anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

bank filmów a HDR-SR12E

sonos-----
Początkujący

bank filmów a HDR-SR12E

Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem kamerki HDR-SR12E i chciałbym kupić jakieś urządzenie, które umożliwia magazynowanie filmów i odtwarzanie ich na telewizorze. Zależy mi na tym, aby cała operacja przegrywania i odtwarzania odbywała się bez udziału komputera.
Czy może ktoś polecić coś takiego?

13 ODPOW. 13
nagdob
Początkujący

Bez komputera to się raczej nie da, chyba że nie chcesz jakości fullHD, ale to by było bez sensu. Było by to możliwe gdyby były sprzętowe nagrywarki BR, ale narazie nie ma.
W tej sytuacji najlepiej archiwizować na dysku kompa poprzez program PMB Sony. Takie struktury można nagrywać np. na płyty DVD (na DVD-DL mieści się ok. 1 godz. filmu jakości fullHD). Ale tak nagrane płyty można odtwarzać jedynie w odtwarzaczach BR, PS3 lub poprzez komputer.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dokładnie tak. Nie ma opcji eksportować danych pomijając komputer. Do wyboru masz wszystkie rodzaje przenośnych nośników danych. Najlepszą opcją, jest nagrywanie na płyty. Wrzucasz do odtwarzacza i leci. Minu tego rozwiązania, przy dłuższych filmach, większa ilość płyt. Ja zamierzam sobie kupić zewnętrzny dysk twardy o pojemności ok 1TB. Nie wiem jak będzie zachowywał się po podłączeniu pod LCD, też ma swoje ograniczenia co do wielości nośników...
Dosyć wygodną opcją, jest wykorzystanie DLNA. Twardy dysk jest podłączony pod komputer, który jest w sieci z telewizorem. Na komputerze udostępniasz pliki, na telewizorze odtwarzasz je. Bardzo wygodna opcja.

Pees290
Początkujący

Mogę z czystym sumieniem polecić urządzenie zwane Popcorn Hour.
Używam tego od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony.
Jest to odtwarzacz z HD (ja mam 1TB) , posiadający porty LAN i USB, za pomocą których można na niego wrzucać materiał audio i video.
Z wyjść ma HDMI, AV, SVideo, optyczne audio, wszystko co potrzeba.
Odtwarza w zasadzie wszystko, przynajmniej nie spotkałem niczego czego nie potrafiłby odtworzyć.
Odtwarza bez problemu materiał w HD, wgrany bez żadnej obróbki z kamery, w plikach MTS.
Dźwięk idzie przez optykę w 5.1 i można docenić w pełni super mikrofony Handycama.
Niestety do wgrania materiału będziesz musiał użyć kompa, sam sobie z kamery nie skopiuje, przynajmniej nie znalazłem takiej opcji.
Ma port USB host, przez który można podłączyć zewnętrzny dysk albo pendrive, więc pewnie i bezpośrednio z kamery odtworzy.
Często pojawiają się upgrade'y firmwaru, które pobiera sobie z internetu, więc może opcja kopiowania się kiedyś pojawi, jeżeli będzie ciśnienie od użytkowników.

Pozdrawiam
Pawel

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Fajne urządzenie, ale to kolejna puszka pod telewizorem. Nowe telewizory mają rozbudowane DLNA. Czyli podłączasz kablem sieciowym do komputera, albo routera, udostępniasz pliki na kompie i oglądasz je na LCD. Masz normalnie spis udostępnionych plików, otwierasz to co chcesz. Nie jest łatwiej?

Pees290
Początkujący

Nie liczylbym na to, ze producent telewizorow np.Sony bedzie wspieral piractwo i uwzglednial np formaty DivX czy Matroska (mkv) w swoich telewizorach.
Na Popcornie mozna obejrzec wszystko.
Poza tym nie liczylbym na aktualizacje firmwaru telewizora, ktora uwzgledni nowe formaty.
Czy telewizor z DLNA ma tez wyjscie optyczne z audio ?
Albo czy mozna na nim poogladac YouTube'a albo sciagac filmy z torrentow bez uzycia komputera ?
Czy do DLNA da sie podlaczyc dysk przez USB, w zewnetrznej kieszeni ?
Poza tym dodatkowa skrzynka jest niewielka i mozna ja zabrac do kumpla razem z filmami, telewizor byloby trudno.

Pawel

Razak-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

Ja zamierzam sobie kupić zewnętrzny dysk twardy o pojemności ok 1TB. Nie wiem jak będzie zachowywał się po podłączeniu pod LCD, też ma swoje ograniczenia co do wielości nośników...


Podejrzewam, że po prostu nie będzie się zachowywał, przynajmniej odtwarzacze dvd po prostu go nie widzą (podłączone przy USB). Są za to specjalnie przygotowane pod kątem współpracy z telewizorami i pełnią rolę swoistych odtwarzaczy, łatwo rozpoznać chociażby po obudowie dysku. Sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem, miejsca zajmuje niewiele, duża pojemność, tylko jeszcze ceny dość wysokie.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Pees290 czy Ty nie promujesz piractwa?
Sugerujesz, że Sony nie wspiera piractwa, ale firma którą reklamujesz wspiera, dzięki czemu jest lepsza? Nie wiem, czy tak można pisać, przynajmniej nie na oficjalnym forum...
Proponuję poczytać o funkcjonalności DLNA i ApliCast. Są o tym tematy w dziale Bravia na forum.
Na większość Twoich pytań związanych z funkcjonalnością LCD pod tym kątem, jest odpowiedź TAK, telewizor posiada takie opcje. Z wyjątkiem torrent i youtube. W dodatku bez dokupowania dodatkowej puszki...
Zamiast Twojej puszki wolałbym kupić PS3, mające więcej możliwości i w dodatku może służyć jako odtwarzacz Blu ray. Do tego po wgraniu Linuksa, dostajesz dużo więcej możliwości, może służyć jako komputer sterowany padem na bluetooth....

Pees290
Początkujący

Nie promuje piractwa, tylko wskazuje urzadzenie, ktore stosuje od dawna i odpowiadam na pytanie na temat magazynu filmow.
Jest to urzadzenie wyspecjalizowane do tego i wymieniam jego zalety.

Wkladanie odtwarzaczy do telewizorow jest znane z historii, pamietam telewizorki z VHS.
Potem z DVD, zazwyczaj do niczego.
Smutno skonczyly.
Jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.
Dzwieku tez sluchasz z telewizora, bo nie chcesz dodatkowych urzadzen ?

Przetrwaja urzadzenia najbardziej funkcjonalne i o tym zdecyduja uzytkownicy, a nie sponsorowane watki na forum.
Ja wole miec urzadzenie do ktorego moge podlaczyc np. projektor, dobre AUDIO.

Nie mam nic przeciwko Sony, sam jestem bardzo zadowolony z kamery, ale potepianie w czambul wszystkiego innego, bo to forum sony, juz mi sie nie podoba.


Pozdrawiam
Pawel

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Pees290 napisał(a):


Nie mam nic przeciwko Sony, sam jestem bardzo zadowolony z kamery, ale potepianie w czambul wszystkiego innego, bo to forum sony, juz mi sie nie podoba.



:D Chyba się nie zrozumieliśmy. Poczytaj sobie ponownie moją wypowiedź i wskaż na fragment, gdzie potępiam wszystko inne (czyli w tym wątku Popcorn Hour - chyba o tym myślałeś). Jedyne co potępiam i potępiać będę, i trzeba mówić o tym głośno jest PIRACTWO. Jeśli o to chodzi - TAK potępiam Piractwo.
Co do obiektywizmu na Forum Sony, to poczytaj inne wątki, nikt tu nie "potepianie w czambul wszystkiego innego".

Z tego co piszesz, masz wiedzę na temat Popcorn Hour, ale nie uzupełniłeś braków z możliwości telewizorów i to bardzo, parę lat w plecy.

Pees290 napisał(a):

Wkladanie odtwarzaczy do telewizorow jest znane z historii, pamietam telewizorki z VHS.
Potem z DVD, zazwyczaj do niczego.
Smutno skonczyly.



Najnowsze telewizory (żeby nie było, wszystkich marek - nie tylko Sony) z każdą nowszą generacją stają się coraz bardziej multimedialne i zaawansowane. Jeszcze na początku tego roku zgodził bym się z Toba w związku z tą puszką której piszesz. Ale nie po wejściu najnowszych LCD. Nie ma żadnych wbudowanych DVD, VHS, BR... Telewizor nie ma załączonych urządzeń ( tylko podstawowych i zaawansowane procesory), ale ma dużą ilość wejść. Systemy zamontowane w LCD, dają ogromne możliwości w wykorzystaniu tych wejść. Masz port USB, do którego możesz podłączyć kamerę, Pendriva, zewnętrzny dysk twardy i z nich odtwarzać filmy, zdjęcia, mp3. Bez użycia komputera.
Kolejna ciekawa sprawa to DLNA. Do telewizora podłączasz kabel sieciowy (możesz kupić bezprzewodowy AccesPoint i podłączyć bez kabli), konfigurujesz sieć z komputerem (zajmuje ok 4-5 minut), udostępniasz pliki video, muzyczne i zdjęcia. Na telewizorze korzystając z normalnego pilota wchodzisz w opcje, wybierasz np. filmy i masz na ekranie te filmy, które udostępniłeś. Komputer jest prawie w każdym domu, więc zakup telewizora nie wymaga dodatkowych kosztów. Pliki z kamery zgrywasz na kompa, obrabiasz, udostępniasz i oglądasz na LCD.

Pees290 napisał(a):

Dzwieku tez sluchasz z telewizora, bo nie chcesz dodatkowych urzadzen ?



Jeśli nie oglądam jakiegoś dobrego filmu, albo meczu to tak - słucham z telewizora. Na dobrym filmie szkoda nie włączać kina. Jeśli to jest aluzja do trzymania dodatkowych puszek, to mam 2 dekodery (cyfra i Nka), odtwarzacz BR, amplituner i ostatnio pozbyłem sie DVD. Po prostu, nie mam miejsca. Po co mi jeszcze jedna puszka, jak to wszystko mogę mieć po zrobieniu sieci z komputerem...

Pees290 napisał(a):

Przetrwaja urzadzenia najbardziej funkcjonalne i o tym zdecyduja uzytkownicy, a nie sponsorowane watki na forum.



100% racji. Dlatego proponuję poczytać na tym, albo na innych forach, u innych producentów, poczytać testy, recenzje, zapowiedzi o technologii DLNA, na portalach fachowych czasopism, zagranicznych, a dopiero później wyrażać takie zdania. Chcesz po podeślę Ci linki. Spójrz na to obiektywnie, a nie przez pryzmat PH. DLNA to jest przyszłość i każda następna generacja będzie miała udoskonalony system. Już są na rynku telewizory, gdzie możesz oglądać youtube bez dodatkowego komputera. Tylko połączenie z Internetem.

Pees290 napisał(a):

Ja wole miec urzadzenie do ktorego moge podlaczyc np. projektor, dobre AUDIO.



Dokładnie tak. Ja również.

Na koniec:

Pees290 napisał(a):

Na Popcornie mozna obejrzec wszystko.



później:

Pees290 napisał(a):

Jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.