anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lightroom 3

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lightroom 3

Jako, że 3 wersja nie ma swojego wątku, postanowiłem pokazać różnicę w odszumianiu między Lightroom 2, a Lightroom 3 beta 2.
do 30 czerwca beta 2 jest darmowa.....już wiem, że zrobię update z dwójki :nauseated_face:

poniżej crop 100% z a850 na iso 1600, 3200, 6400.
Warto dodać, że ilość kombinacji jakie daje LR3 w polu redukcji szumów jest tak duża, że dobrze byłoby samemu sprawdzić ten soft. Ktoś woli więcej szczegółów, a nie przeszkadza mu szum - pyk suwaczkami w lewo, ktoś inny woli gładziutki obraz, a detale mniej go interesują - pyk suwaczki w prawo itd. :c20

jeśli będzie ktoś chętny (i znajdę chwilkę), zrobię porównanie na a330 i a550 :D


edit:
jakby kto szukał - do ściągnięcia tutaj:LINK

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
103 ODPOW. 103
profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Mnie Świat Obrazu poinformował :c34 - na prawdę co raz bardziej lubię ten portal
http://www.swiatobrazu.pl/adobe-lightro ... 22231.html

profile.country.pl_PL.title
SkywalkerPL
Początkujący

Mnie Świat Obrazu poinformował


Mnie automatyczna aktualizacja 8-) miałem update w momencie kiedy gość na ŚO pisał artykuł, hehe ;) :P

:slight_smile:
profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

kris napisał(a):

pojawiła się wtyczka, która umożliwia wyzwalania a700/a850/a900 z poziomu LR (połączenie USB):
http://www.adobe.com/cfusion/exchange/index.cfm?event=extensionDetail&loc=en_us&extid=2332522#extinfo

jest jeden problem.....to jest demo, a pełna wersja kosztuje 30 baksów.....ciekawe dlaczego za nasze aparaty trzeba opłacać (programistów RU), a do nikona i canona Adobe ładuje to za free :?



Nie rozumiem...Przecież Remote Camera Control świetnie współpracuje z każdym Lightroomem.Wystarczy tylko wskazać Lightroomowi folder który ma obserwować.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

photomusic napisał(a):

kris napisał(a):

pojawiła się wtyczka, która umożliwia wyzwalania a700/a850/a900 z poziomu LR (połączenie USB):
http://www.adobe.com/cfusion/exchange/index.cfm?event=extensionDetail&loc=en_us&extid=2332522#extinfo

jest jeden problem.....to jest demo, a pełna wersja kosztuje 30 baksów.....ciekawe dlaczego za nasze aparaty trzeba opłacać (programistów RU), a do nikona i canona Adobe ładuje to za free :?



Nie rozumiem...Przecież Remote Camera Control świetnie współpracuje z każdym Lightroomem.Wystarczy tylko wskazać Lightroomowi folder który ma obserwować.


Chyba zdecydowanie na bank nie rozumiesz idei i sedna sprawy.
Chodzi o kontrolę aparatem poprzez Lightroom (łopatologicznie: wyzwalanie migawki aparatu marki SONY poprzez specjalną wtyczkę w programie Adobe Lightroom Photoshop 3). A Tobie wydaje się, że chodziło o kontrolę przez LR katalogu do którego RemoteControl wrzuca fotki.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Taak.Nie rozumiem.
A więc w menu aparatu A700-"Połączenia USB" wybieram "Zdalny komp." i łączę aparat z komputerem kablem USB.
Następnie uruchamiam program Remote Camera Control i w okienku Sawe in,wskazuje katalog do którego zdjęcia mają trafiać.U mnie G:\Lightroom Auto Import.
Następnie uruchamiam program Lightroom 3.4.Następnie z menu "Plik" wybieram "Importuj automatycznie"zaznaczam "Włącz automatyczny import",klikam na "Ustawienia dla automatycznego importu..." w otwartym oknie wskazuję na folder G:\Lightroom Auto Control (ten sam który wskazałem programowi RCC).
Na tle Lightrooma mam panel RCC.Klikam na kółeczko z ikonką aparatu i...natychmiast widzę zdjęcie w oknie Lightrooma.
Ale idę o krok dalej,a nawet pięć kroków (mam długi kabel USB).Trzymam aparat w dłoniach 5m.od komputera i naciskam spust migawki na aparacie i...znowu natychmiast widzę zdjęcie na monitorze w oknie Lightrooma.
Zmieniam wartość przesłony na aparacie-zmienia się w RCC.
Zmieniam wartość czasu w RCC-zmienia się w aparacie.
Tak szerokich możliwości jakie oferuje RCC nie daje nawet nowa funkcja "Capture" w nowym Lr3.z dedykowanymi do niej aparatami Canon czy Nikon.

Pozdrawiam ;)

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

photomusic napisał(a):

Taak.Nie rozumiem.
Na tle Lightrooma mam panel RCC.Klikam na kółeczko z ikonką aparatu i...natychmiast widzę zdjęcie w oknie Lightrooma.
Ale idę o krok dalej,a nawet pięć kroków (mam długi kabel USB).Trzymam aparat w dłoniach 5m.od komputera i naciskam spust migawki na aparacie i...znowu natychmiast widzę zdjęcie na monitorze w oknie Lightrooma.
Zmieniam wartość przesłony na aparacie-zmienia się w RCC.
Zmieniam wartość czasu w RCC-zmienia się w aparacie.
Tak szerokich możliwości jakie oferuje RCC nie daje nawet nowa funkcja "Capture" w nowym Lr3.z dedykowanymi do niej aparatami Canon czy Nikon.
Pozdrawiam ;)



Nie znam się na tym oprogramowaniu, nie korzystam z niego ale tak jak czytam te opisy to przecież nie jest to

kris napisał(a):


kontrolę aparatem poprzez Lightroom (łopatologicznie: wyzwalanie migawki aparatu marki SONY poprzez specjalną wtyczkę w programie Adobe Lightroom Photoshop 3).


tylko nadal RCC obsługuje aparat. Musisz mieć uruchomione dwa programy aby to zadziałało.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

photomusic napisał(a):

Taak.Nie rozumiem.
A więc w menu aparatu A700-"Połączenia USB" wybieram "Zdalny komp." i łączę aparat z komputerem kablem USB.
Następnie uruchamiam program Remote Camera Control i w okienku Sawe in,wskazuje katalog do którego zdjęcia mają trafiać.U mnie G:\Lightroom Auto Import.
Następnie uruchamiam program Lightroom 3.4.Następnie z menu "Plik" wybieram "Importuj automatycznie"zaznaczam "Włącz automatyczny import",klikam na "Ustawienia dla automatycznego importu..." w otwartym oknie wskazuję na folder G:\Lightroom Auto Control (ten sam który wskazałem programowi RCC).
Na tle Lightrooma mam panel RCC.Klikam na kółeczko z ikonką aparatu i...natychmiast widzę zdjęcie w oknie Lightrooma.
Ale idę o krok dalej,a nawet pięć kroków (mam długi kabel USB).Trzymam aparat w dłoniach 5m.od komputera i naciskam spust migawki na aparacie i...znowu natychmiast widzę zdjęcie na monitorze w oknie Lightrooma.
Zmieniam wartość przesłony na aparacie-zmienia się w RCC.
Zmieniam wartość czasu w RCC-zmienia się w aparacie.
Tak szerokich możliwości jakie oferuje RCC nie daje nawet nowa funkcja "Capture" w nowym Lr3.z dedykowanymi do niej aparatami Canon czy Nikon.

Pozdrawiam ;)


Niestety z przykrością stwierdzam,że ty nadal nie rozumiesz w czym rzecz, ale na siłę próbujesz nas przekonać, że masz rację. Pewnie, że masz rację, ale swoją własną. Dalsza dyskusja wydaje mi się być zbędna ponieważ na chwilę obecną nie widzę sensu przekonywania kogoś do przeczytania moich słów ze zrozumieniem. Także gorąco pozdrawiam :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

piotruso napisał(a):


tylko nadal RCC obsługuje aparat. Musisz mieć uruchomione dwa programy aby to zadziałało.


Tak.To nadal RCC obsługuje aparat,podobnie jak robiła by to wtyczka,która również jest odrębnym programem,podobnie jak każda inna wtyczka (plug-in) do Lr czy Ps.
W moim Lr jako wtyczka pracuje program większy niż Lr-Photo Tools 2.6.
Powyżej opisałem sposób pracy z podłączonym aparatem.Mając Canona można to zrobić za pomocą wbudowanej wtyczki w Lr,lecz i tak na całym świecie fotograficy robią to z użyciem programu Canon Viever czy w przypadku posiadaczy Nikona-Nikon Capture,podobnie jak my za pomocą RCC.
Jedynym ograniczeniem jest kabel stale podłączony z komputerem a to ogranicza swobodę ruchu.Można również użyć urządzenia do komunikacji bezprzewodowej,niestety na dzień dzisiejszy takie urządzenia nie zapewniają szybkiego przesyłania plików RAW.
Pozdrawiam ;)

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Photomusic z tego co czytam to ciągle piszesz o czymś innym :c20

Wtyczka ta pozwala z poziomu Lightroom bez udziału RCC ustawiać parametry ekspozycji i wyzwalać migawkę w naszych aparatach :c20

To że RCC to potrafi wiadomo od dawna tak samo jak to że Lightroom potrafi pokazać zdjęcie zaraz po jego zrobieniu :c20

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Z poziomu Lr Tethered Capture jest możliwość ustawienia tylko czasu,przesłony,iso i balansu bieli.
I to wszystko.
Z poziomu RCC mamy dostęp do wszystkich funkcji aparatu .
Poza tym nie widzę żadnych różnic przy pracy z Lr i aparatem na uwięzi ,dlatego właśnie nie rozumiem dlaczego nie korzystać z RCC, a poszukiwać uboższych i dodatkowo płatnych rozwiązań.
Pozdrawiam ;)