sortowni?


Nie widziałem , ale domyślam się. Dlatego staram ograniczać się do minimum wysyłkę sprzętu do serwisu.

Misi3q
Początkujący

Ja nabyłem lampę HVL42 i występuje w niej luz, ale jest on minimalny, nawet przy pionowych kadrach...

kamil1114
Początkujący

A lampa traci kontakt z aparatem ? Bo luz to jakoś przeboleje , ale to że lampa nie styka z aparatem nie.

Misi3q
Początkujący

Wszystko działa jak należy:D...

kamil1114
Początkujący

To masz szczęści , trafiłeś na dobry egzemplarz. ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kamil1114 napisał(a):

To masz szczęści , trafiłeś na dobry egzemplarz. ;)


Ech Kalmilu... Szczęście to jest jak się w Lotto trafi. Raczej to Ty miałeś pecha. Takie stwierdzenie będzie uczciwsze - logiczniejsze ;)

------------------------------
fotoamator
brzoza
Początkujący

u mnie też luz jest i lampa (HVL-58) czasem "gubi" kontakt z setunią (A100) :cry:

oldguest
Początkujący

brzoza napisał(a):

u mnie też luz jest i lampa (HVL-58) czasem "gubi" kontakt z setunią (A100) :cry:



Następny zadowolony klient, coś za dużo tego pecha 😕

kamil1114
Początkujący

No właśnie , musi być jakiś błąd w konstrukcji. Ja znam 2 inne osoby które też mają problemy z komunikacją lampy błyskowej z aparatem sony.

profile.country.PL.title
adamaki
Poszukiwacz

Witam

U mnie też występuje problem zanikania połączenia Alfy350 z  HVL42, przemycie alkocholem jak i płynem kontakt pomaga na krótko a problem coraz bardziej się nasila i mam wrażenie że leży on po stronie lampy. Może komuś już udało się rozwiązać tą usterkę i podzieli się tą wiadomością.