anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 16-80 f/3.5-4.5 ZA Carl Zeiss Vario Sonnar

profile.country.pl_PL.title
janvideo24
Początkujący

Sony 16-80 f/3.5-4.5 ZA Carl Zeiss Vario Sonnar

Witam .
Czy pracował ktoś na tym szkle ? Jakie opinie ?
Dziękuję z góry.

Jan

24 ODPOW. 24
4511-----
Początkujący

Trochę odgrzeję ;) jak to jest z tym wysuwaniem się pod własnym ciężarem :question: zamierzam kupić to szkło, sprzedający twierdzi że jest wszystko OK. Czy w razie takiego problemu usuną mi to w serwisie?

profile.country.en_GB.title
MichalS-----
Nowicjusz

Ja wcześniej napisałem w tym wątku:

MichalS napisał(a):

ostatnio doszedłem do wniosku, że to chyba nie powinno tak być i że trzeba będzie coś z tym zrobić ;)


Nic z tym nie zrobiłem i obiektyw ciągle żyje, działa, wszystko jest OK, tyle że się wysuwa :smileyhappy:

4511-----
Początkujący

MichalS napisał(a):

chyba do niczego złego to nie prowadzi


pewnie nie, ale wysuwać się nie powinien :) dlatego zapytałem czy w serwisie usuną mi tę przypadłość w razie czego

profile.country.PL.title
kmsony70-----
Użytkownik

Co do obiektywu 16-80 ZA Zeiss to faktycznie jakość zdjęć rewelacyjna, natomiast wykonanie beznadziejne. Po trzech latach luzy sa i to nie małe, w pionie zum sam zmienia swoje paramatry, nie mogę ostrzyć ręcznie (całkowicie się zablokowała ta funkcja) AF działa normalnie i juz musiałem podkleić pierścień gumowy od zmianuzoomu.
Jeśli ktoś myśli że ma pecha i do tego obiektywu to niech wie że przy dłuższym używaniu jestem pewny że będzie miał te same problemy z jakością tego obiektywu co ja.

profile.country.pl_PL.title
piotreo
Początkujący

ta luźna guma i samo wysuwający się zoom jeszcze mi tak nie przeszkadzały ale padł mi właśnie AF chyba pada to sterowanie ostrości którego się używa :c20 szukam bardziej porady gdzie wysłać do szybkiej naprawy ... żytnie czy próbować gdzie indziej ? ma ktoś jakieś doświadczenia z naprawą tego szkła ? a konkretnie AF - manualnie chodzi normalnie