anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z lampą HVL-F58AM

Physis
Poszukiwacz

Problem z lampą HVL-F58AM

Witam szanownych użytkowników Soniaków wszelkiej maści,

jak zwykle tuż przed obsługiwaną imprezą sprzęt zaczął mi nie domagać... Już zarysowuję problem: mam zestaw :c56 300 + lampa :c56 HVL-F58AM. Lampa leżała sobie nieużywana ok. 4 miesięcy (niestety były załadowane baterie). Aktualnie podczas próbnych strzałów na trybach A i S aparat "jakby" jej nie czuje. To znaczy - na przykład po ustawieniu dowolnej przysłony na A, NIE JEST dobierany do niej czas, jak na lampę przystało 1/60-1/80, tylko nadal "jakby" bez lampy nieprzekraczający 1/10 :( Do tego ten czerwony sensor też nie daje znaku życia na "półspuście" migawki. A dodam, że lampa błyska elegancko...

Ostatecznie mogę pykać na M, ale przede wszystkim chodzi mi o to, żebym nie musiał za każdym razem dobierać ekspozycji, a potem użerać się z RAWami.

Będę wdzięczny za każdy odzew w tej sprawie! :c37

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

:c37

czyściłeś styki (lampa i aparat) ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Physis
Poszukiwacz

Tak, tak, sprężonym po całości pojechałem. A może jeszcze raz nie zaszkodzi...?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Luftem? Ja styki czyszczę spirytusem rektyfikowanym, ale robię to na własną odpowiedzialność ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Physis
Poszukiwacz

Uff, na szczęście nic organicznego nie będzie trzeba używać :) Poszło na sucho patyczkiem do uszu. Serdecznie dziękuję za pomoc, sam doszukiwałbym się problemu wszędzie oprócz jeszcze jednego czyszczenia. Proszę wybaczyć przekształcanie tej błahostki w pisanie nowego tematu na forum.

Jeszcze raz wielkie dzięki :thumbsup:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tak czy inaczej warto potraktować styki spirytusem czy jakimś środkiem do usuwania osadu z elektroniki. Polecam.

Physis
Poszukiwacz

OKej, dobrze słyszeć. Zawsze to człowiek mądrzejszy zaśnie :)