anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex + adaptery :)

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Nex + adaptery :)

Właśnie stałem się posiadaczem adaptera NEX - gwint M39.
Dziś po raz pierwszy założyłem go na aparat.
Prezentuje się całkiem fajnie.
Na razie mam tylko obiektyw 2/50 (Jupiter - 😎
Niebawem będę miał 135/4 (Jupiter - 11)

Jak tylko będę miał jakieś zdjęcia z tych obiektywów zamieszczę je w tym wątku.


ps. adapterek jest polskiej produkcji :)
Nie trzeba już szukać na ebay...

245 ODPOW. 245
marcin.l
Początkujący

:c7

Hmmm, a jakbyś robił zdjęcia wtedy z poziomu oczu? To raz.
Dwa - Pionowe? Bokiem stawać?

Poza tym - dla matryczek wielkości paznokcia to można by było tak jeszcze zrobić - ale dla dużych matryc? Sama wielkość optyki nie pozwoliłaby na takie rozwiązanie.

Co do trzymania przy korpusie miast typowego lustrzankowego chwytu - ciekawe jakby się w reporterce to sprawdzało - raczej czas reakcji byłby zbyt duży a i punkt widzenie zbyt niski

Gienek322
Początkujący

Oczywiście jesteś bysto myślący. Też wiedziałem, że dla wielkomatrycowego systemu grubość układów soczewkowych nie pozwoli na taką konstrukcję. To oczywiście jest zgrabne tylko dla kompaktów i również z zoomem, ale dla małych matryc.

Co do kadrowania obrazków na pionowy układ, to oczywiście właśnie należałoby stawać bokiem do obiektu fotografowanego. Z poziomu głowy obserwacja byłaby utrudniona, bo byłoby spojrzenie na ukos w wyświetlacz. Natomiast z pozycji już wyższej znad głowy dałoby się to robić po odwróceniu aparatu "do góry nogami".
Ale konstrukcja taka mogłaby np przy alternatywnych wersjach, posiadać wychylny ten wyświetlacz minimum na 90 stopni, i wówczas te sytuacje które opisałeś co do kadrowania, dałoby się wykonać już wygodnie.

KubaKajt
Początkujący

tylko po co komu przejścówki na obiektywy 35mm jak NEX nie ma pełnej klatki, podobno każdy kija ma dwa końce a w macie tylko zooma

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Są plusy wynikające ze stosowania obiektywów pełnoklatkowych na matrycach aps-c. Wykorzystujesz tylko środkek pola obrazowania szkła, który zazwyczaj jest najlepszy pod względem rozdzielczości i ostrości. Rezerwę w zakresie krycia matrycy możesz wykorzystać przy budowaniu przejściówek tilt/shift.
Swoją drogą bagnet nexa wydaje się być gotowy do przyjęcia pełnej klaty, myślę, że to tylko kwestia czasu.

profile.country.PL.title
bojomir
Poszukiwacz

tylko po co komu przejścówki na obiektywy 35mm jak NEX nie ma pełnej klatki, podobno każdy kija ma dwa końce a w macie tylko zooma


To podepnij jakąś stałkę od 35tki i zobacz efekt - ostatni mój nabytek Summicron 40/2 daje obrazek bardziej analogowy, co mi ogromnie odpowiada.
Po zabawie z moimi manualami, nexowe kity zalegają w szfie, a niedogodność manualnego ostrzenia ( zresztą na tym się wychowałem) rekompensuje mi jakość obrazka
Pozdr

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

no to mamy pierwsze niefirmowe adaptery NEX - SONY :c56
http://cgi.ebay.com/Sony-alpha-Lens-E-N ... 3cb014950c" target="_blank

Planistigmat
Początkujący

Rafiki napisał(a):


Ja ostatnio nabyłem kolejnego klasyka.
Industar 26M 5cm /2.8.
Kupiłem go razem z bardzo zadbanym FEDem 2.
Szkoda tylko że dalmierz nie działa w nim prawidłowo.


Rafiki, kup jeszcze Industara 61 Ł/D. Przewaznie wystepuja z Fedami 5tymi. Kupisz go za grosze, a powinien byc lepszy od I-26.
Mysle, ze regualacja dalmierza to zaden problem. Sam sobie je reguluje w Fedach i Leicach gwintowych. Jak sie spotkamy przy najblizszej okazji to Ci go wyreguluje. :-)



Rafiki napisał(a):


Póki co na spokojnie rozglądam się za obiektywami od Leici, (byleby nie były zbyt drogie...)


W rozsadnych cenach da sie kupic Elmara 3.5/50 i Elmara 4/9 cm.


Jesli chodzi o obiektywy do zorki i feda to niestety nie wszystkie reprezentują dobry lub nawet ponadprzeciętny poziom.
Po pierwsze byla dosc duza rozbieznosc pomiedzy egzemplarzami. Po drugie dobre to byly tylko te powojenne. Przedwojenne obiektywy do FEDa byly wrecz fatalne jakosciowo.


Jesli chodzi o radziecki przemysl fotooptyczny to sytacja przedstawia sie troche inaczej niz opisano w tym watku.
Przede wszystkim po wojnie nikt nie ukradl zadnych patentow. Zniesiono wtedy Niemcom wszystkie ich patenty zostawiajac im tylko jeden z kazdej dziedziny. W fotografii byla to jakas nic nie znaczaca konstrukcja. Skwapliwie skorzystaly z tego rowniez Canon, Nikon i Minolta, a tych firm nie mozna chyba podejrzewac o kradzez patentow.


Jesli chodzi o testowanie obiekywow to calkowicie zgadzam sie z piotruso. Jakosc obiektywu nie sprowadza sie tylko do kontrastu i rozdzielczosci. Jest mnostwo innych wlasnosci mierzalnych i niemierzalnych ktore stanowia o jakosci obiektywu.

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Plani, serdeczne pozdrowienia!
Super było pogadać na Open Housie.
Musimy sie kiedyś umówić na oglądanie Twojej kolekcji szkieł na m39.
Do mnie dotarł przedwczoraj obiektyw o którym myślałem od początku czyli
Jupiter 3 - 50mm/1.5
Po pierwszych testowych pstrykach widzę że będę miał z niego wiele radości.
Mój zestaw prezentuje się teraz tak:

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Rafiki napisał(a):


Do mnie dotarł przedwczoraj obiektyw o którym myślałem od początku czyli
Jupiter 3 - 50mm/1.5
Po pierwszych testowych pstrykach widzę że będę miał z niego wiele radości.
Mój zestaw prezentuje się teraz tak:



No, gratulacje.
Idealnie pasuje do Twojej kolekcji (która robi już wrażenie choćby ze względu na stan).

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Wiesz tak naprawdę to za wieszam zakupy.
Standardów mam już 4 szt, jeden f/2.8, dwa f/2, najnowszy f/1.5
,do tego mam dwie sto trzydziestki piątki, 85/2 oraz nietypową trzydziestke piatkę f/3.5 od Paxette.

Myślę ze kolejne obiektywy będą już firmowe :)