anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moja Alfa 700 i co dalej... ? Pomożecie???

emiliana
Początkujący

Moja Alfa 700 i co dalej... ? Pomożecie???

Witam wszystkich, choc stosowne powitanie zostawiłam w stosownym miejscu :P

Chciałabym pomału rozbudowac sprzęcik, ale kompletnie nie wiem od czego zacząc :(
Wiem że prawie każdy dodatek jest opisany na tym forum i spodziewam się odpowiedzi że o tym i o tym w wątku takim i takim, ale nie o to mi chodzi.
Bo żeby szukac, trzeba wiedziec czego szukac :c31
Chciałabym abyście pomogli mi od podstaw ;)
Obecnie aparatu najczęściej używam w pomieszczeniach do focenia "o zgrozo" dzieci :slight_smile: i wiadomo, oświetlenie itd dają popalic.
I oto mój problem, narazie jedynym posiadanym sprzętem jakim operuję to
:c56 700 + szkło 3.5-5.6 / 16-105
i w co najlepiej zainwestowac?
Może coś do szkiełka jest co może je urozmaicic??

Proszę was bardzo o podpowiedzenie mi, i nie wymagam szczegółowego opisu, bo takowy z pewnością znajdę w innych tematach, tylko właśnie o naprowadzenie typu:
"polecam filtr ... "

Z góry dziękuję za okazane zainteresowanie i pomoc ;)

56 ODPOW. 56
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Chcesz kupić obiektyw, który będzie spełniał Twoje oczekiwania czy chcesz mieć po prostu najlepszy?


Bo w ciemno stwierdzam, że najlepszy obiektyw to aktualnie Zeiss 50/1.4 SSM.


Odrzuć te wartościowanie.

Wszystkie stałki 50mm są DOBRE!


Cokolwiek kupisz będziesz się cieszyć.

Sony 50/1.8 - lekki, tani, idealny dla matrycy APS-C. Bardoz ładny obrazek, ostry od pełnej dziury.

Sony 50/1.4 - malutki, lepiej wykonany od 50/1.8, bardzo szybki, fajna plastyka, ostrość bardzo dobra po przymknięciu o 2/3 EV.


Minolta 50/1.4 - wszystko to co w Sony + enigmatyczny "medżik" Minolty (ja tam go nie dostrzegam) - tylko używka, ale można oszczędzić (da się kupić za 700-750 zł).


Nie wolno zapominać o Minolcie 50/1.7 - świetne kolory, malutki, szybki i tani! Wprawdzie zakup nowego graniczy z cudem, ale nawet kilkunastolenie konstrukcje da się kupić w kapitalnym stanie i będą służyć jeszcze przez długi czas! A cena? Około 400 zł - ja za swoją 50/1.7 zapłaciłem na Allegro 260 zł przy czym musiałem tylko ją wyczyścić bo ktoś zalał słodkim napojem gazowanym obudowę. Po czyszczeniu chodziła jak złoto! :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

a ten zeiss to ma mocowanie do sony i w jakiej jest cenie nowy, bo on jakoś mi umknął, oczywiście że w pierwszym rzędzie chciałbym mieć obiektyw, który spełni moje oczekiwania,

profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

Tak, ma mocowanie Sony. W sprzedaży ma się pojawić podczas tej wiosny, a szacowana cena w okolicach 6k PLN :wink:

Message was edited by: Dibo..

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

czyli nie umkło mi, że nie ma go dla sony, 6k to poza moim zasięgiem czyli musze sie skupic na tych tańszych. Widze że Kolega ma kilka szkieł co mnie interesuje, powiedz jak wypada 35 1.8 względem 16 -50 2.8, jest różnica w jakości czy nie ma sensu go mieć. Czy 35 1.4 jest tyle lepsze co cena w porównaniu do 35 1.8, bo w testach chwalili 1.8 a 1.4 krytykowali, że za tę cenę nie ma takich właściwości optycznych.

Message was edited by: fotoandreq

profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

35mm 1.8 to fajne małe szkiełko, warte tych pieniędzy. Było pierwszą moją stałką po zakupie lustrzanki i używałem go aż do zakupu 16-50 :wink: Ten obiektyw to zupełnie inna klasa jeżeli chodzi o budowę i jakość wykonania. Od tamtego czasu 35mm 1.8 przestałem wogóle podpinać i się kurzy w torbie. Co do 35mm 1.4G to kwestia tego czego oczekujesz od obiektywu. Jest to stara konstrukcja Minolty z 1987 przez co nie jest tak ostra i dopasowana optycznie jak nowe konstrukcje. Ale dzięki temu produkuje specyficzny (G)enialny jak dla mnie obrazek :slight_smile: Jeżeli już chcesz dobrze skorygowane optycznie szkiełko, solidnie wykonane to może poczekaj na Sigmę 35mm 1.4.

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

czyli 35 1.8 a 16-50 mają podobnę właściwości,to w takim razie nie ma co go nabywać tylko odłożyć więcej i kupić 50 1.4 albo 2.8, albo jeszcze troszkę dłużej i zeisa 24 mm

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nie, nie mają podobnych właściwości. 16-50 jest zoomem a 35 jest stałoogniskowym obiektywem. 35 jest jaśniejsza o 1 i 1/3 EV od 16-50. Nie da się porównać tych dwóch obiektywów. To Ty musisz zdecydować na czym Ci zależy: czy na wygodzie, czy na jasności, czy na jakości, czy na wadze obiekywu, czy na jeszcze czym innym (np. bokeh). Poza tym musisz zdecydować jaka ogniskowa Cię interesuje bo na tą chwilę wygląda na to, że chcesz koniecznie kupić najostrzejszy czy też najsolidniej wykonany obiektyw ale pozostałe właściwości (ogniskowa, kąt widzenia, jasność, możliwość GO, bokeh) są dla Ciebie nieistotne. Zacznij od decyzji jaka ogniskowa jest dla Ciebie najważniejsza (jeżeli kilka to albo 2-3 obiektywy stałoogniskowe albo zoom) a potem w podanym zakresie będziesz mógł szukać odpowiedniego obiektywu.

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

wszystko jest ważne ale skoro kolega Dibo ma te 35 a 16-50 odkąd ma to żadko zakłada to chyba świadczy, że jest co najmniej taki sam, a w takim przypadku jest bardziej uniwersalny, więc stwierdzam że lepiej chwilke poczekać odlozyć coś kasy i mieć coś lepszego, bo nikt chyba nie powie że 50 2.8 czy zeis 24 2 bedzie miał własciwości gorsze od 16-50, a po co mam mieć obiektyw który jest taki sam jak 16-50, to czego nie dostane w 16-50 dostane w 50 2.8 czy 24 2, w mam wspaniałą ostrość (zresztą jak i w zeisie, jak też lepsze światło) a ponadto makro, później ewentualnie zaopatrzę sie w 50 1,4 bo to z kolei inne możliwości niż w 50 2.8 i to wystarczy na jakiś czas,

profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

35mm 1.8 to fajne lekkie szkiełko. Docenią go zwłaszcza Ci którzy chcą mały lekki zestaw. Tutaj taki obiektyw w połączeniu z np. a37 może być ciekawym rozwiązaniem. Ja osobiście wolę cięższe, lepiej skonstruowane szkła, przyjemniej mi się z takimi pracuje. Biorąc to pod uwagę, a także fakt że oba na 35 przy przysłonie 2.8 są porównywalne wolę 16-50. Co nie oznacza że 35 to złe szkło. Jeżeli ktoś potrzebuje lekkiego mobilnego szkiełka o działkę jaśniejszego to warto w nie zainwestować.

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Gdybym ja musiał wybierać mając APSC kupiłbym DT 35mm f/1.8 i DT 50mm f/1.8 - bo znam te szkła, bo lubię stałki, bo stałka zmusza do większego myślenia nad kadrem.


Nie używam pojęcia:"o jedną działkę jaśniej" lub "o 1EV jaśniej", ale wszystko powyżej f/2 jest dla mnie ciemne. Ma to znaczenie zarówno w trudnych warunkach, jak i w przypadku małej głębii.


Fotoandreq - trzy kwestie:

- jak będziesz pisać i pytać, zamiast się zmotywować i kupić to ominie Cię wiele fajnych kadrów,

- skoro masz 16-50 2.8 to po co Ci stałka 50 2.8 (tę faworyzujesz)?

- nagminne powielanie tej samej treści w kilku wątkach to spamowanie - więc liczę, że docenisz nasz wkład w porządek i przejrzystość, i zastosujesz się do kolejne prośby o nie spamowanie.


Dziękuję i pozdrawiam.


____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer