anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lightroom 3

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lightroom 3

Jako, że 3 wersja nie ma swojego wątku, postanowiłem pokazać różnicę w odszumianiu między Lightroom 2, a Lightroom 3 beta 2.
do 30 czerwca beta 2 jest darmowa.....już wiem, że zrobię update z dwójki :nauseated_face:

poniżej crop 100% z a850 na iso 1600, 3200, 6400.
Warto dodać, że ilość kombinacji jakie daje LR3 w polu redukcji szumów jest tak duża, że dobrze byłoby samemu sprawdzić ten soft. Ktoś woli więcej szczegółów, a nie przeszkadza mu szum - pyk suwaczkami w lewo, ktoś inny woli gładziutki obraz, a detale mniej go interesują - pyk suwaczki w prawo itd. :c20

jeśli będzie ktoś chętny (i znajdę chwilkę), zrobię porównanie na a330 i a550 :D


edit:
jakby kto szukał - do ściągnięcia tutaj:LINK

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
103 ODPOW. 103
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Twoja nieograniczona wiedza mnie powala :P Ale poradziłem sobie już z tamtym sposobem - wystarczył restart Lightrooma, komputera i ponowny import zdjęć. Tylko że wróciłem do profilu "Adobe Standard", który daje bardziej naturalne barwy bez czerwonego zafarbu (tak na moje oko).

Pisałeś coś o ustawieniu odszumiania w zależności od ISO na zdjęciu. Mógłbyś poradzić jak tego dokonać, aby zdjęcia były już odszumione po imporcie ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Quartz napisał(a):

Twoja nieograniczona wiedza mnie powala :P Ale poradziłem sobie już z tamtym sposobem - wystarczył restart Lightrooma, komputera i ponowny import zdjęć. Tylko że wróciłem do profilu "Adobe Standard", który daje bardziej naturalne barwy bez czerwonego zafarbu (tak na moje oko).


czyli było tak jak myślałem - dobrze, ale potrzebny był restart
Niemniej jednak polecam wykorzystać ten drugi sposób - ja mam swoje ustawienia, które LR sam ładuje jako standardowe :D
No i nie dziwi mnie, że używasz Adobe Standard. Tak jak napisałem wyżej - czasami warto kombinować z innymi profilami kolorów, ale nie zawsze.

Quartz napisał(a):

Pisałeś coś o ustawieniu odszumiania w zależności od ISO na zdjęciu. Mógłbyś poradzić jak tego dokonać, aby zdjęcia były już odszumione po imporcie ?


Robisz to mniej więcej tak samo, jak sposób pierwszy, ale zamiast "Make defaults specifics to camera serial number" zaznaczasz: "Make defaults specifics to camera ISO setting"
:c20


aha! Jeszcze jedno: Wszystkim polecam by LR zapisywał zmiany jakie robimy (w panelu develop) w pliku XMP. Kiedyś się na to nadziałem, bo LR standardowo przechowuje te informacje gdzieś w swoich katalogach. Jaka jest różnica? A no taka, że jeśli zmienimy nazwę katalogu lub przeniesiemy katalog ze zdjęciami w inne miejsce, to zdjęcia będą bez naszych ingerencji/bez naszej obróbki.

Menu :smileyarrow: Automatically Write Changes into XMP
Od teraz każdy nowo zaimportowany i obrobiony RAW będzie miał w katalogu, w którym się znajduje dodany plik z nazwą zdjęcia, ale z rozszerzeniem XMP. W tym pliku XMP zawarta jest cała nasza praca z plikiem RAW w LR.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Dadziuk
Nowicjusz

Dzięki Kris, bardzo przydatne informacje :thumbsup: niby się naczytałem i na oglądałem filmików o RL, a widzę że ten program dalej mnie potrafi zaskoczyć :o

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tak sobie czytam to wszystko i zastanawia mnie po co ludzie decydują się na Lightrooma.
Przecież to, o czym pisze kris to są definitywne podstawy tego oprogramowania.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Ja się jeszcze nie zdecydowałem, ciągle używam wersji trial ;)

grzechoslaw
Początkujący

Lajam napisał(a):

Tak sobie czytam to wszystko i zastanawia mnie po co ludzie decydują się na Lightrooma.
Przecież to, o czym pisze kris to są definitywne podstawy tego oprogramowania.



Ja dotąd nie znam pełni możliwości darmowego GIMPa, którego używam ;) .

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lajam napisał(a):

Tak sobie czytam to wszystko i zastanawia mnie po co ludzie decydują się na Lightrooma.
Przecież to, o czym pisze kris to są definitywne podstawy tego oprogramowania.


opcje skrzętnie ukryte w menu nazywasz podstawą ? Strach pomyśleć co jest wg Ciebie profi :c97
Podstawą jest rozróżnianie modułów i przemiana z "open" na "import" oraz z "save" na "export" :smileythumbsup:
A po co go ludzie używają? Być może dlatego, że jest 4 razy tańszy od Photoshopa i jakieś 10 razy wygodniejszy od IDC :smileymrgreen:
Poza tym możliwości ma przeogromne i trudno oczekiwać by od razu umieć go obsługiwać. Ja sam uważam, że jeszcze go nie opanowałem w pełni. Zwłaszcza moduły inne niż Develop ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Oczywiście te krotności "lepszości" to są wg Twoich kryteriów kris. ;)

Co do magicznego słowa "funkcja profi" to ja nie rozgraniczam takich rzeczy.
Jeśli ktoś płaci ponad 1000 zł za program to chyba robi to świadomie.

profile.country.PL.title
Dadziuk
Nowicjusz

Są też wersje dla studentów nie kosztujące 1000zł :) No i wersje testowe :)

A co do modułów to bardzo fajną sprawą jest moduł WEB, można bardzo szybko stworzyć prostą galerię zdjęć i od razu wrzucić ją na swój serwer :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Dadziuk napisał(a):

No i wersje testowe :)


Tiaa....szczególnie w Polsce gdzie okazuje się, że miesiąc ma nagle ponad 500 dni :-)