anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Statyw do makro

Rubin1718
Początkujący

Statyw do makro

Jestem posiadaczem sony a 580 ,sony 100\ 2.8 makro, lampy zewnętrznej HVL-F42AM dyfuzora makro,i pierścieni pośrednich makro , łączne obciążenie tego sprzętu to jakieś 2 kilogramy,pytanie czy statyw Velbon Sherpa 600R jest w stanie utrzymać takie obciążenie fotografując obiekty makro przy 29 cm bo taka jest minimalna wysokość tego statywu,łączny koszt tego statywu to koło 290 zł,W grę wchodzi także statyw manfrotto 190XPROB,055XPROB z głowicąManfrotto 804RC2 ale to już są kwoty 700 i 800 zł dlatego prosiłbym kogoś o podzielenie się wiedzą dotyczącą Velbon Sherpa 600R ,proszę o pomoc.

5 ODPOW. 5
Rubin1718
Początkujący

Velbon Sherpa 600R można maksymalnie obciążyć do 4 kilogramów ale nie wiem czy przy głowicy ,która kosztuje około 100 zł jest to realne ,prędzej obciążenie tego statywu może dotyczyć jego nóg ,w takim wypadku może istnieją jakieś głowice do tego statywu do 200-300 zł słyszałem że może pasować każda nawet manfrotto.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nie mam statywu Velbon Sherpa 600R, po przejrzeniu internetu zauważyłem, że statyw ten jest wyposażony w głowicę i nie wygląda to na wymienną głowicę (oczywiście mogę się mylić, bo nie pamiętam, nie zwracałem uwagi gdy miałem okazję widzieć ten statyw u kolegi). Ale obciążenie do 4 kg spokojnie wytrzyma Twój zestaw. Co do wysokości minimalnej to zauważyłem, że można przełożyć kolumnę centralną "do góry nogami" czyli głowicą do dołu. Więc i wysokość minimalna może być mniejsza.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

A co chcesz fotografować w makro z tego statywu?

Rubin1718
Początkujący

Owady

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Rubin1718 napisał(a):

Owady



Ze statywu będzie Ci niezmiernie ciężko. Zaopatrz się w dobre źródła światła abyś mógł fotografować przy przymkniętej przysłonie i krótkich czasach i fotografuj z ręki. Zanim rozstawisz statyw owad da nogę.
Kolejną niedogodnością jest ostrzenie w makro. Pierścień ostrości przy fotografowaniu makro służy do nadania skali odwzorowania a ostrzy się oddalając i przybliżając aparat (obiektyw) do przedmiotu. Na statywie, gdy musimy uważać na owada, złapać odpowiedni kadr i jeszcze odpowiednio przysunąć bądź oddalić statyw ... to jest prawie niewykonalne. Ostatecznie można wspomóc się monopodem lub np. fotosnajperem czyli kolbą zakładaną do aparatu i umożliwiającą podparcie zestawu o ramię. Dodatkowo dla ułatwienia ostrzenia przy makro ze statywu są tzw. sanki makro, gdzie po wstępnym ustawieniu statywu możesz ruchami śrub przesuwać aparatem w dwóch płaszczyznach (lewo-prawo i przód-tył). Ale to wszystko zajmuje czas i płoszy żyjątka.