anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak dobrać dla siebie kamerę HD?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jak dobrać dla siebie kamerę HD?

Dosyć długo zastanawiałem sie nad zakupem kamery HD. No i chyba dokonam zakupu. Tylko powiedzcie mi, jak wśród tylu modeli wybrać odpowiedni dla mnie? Na co zwrócić uwagę? Generalnie nie będę korzystał w sposób zaawansowany z niej (przynajmniej narazie), chodzi o domowy użytek...

14 ODPOW. 14
boston-----
Początkujący

Witam, nie ma prostej odpowiedzi na twoje pytanie :). Ja używam od miesiąca CX106 i jestem zadowolony. Jeśli nie biędziesz używał kamery do celów zarobkowych to polecam Ci ten model.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ciekawy model. W celach zarobkowych na pewno nie będę z niej korzystał. Dla mnie priorytetem jest spory zoom optyczny, wytrzymała bateria, matryca CMOS no i oczywiście nagrywanie w HD. Dobrze było by jakby obsługiwała x.v. colour i Bravia Sync.. Zastanawiam się, czy kupić już bardziej profesjonalną, czy mniej Nie mówię tu o tych za 10 tys. ale tak do ok 5 tys... Nigdy nei używałem kamery, to możecie przynajmniej podać jakieś funkcje które ułatwiają pracę, są wygodne i na które można zwrócić uwagę?

Patrzyłem na ten CX 106, prezentuje się ładnie, ale nie wiem, czy nie strzelić czegoś z serii XR. Na ceneo takiej dużej różnicy nie ma, ale czy będę wykorzystywał jej możliwości? Czy dla początkującego nie jest jakoś zbyt bardzo skomplikowana? Korzystał już ktoś niej?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Muszę się pochwalić, już kupiłem. Poczytałem na ten temat, i w końcu wziąłem XR520VE. Powiem Wam, że jakość obrazu jest super. Świetny zoom, szybko ogarnia się z ostrością. Ma mnóstwo funkcji (np. tryb noktowizyjny :shock: można nagrywać w nocy, a nawet przemieszczać się z pomocą kamerki, chociaż nie jest łatwo ;) ). Jeszcze nawet połowy tych funkcji nie odkryłem, ciężko mi więcej powiedzieć.
Wcześniej zadałem pytanie, czy ta kamera nie jest zbyt zaawansowana dla amatora jakim jestem. Narazie moje wrażenia są skąpe, dwa dni zabawy to mało. Ale nagrywać umiem, instrukcja sporo pomaga, funkcje skomplikowane narazie omijam... Napiszę coś więcej za parę dni, jak się oswoję z nią.

boston-----
Początkujący

Witam Zimny, mam sporo pytań do ciebie odnosnie tej kamery ale najpierw proszę, o ile to możliwe i nie będzie dla ciebie uciążliwe, o informacje jak sprawdza się ta kamera jako aparat cyfrowy, czy dobrze łapie ostrość. Jeśli dasz radę wrzuć kiedyś jakieś fotki przy różnym świetle.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

A bardzo proszę, jak będę w stanie, to odpowiem na Twoje pytania. Zdjęć mam już sporo, ale prywatne. Zrobie jakieś ciekawe, to pochwalę się. Z tego co zauważyłem, na trybie Video w czasie nagrwania klipu, jak chcę zrobić zdjęcie to zdarza sie, że kamerka nie ogarnia w całości ostrości. Przynajmniej, jak ktoś jest w ruchu. Za to na trybie PHOTO, jak robię zdjęcia, wychodzą ok. Nie licząc mojego antytalentu do robienia zdjęć i braku wyczucia "odpowiedniej chwili", są naprawdę fajne. Bardzo ładnie oddaje kolory. Sprawdzałem na Bravii, na Philipsie i na laptopie, wyglądają naturalnie i żywo. Jeśli chodzi o głębie ostrości, również radzi sobie z tym. Przy włączonym wykrywaniu twarzy (analizuje szybko i trafnie), jak robię np. zdjęcie portretowe, wychodzi osoba na pierwszym planie ostra, a tło zamazane. Tak, jak powinien wyglądać portret. W opcjach jest też sporo funkcji. Niestety, manuala nie ma...

boston-----
Początkujący

ok, dzięki w takim razie czekam na jakieś zdjęcie. A jak kamera sprawuje się w pomieszczeniach i przy pochmurnych dniach, czy pojawiają się szumy? Drugie pytanie dotyczy samego dysku twardego, a mianowicie czy masz problem z nagrywaniem, zacinaniem jeśli ruszasz czy nawet trzęsiesz kamerą. Wielkie dzięki za odpowiedź

profile.country.pl_PL.title
OLO_XX_
Początkujący

Zimny piszesz w którymś poście że dla Ciebie priorytetem jest dość spory zoom optyczny. Powiem Ci tak że i tak na maxa nie bedziesz używał ( zobaczysz jak wypróbujesz)
Po pierwsze i najważniejsze to dlatego że choć jest stabilizator optyczny to i tak na pełnym zoomie długo nie uyrzymiesz kadru nieruchomo no chyba że bedziesz korzystał ze statywu.
A po drugie to wystarczy 10x zoom optyczny - zobacz na profesjonalne kamery jaki mają zoom- mało która taka kamera ma max 20x zoom a to dlatego że mocniejszego nie potrzeba bo i tak nie wykorzystasz z powodu drgania ręki a co za tym idzie będzie się tak i tak trząsł obraz mimo stabilizacji - no chyba że tak jak już wcześniej mówilem kamerka będzie na statywie to wyedy będzie obraz OK

boston-----
Początkujący

Zgadzam się z przedmówcą, również uważam że zoom 10 krotny spełnia swoje zadania, większy, nawet optyczny, w filmuwaniu z ręki nie ma dużego sensu, no chyba, że ktoś nabędzie statyw. W przypadku aparatów korzystałem zoomów kikunastokrotnych i sprawdzały się one, natomiast w przypadku filmów i ruch jest już innaczej. Z drugiej strony zoom jest narzędziem z którego często korzytsam i 10 krotny sprawdza sie chyba najlepiej.

adam.malysz
Początkujący

boston napisał(a):

Zgadzam się z przedmówcą, również uważam że zoom 10 krotny spełnia swoje zadania, większy, nawet optyczny, w filmuwaniu z ręki nie ma dużego sensu, no chyba, że ktoś nabędzie statyw. W przypadku aparatów korzystałem zoomów kikunastokrotnych i sprawdzały się one, natomiast w przypadku filmów i ruch jest już innaczej. Z drugiej strony zoom jest narzędziem z którego często korzytsam i 10 krotny sprawdza sie chyba najlepiej.



Powiem tak... częściowo zgadzam się z wami, ale zimny zapewne myślał o tym co ja. Wyobraźcie sobie że wybieracie się na jakieś wakacje i chcecie nagrać jakiś obiekt z dużej odległości. Kilu sekundowe ujęcie które mogłoby urozmaicić cały nagrany materiał. Wtedy większy zoom się przydaje... Nie korzystacie z niego często ale akurat trafiło się wam coś ekstra co chcielibyście nagrać. :? i w tym przypadku zgodzę się z zimnym...