anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KUPIĆ KAMERĘ ????

SZREK-----
Początkujący

KUPIĆ KAMERĘ ????

Niestety nikt nie odpowiedział jaka kamera była w rękach Jasia Fasoli z filmu Wakacje Jasia Fasoli i dla tego zadam inne pytanie - jaką kamerę kupić i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie - jakie parametry.
Wiem już jedno - kamera jaką wybiorę będzie z HDD.
Mam do wydania 3 000 PLN
A może coś innego - konkurencje SONY - tylko nie Panasonic.

30 ODPOW. 30
profile.country.pl_PL.title
bregula
Początkujący

Wiesz ja też się po tej mojej usterce zastanawiałem jaką kupić. Napewno nie na DVD. Idealnym rozwiązaniem są kamery nakartę ale HD nie wchodzi w grę . Wydaje mi się że nie masz wyboru i musisz kupić na HDD tylko czy dysk po 10 godzinach nagrania nie będzie wydawał pisków. I pamiętaj jeszcze jedno. Kupując kamerę sony musisz kupować oryginały. Jak raz włożyłem płytę TDk to na całym ekranie pojawia sie komunikat Zalecana płyta SONY uniemożliwiająca podgląd nagrywanego obrazu. To samo dotyczy kart pamięci i bateri. Jestem na etapie zakupu pokrowca na kamerę i zastanawiam się czy jeśli nie kupię firmy sopny to czy kamera sama nie będzie z tego pokrowca wychodzić. Moim zdaniem firma SONY to już nie ta sama co kiedyś MADE IN JAPAN. teraz wszystko CHINA tylko napis pozostaje SONY

oldguest
Początkujący

bregula napisał(a):

Moim zdaniem firma SONY to już nie ta sama co kiedyś MADE IN JAPAN. teraz wszystko CHINA tylko napis pozostaje SONY



Wszystkie kamery oraz duża część aparatów dalej są Made IN JAPAN! Awaryjność kamer jak na 2 lata pracy salonu i tutaj uwaga ZERO!

profile.country.pl_PL.title
bregula
Początkujący

Nie zgodzę się że wszystkie kamery produkowane są w Japoni. Na mojej pisze Made in China. Mogę dołączyć zdjęcie jak ktoś nie wierzy

oldguest
Początkujący

To poproszę albo proszę podać symbol

profile.country.pl_PL.title
bregula
Początkujący

Obecnie jestem w rpacy i nie mam kamery przy sobie. jak tylko wroce do domu zrobie zdjecie i umieszcze. Do godziny 21 będzie dodane a dotyczy kamery DCR-DVD110E

oldguest
Początkujący

OK mała poprawka (bo wszystkie modele poprzedniej serii były z Japonii) teraz sprawdziłem obecne i faktycznie kamery na DVD SD oprócz najwyższego modelu są z Chin faktycznie czyli: DCR-DVD110 do DCR-DVD410, DCR-DVD510 jest już z Japonii i cała reszta kamer także łącznie z tymi miniDVD poniżej 1000zł. Oczywiście wszystkie HD są także Japan.

SZREK-----
Początkujący

CS Bielsko - dziękuję za pomoc przy wyborze TV - jestem zadowolony :D i wszystkim co mi pomogli :) jednak w dalszym ciągu nikt nie umie mi pomóc w wyborze kamery - byłem w salonie Sony i niestety kolejny raz przekonałem się o głupocie sprzedawców - brak profesjonalizmu i umiejętności sprzedaży - czuł się tylko chwyty marketingowe i próbę finalizacji sprzedaży. Nie będę więcej odwiedzał salonu SONY - nie warto. Klient jest oceniany po wyglądzie i umiejętności wyciągania pieniążków. Brak pytania po co mi ta kamera ! Zaczeło się od kamery za ponad 5 tyś a jak zeszliśmy do 2 tysi to koniec zainteresowania klientem - katalog w łapę i wynocha - dobrze, że powiedzieli DO WIDZENIA ! a szkoda że nie do ZOBACZENIA. SALON FIRMOWY - KLIENT to nasz wróg !!!! Takie hasło powinno przyświecać salonowi firmowemu SONY w Warszawie. :(
Teraz mocno zakręcony szukam kamery lecz nie wiem co mam kupić ! Chciał bym mieć taki sam obraz ja z kamery analogowej (jaką posiadam - SUPER SPRZĘT - jest to CCD-FX300E ). I chciał bym aby moja kamerka miała obraz porównywalny do tej właśnie - po przegraniu na nagrywarkę DVD z HDD przemontować i zarchiwizować na płytkach DVD.
To co widziałem to są różne czułości matryc od 0,8 tak do 2,68 tylko jak to ma się do zapisanego materiału.
Mocno zastanawiam się nad kamerami JVC, jednak nie mają salonu i nikt nie umie pomóc - po za tym, że telefonicznie są bardzo mili i odpowiedzieli mi prawie na wszystkie pytania - nawet te głupie. Z opinii jakie miałem okazję poczytać na forach internetowych Panasonic - to zabawka dla dzieci - jakość dużo do życzenia - mówię o kamerach do 2700 PLN.
Pozdrawiam i mam nadzieję że podzielicie się swoimi uwagami odnośnie swoich kamer - zalety i wady. Dziękuję

oldguest
Początkujący

Pierwsze trzeba by ustalić czy to ma być HD czy SD?
Potem na czym ma zapisywać?

SZREK-----
Początkujący

Z tego co się dowiedziałem to lepiej było by na HDD - jednak chodzi mi o jakość filmowanego materiału. Chciał bym aby miał porównywalną jakość z kamerą jaką opisywałem - analog. Tak jak pisałem to słyszałem że co niektóre gubią kolor, rozmazują przy ruszeniu kamery itp problemów.
Nie wiem co to jest HD i SD - co za różnica - HD to co wnioskuję to lepszy zapis ale tyle mojej wiedzy. Jeśli będzie dobrze nagrywała to może być i zapis na papierze - potem sobie przegram i nagram na DVD. Głównie będę nagrywał na powietrzu - z tego co wiem cyfrowe kamery nie radzą sobie w pomieszczeniach o słabym świetle - pikslowanie obrazu i dla tego rodzinne wygłupy w domu będę nagrywał na staruszce a nową przeznaczam na plener - ale nie chcę mieć żadnych kwadracików na TV i twarze aby były normalne a nie w plamach a drzewa i trawa została trawą a nie zieloną plamą.