anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lightroom 3

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lightroom 3

Jako, że 3 wersja nie ma swojego wątku, postanowiłem pokazać różnicę w odszumianiu między Lightroom 2, a Lightroom 3 beta 2.
do 30 czerwca beta 2 jest darmowa.....już wiem, że zrobię update z dwójki :nauseated_face:

poniżej crop 100% z a850 na iso 1600, 3200, 6400.
Warto dodać, że ilość kombinacji jakie daje LR3 w polu redukcji szumów jest tak duża, że dobrze byłoby samemu sprawdzić ten soft. Ktoś woli więcej szczegółów, a nie przeszkadza mu szum - pyk suwaczkami w lewo, ktoś inny woli gładziutki obraz, a detale mniej go interesują - pyk suwaczki w prawo itd. :c20

jeśli będzie ktoś chętny (i znajdę chwilkę), zrobię porównanie na a330 i a550 :D


edit:
jakby kto szukał - do ściągnięcia tutaj:LINK

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
103 ODPOW. 103
profile.country.en_PL.title
Yac-----
Początkujący

Są może dostępne profile dla A500? :rolling_eyes: Dla A700 i A850 widziałem tutaj dodane przez krisa, coś takiego dla 500 może jest? ;>
Albo czy jest gdzieś lista dostępnych profili dla body/szkieł?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Yac napisał(a):

Są może dostępne profile dla A500? :rolling_eyes:


Yac napisał(a):

Albo czy jest gdzieś lista dostępnych profili dla body/szkieł?

Zapewne takie info znajdziesz na stronie Adobe, ale gdzie? Nie wiem. Straszna jest ta ich strona. No ale co się dziwić. Ogrom trudno okiełznać.




Pojawiła się wersja Lightroom 3.3 RC (Release Candidate): LINK. Generalnie oprócz kilku aparatów (marek innych niż SONY) i kilkudziesięciu profili do obiektywów (marek innych niż SONY...ech, kiedy się adobe obudzi....), wprowadzili jakieś tam poprawki. Poniżej lista poprawek, zdobyłem jedynie w języku Szekspira:

* Edit in PS CS4 from LR 3.2 did not give option to render to TIFF/PSD
* Process Version defaults to PV 2003 when Lightroom's installed Develop Presets are applied on Import
* All Auto-ISO values are not properly handled for the Nikon D3s
* An error could be generated when sorting by "User Order" in Collections
* There was an incorrect Profile Name tag for Canon 18-55 and 17-40 lens profiles
* Facebook album selection only displays up to 25 albums
* Lightroom 3 could fail to launch Photoshop CS5 if Photoshop CS4 was uninstalled after the Photoshop CS5 installation
* Numerous cloning or healing spots could cause Lightroom to become unresponsive
* Lightroom could crash when the metadata filter is selected and the grid is displaying all images in the catalog
* Lightroom 3.2 could fail to import all of the images from an iPhone 4
* Some Sigma X3F raw files were rendering incorrectly
* Choosing the "Make a second copy to" option on import would result in incorrect folder structure for the second copy
* Resetting the crop angle by double-clicking the Angle slider removes a custom aspect ratio
* A tooltip for the Japanese language version of Lightroom 3 displayed the wrong keyboard shortcut for "Flag as Pick"
* Paste Settings doesn't apply to all images in the Develop module Filmstrip
* Smart collections in Lightroom 3 do not use the same definition of "All Searchable Metadata" previously available in Lightroom 2
* Text watermarks or portions of text watermarks could fail to be applied to images on export
* The Japanese version of the SmugMug publish collection dialog was a mixture of English and Japanese language text
* Lightroom would not import files from the Panasonic LX5 that were shot with the iZoom Function set to above 90mm
* Choosing the Limit File Size option in the export dialog could strip certain EXIF fields from the exported file


generalnie nie zachęcili mnie do downloadu :P

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Kolejne nowe profile od hiszpańskiego alpha clubu
LINK do paczki
a w paczce profile do:

APS-C
Minolta AF 50mm F1.7
Sony 50mm F1.4 AF
Tokina 11-16/2.8
Zeiss 16-35/2.8 SSM ZA
Zeiss 16-80/3,5-4,5 DT
Minolta 24-85/3,5-4,5
Sony 70-200/2.8 SSM G
Sony 70-300/4,5-5,6 G SSM
Sony 35mm F1.4G
Minolta 85/1.4 G
Minolta 17-35/2,8-4

FF
Minolta 20/2.8 RS
Zeiss 16-35/2.8 SSM ZA
Minolta 24-85/3,5-4,5
Sony 70-200/2.8 SSM G
Sony 70-300/4.5-5.6 G SSM
Minolta 80-200/2.8 HS-G
Minolta 100/2
Zeiss 135/1.8
Sony 35mm F1.4G
Minolta 85/1.4 G
Minolta 17-35/2,8-4

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
mbmark
Nowicjusz

Na dole strony Adobe Labs jest link do malutkiej aplikacji, która pozwala Wam ściągnąć z internetu dowolne istniejące już profile. Wystarczy sprawdzić nowości raz na 1-2 tygodnie :c20

cataris
Początkujący

Używam Lightrooma gdy "hurtowo" obrabiam jakieś zdjęcia (np. z wesela, z wakacji, itd.). Powiem, że program możliwości ma nieziemskie aczkolwiek mój komputer trochę nie wyrabia przez tą kobyłę :P.

Jeśli chodzi o te szumy to rzeczywiście nie jest najgorzej, aczkolwiek nie mogę się przekonać do tego dziwnego rozmywania... Obraz wtedy wygląda jakby był namalowany :P. Drażni mnie to nieco zwłaszcza gdy odszumiam portrety, nie wygląda to korzystnie. Do tego celu stosuję Neat Image.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

rzeczywistości nie oszukasz
im większe iso tym większe szumy i mniejsza dynamika kolorystyczna zdjęcia
im mniejsze szumy na wysokim iso, tym mniej detali (pożera je proces odszumiania)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

pojawiła się wtyczka, która umożliwia wyzwalania a700/a850/a900 z poziomu LR (połączenie USB):
http://www.adobe.com/cfusion/exchange/index.cfm?event=extensionDetail&loc=en_us&extid=2332522#extinfo

jest jeden problem.....to jest demo, a pełna wersja kosztuje 30 baksów.....ciekawe dlaczego za nasze aparaty trzeba opłacać (programistów RU), a do nikona i canona Adobe ładuje to za free :?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kris napisał(a):

dlaczego (za) nasze aparaty trzeba opłacać programistów

któż to może wiedzieć, dear krys kore? Może programiści tak lubią C i N, że robią do nich soft za free?

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

A propos LR'a - wyszła wersja 3.3 obsługująca 560 i 580 ;)
http://www.adobe.com/support/downloads/ ... ftpID=4928

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

poinformował mnie LR dzisiaj o nowej wersji, ale napisali, że N7000, C60 i coś tam jeszcze. Nic o sony więc stwierdziłem,że nie updateuje.....
Dzięki za info :thumbsup:
Mama_Kuby wreszcie będzie mogła obrobić foty z plenerku :slight_smile:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer