anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moja Alfa 700 i co dalej... ? Pomożecie???

emiliana
Początkujący

Moja Alfa 700 i co dalej... ? Pomożecie???

Witam wszystkich, choc stosowne powitanie zostawiłam w stosownym miejscu :P

Chciałabym pomału rozbudowac sprzęcik, ale kompletnie nie wiem od czego zacząc :(
Wiem że prawie każdy dodatek jest opisany na tym forum i spodziewam się odpowiedzi że o tym i o tym w wątku takim i takim, ale nie o to mi chodzi.
Bo żeby szukac, trzeba wiedziec czego szukac :c31
Chciałabym abyście pomogli mi od podstaw ;)
Obecnie aparatu najczęściej używam w pomieszczeniach do focenia "o zgrozo" dzieci :slight_smile: i wiadomo, oświetlenie itd dają popalic.
I oto mój problem, narazie jedynym posiadanym sprzętem jakim operuję to
:c56 700 + szkło 3.5-5.6 / 16-105
i w co najlepiej zainwestowac?
Może coś do szkiełka jest co może je urozmaicic??

Proszę was bardzo o podpowiedzenie mi, i nie wymagam szczegółowego opisu, bo takowy z pewnością znajdę w innych tematach, tylko właśnie o naprowadzenie typu:
"polecam filtr ... "

Z góry dziękuję za okazane zainteresowanie i pomoc ;)

56 ODPOW. 56
emiliana
Początkujący

Ma, ale Zeissa Planara 85/1.4 ZA :smileyredface:
No nic, narazie takiego zakupu nie planuję, oswoję się może najpierw z tym Sonym :thumbsup:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

emiliana napisał(a):

Ma, ale Zeissa Planara 85/1.4 ZA :smileyredface:
No nic, narazie takiego zakupu nie planuję, oswoję się może najpierw z tym Sonym :thumbsup:


'mała' różnica ;)
i każdemu się na początku mylą te cyferki :smileymrgreen:
Polecam na początek 50mm 1.8 - to tańszy, ale dobry odpowiednik 50mm 1.4

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
dszczygiel
Poszukiwacz

ja stoję za krisem: albo sony 50mm f1.8 albo minoltę 50mm f1.7, przy fotografowaniu dzieci jasny obiektyw to podstawa :) chociaż i tak 50'tka to takie szkło które chyba każdy mieć powinien - ja się wręcz zakochałem :) lampa też jak najbardziej jeżeli posiadasz fundusze bo niestety dzieciaki w ciemnych pomieszczeniach nie "pozują" tylko są bardzo ruchliwe i krótsze czasy pomogą w robieniu ostrych fotek :) pozdrawiam!

profile.country.pl_PL.title
s3nsei
Początkujący

Tak jak kris podpowiada polecam rowniez lampke. A pozniej, chyba ze stac Cie to za jednym zamachem, 50/1.8. Ja kupilem i jestem z takiej kolejnosci zadowolony. Lampa nauczy Cie poslugiwania sie swiatlem.

Pozdrawiam s3nsei.

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

Z doświadczenia z fotografowania dzieci (czyt. Kuby) - jedyna i niezastąpiona 50/ 1.8!! Na 1.4 przybrakło kasy, ale nie wykluczam w przyszłości. Niedawno była w naprawie gwarancyjnej więc uruchomiłam kitowy obiektyw. I.... fe. Kompletnie inna bajka. Obecnie używam tylko 50 chociaż w niektórych warunkach przydałyby się inne ogniskowe... :c34 Ale to temat na dalszą przyszłość. Lampę hvl42 posiadam i jestem z niej bardzo zadowolona.
A z dodatkowych gadżetów polecam zdalny wyzwalacz - świetnie nadaje się by robić rodzinne foty gdy akurat nikogo nie ma pod ręką, kto by cyknął fotę.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

A z dodatkowych gadżetów polecam zdalny wyzwalacz - świetnie nadaje się by robić rodzinne foty gdy akurat nikogo nie ma pod ręką, kto by cyknął fotę.


no ale do :c56 700 i :c56 900 SONY dodaje pilot w zestawie - m.in. do właśnie takich ujęć ;)
dodatkowo wszystkie nowe aparaty* obsługuję ten sam pilot (czyli można go dokupić) :smileythumbsup:


*tj. :c56 :
230
330
380
450
500
550
850
oraz wcześniej wymienione: 700 i 900

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

kris napisał(a):

A z dodatkowych gadżetów polecam zdalny wyzwalacz - świetnie nadaje się by robić rodzinne foty gdy akurat nikogo nie ma pod ręką, kto by cyknął fotę.


no ale do :c56 700 i :c56 900 SONY dodaje pilot w zestawie - m.in. do właśnie takich ujęć ;)
dodatkowo wszystkie nowe aparaty obsługuję ten sam pilot (czyli można go dokupić) :smileythumbsup:


No proszę - świetny dodatek!

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

powiedz jaki masz kit i czy aż taka jest duża różnica miedzy tym kitem a 50 1.8, mialas może 50 1.4 ciekaw jestem czy optycznie jest aż taka różnica jak w cenie

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

fotoandreq - dobra rada - patrz czasem na datę zamieszczenia posta.


mamakuby napisała post 19 listopada 2012 roku.


Prosiłbym również o przemyślane zadawanie pytań - pytasz się wszędzie o to samo. To już któryś z kolei wątek gdzie pytasz o porównanie.


Naprawdę można sobie samemu pewne rzeczy porównać:



50/1.4

http://pl.pixel-peeper.com/lenses/?lens=1004

Message was edited by: Lajam.

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

można i widze date, tę stronę też znam, to własnie z niej zapragnąłem mieć 24 2 cz, ale sam kiedyś powiedziałeś, że testy to nie wszystko, według testów najlepszy jest 50 2.8, przed testami wolałbym 50 1.4 ale też nieżle wypada 50 1.8 stąd moje pytania do osób, które mają te szkła

Message was edited by: fotoandreq