anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lightroom 3

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lightroom 3

Jako, że 3 wersja nie ma swojego wątku, postanowiłem pokazać różnicę w odszumianiu między Lightroom 2, a Lightroom 3 beta 2.
do 30 czerwca beta 2 jest darmowa.....już wiem, że zrobię update z dwójki :nauseated_face:

poniżej crop 100% z a850 na iso 1600, 3200, 6400.
Warto dodać, że ilość kombinacji jakie daje LR3 w polu redukcji szumów jest tak duża, że dobrze byłoby samemu sprawdzić ten soft. Ktoś woli więcej szczegółów, a nie przeszkadza mu szum - pyk suwaczkami w lewo, ktoś inny woli gładziutki obraz, a detale mniej go interesują - pyk suwaczki w prawo itd. :c20

jeśli będzie ktoś chętny (i znajdę chwilkę), zrobię porównanie na a330 i a550 :D


edit:
jakby kto szukał - do ściągnięcia tutaj:LINK

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
103 ODPOW. 103
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Tak słowem wstępu:
Korzystam z testowej wersji Lightrooma i mam pewnie problem z profilami kolorów do mojej puszki.

Pobrałem z Internetu profil do a330 i załadowałem go do Lightrooma. Wyświetla się normalnie, mogę z niego skorzystać, chciałbym jednak, aby był on wybrany domyślnie (zamiast Adobe Standard).

Da się coś takiego zrobić ?

I jeszcze jedno pytanie - lepiej korzystać z gotowych profili kolorów, czy ze standardowego Adobe ?

Jakie są Wasze doświadczenia - Adobe Standard czy profil do puszki ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Quartz napisał(a):

Tak słowem wstępu:
Korzystam z testowej wersji Lightrooma i mam pewnie problem z profilami kolorów do mojej puszki.

Pobrałem z Internetu profil do a330 i załadowałem go do Lightrooma. Wyświetla się normalnie, mogę z niego skorzystać, chciałbym jednak, aby był on wybrany domyślnie (zamiast Adobe Standard).

Da się coś takiego zrobić ?

I jeszcze jedno pytanie - lepiej korzystać z gotowych profili kolorów, czy ze standardowego Adobe ?

Jakie są Wasze doświadczenia - Adobe Standard czy profil do puszki ?


ja używam Adobe Standard. Czasami, jak LR sobie nie radzi z kolorami, to kombinuję z różnymi profilami :D

Może to Ci pomoże:
Otwórz LR
Wybierz jakiegoś RAW'a z Twojego aparatu.
Wejdź do panelu Develop.
Wybierz zakładce "Camera Calibration" swój profil.
Teraz menu => Edit => Preferences. Zakładka Presets. Zaznacz "Make defaults specifics to camera serial number". A odznacz jedną pozycję niżej "Make defaults.....". OK.
Teraz menu => Develop => Set Default Settings. Update to current settings.

Powinno działać :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

To ten program ma takie bajery jak przypisanie ustawień do numeru seryjnego aparatu? :shock:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

To ten program ma takie bajery jak przypisanie ustawień do numeru seryjnego aparatu? :shock:


Ba! To nic. Możesz też sobie tak ten program ustawić by odpowiednio dobierał (Twoje) ustawienia odszumiania zależnie od wysokości ISO Twojej puszki.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

Takie hardkorowe opcje, a ja tylko suwaczkami się bawię :P

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Widzę, że nie znam tego programu. Będę musiał wpaść na Śląsk na konsulatcje :c20

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

trebor napisał(a):

Takie hardkorowe opcje, a ja tylko suwaczkami się bawię :P


Czasami warto wejść głębiej.... if you now what I mean

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

Widzę, że nie znam tego programu. Będę musiał wpaść na Śląsk na konsulatcje :c20


jak dobrze że zaraz wpadam na Śląsk, podpatrzę sobie co nieco :c34

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Dzięki za podpowiedź i przeniesienie tematu (widocznie przeoczyłem ten o Lightroomie). Niestety, nie bangla - nie wiadomo czemu nie chce zapisać tego profilu od a330 jako defaultowego. Pozostaje mi tylko każdorazowa zmiana na "mój" profil

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Quartz napisał(a):

Dzięki za podpowiedź i przeniesienie tematu (widocznie przeoczyłem ten o Lightroomie). Niestety, nie bangla - nie wiadomo czemu nie chce zapisać tego profilu od a330 jako defaultowego. Pozostaje mi tylko każdorazowa zmiana na "mój" profil


Jeżeli w ten sposób nie działa to mam inny. Musisz wykonać swój preset, który głównie składać się będzie ze zmiany "camer calibration". A więc działamy:
Odpal LR. Wybierz RAWa. Przejdź do Develop. Zaznacz w "Camera Calibration" ten profil, który ma być, jak standardowy.
Teraz w panelu "Presets" naciskasz znak "+". Odpowiednio nazywasz ten preset np. a330. Wybierasz folder, w którym ten preset się będzie pojawiał. Zaznaczasz wszystkie opcje, które Cię interesują - w tym przypadku na samym końcu "Calibration". Klikasz Save. Teraz przejdź do modułu Library. Kliknij Import. Przy importowaniu nowych RAWów z panelu "Apply During Import" zaznacz z pola "Develop Settings" => swój preset (np. a330).
Teraz za każdym razem zdjęcia będą zimportowane z tym presetem :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer