anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jakich programów używacie do obróbki filmów?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jakich programów używacie do obróbki filmów?

Jako amator nie orientuję się za bardzo w tych rzeczach. Chodzi mi o jakiś dosyć prosty program, gdzie będę mógł wszystko ze sobą sklejać, poprawiać - jak trzeba - itd. Z czego korzystacie, czego używacie do obróbki? Dobrze było by jakiś darmowy....

14 ODPOW. 14
Srokata
Początkujący

Ja do obróbki filmów swego czasu używałam Unlead Video Studio,a że niestety ciął się jak głupi,przeniosłam się na Sony Vegas.Gorąco polecam,choć jest dość trudnym programem :thumbsup:

HINCMEJK
Początkujący

Chciałbym się dowiedzieć jak połączyć kilka filmików w jeden długi film . Dopiero zaczynam i mam problemy z tym rozwiązaniem . Mam program dołączony do kamery -Picture Motion Browser ver. 3.0.00 i tam jest wszystko po angielsku a ja nie za bardzo.... Proszę o pomoc -kamera ''SONY DCR-SR35'' i jeszcze jedno , co zrobić jak w tym programie pokazują mi się ''x'' zamiast zdjęć i filmów.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Odpowiedziałem Ci w innym wątku:


viewtopic.php?f=51&t=2939&p=52065#p52065

boston-----
Początkujący

Co do tych X-ów, to zapewne po przegraniu filmów z kamery do danego katalogo (od chocby d:/filmy_z_wakacji zmieniałeś ich położenia na dysku twardym na np: e:/grecja :), stąd program aktualnie ich nie widzi, gdyż ścieżka prowadząca do nich jest nieprawidłowo. jest na to sposób, ale ponieważ twój post jest sprzed kilkunastu dni nie wiem czy problem jest aktualny, jeśli tak daj cynk, napiszę ci co trzeba zrobić.

boston-----
Początkujący

Ponieważ hincmejk poinformował mnie na priv że nadal ma problem z x-ami w PMB spróbuję odpowiedź publicznie, może to rozwiązanie sie przyda także komuś innemu, a jeśli ono nie poskutkuje być może wspólnie uda się znaleźć jakieś inne.

W programie PMB w to menu (pasek: file, deit itd.) znajduje się także przycisk tools. po jego wciśnięciu mamy do wyboru kilka opcji. Z naszego punktu widzenia istotne są dwa jeden znajduje się na szczycie listy jest to update database a drugi na jej dole czyli settings...

W pierwszej kolejności wybieramy settings...
Otwiera nam się okno w którym widzimy wszystkie ścieżki analizowane przez PMB, domyślnie jest to jedna ścieżka do której zgrywamy materiał. Należy za pomocą przycisku add. dodać wszystkie foldery w których umieściliśmy nasze video. Program PMB będzie od tej pory uwzględniał te katalogi (możemy też dodać inne pliki np. zdjęcia itp.). Żeby jednak x zniknęły musimy z opcji tools wybrać jeszcze pierwszą pozycję o której wspominałem czyli update database. program będzie chciał skasować dotychczasową pamięć o plikach (a nie same pliki!) więc mozna wcisnąć yes kiedy zapyta czy skasować pamieć o tych plikach. Jednocześnie wyświetli video ze wskazanych katalogów i ponieważ są to pliki z tym samym danymi jak data długość będą wyświetlone w tym samym miejscu.

Operacja jest więc bardzo prosta i skuteczna o ile "iksy" w PMB wynikają z przeniesienia video do innego katalogu.

Mam nadzieję, że uda ci się rozwiązać problem. :)