anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

makrofotografia

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

makrofotografia

36 ODPOW. 36
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Pytanie nr 1
zależy od tego do jakiego obiektywu podczepisz heliosa
Pytanie nr 2
nie wiem jak to napisać, nie wiem jak jest w Twoim kompakcie ale u mnie w fuji t-w służyło do ustawienia zooma, a nie do makro, do makro służyła opcja makro, która pozwalała na zrobienie zdjęcia właśnie np z 1cm nie wiem na jakiej zasadzie to działa nie chcę zgadywać są lepsi specjaliści ode mnie
Pytanie nr 3
są dostępne pierścienie odwrotnego mocowania tzn łączysz obiektyw Sony gwintem od filtrów z gwintem od filtrów (czyli tym przed przednią soczewką) heliosa ;)

EDIT tu masz link http://baranski.wordpress.com/porady/makrohelios/

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

moby76 napisał(a):

Jaką skalę odwzorowania da mi odwrócony Helios? Większa niż Helios na pierścieniach?

Zasadniczo większą, ale jak napisał Paweł, zależy z czym go połączysz.

moby76 napisał(a):

Jak to policzyć?

Jest święto, nie chce mi się szperać po książkach, ale: :c49 :c50

moby76 napisał(a):

Pytanie nr 2

Odwzorowanie zależy od oddalenia środka optycznego od matrycy i ogniskowej Dla jednych obiektywów 1:1 uzyskasz z 1cm, a dla innego z odl. 50cm

moby76 napisał(a):

Tzn. chcę zamontować odwrotnie Heliosa do przejściówki Alfa>M42.

.Nie bardzo rozumiem. Odwrotne mocowanie polega na połączeniu dwóch obiektywów przednią ich częścią, czyli potrzebny jest pierścień 55mm np do kita i z drugiej strony - tyle ile ma Helios (58mm? 67mm??)

moby76 napisał(a):

muszę odrobić lekcje z podstaw optyki

Zdecydowanie. Ale tu :c50 wszystko znajdziesz. Abo prawie wszystko ;)

------------------------------
fotoamator
moby76
Poszukiwacz

Do pytania nr 1

Chodziło mi o montaż Heliosa na pierścieniach oraz o montaż odwrotnie Heliosa bezpośrednio do body. Przecież taka konfiguracja też jest możliwa?
Jeśli ta druga opcja jest możliwa, to która z opcji da mi większą skalę odwzorowania???

Do pytania nr 3

Chodzi mi o możliwości techniczne (tzn. czym) odwrotnego podpięcia Heliosa bezpośrednio do body. W sklepach internetowych są ale niestety niedostępne przejściówki typu "bagnet A -> 49 mm"

Jeśli w ten sposób można podpiąć Heliosa to jaki da to efekt przy zdjęciach makro?

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Zrobiłem test soczewki +10.

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Pokaż jeszcze zdjęcie tego kwiatka bez soczewki by można było sobie zobaczyć jakie daje efekty ;)

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Jutro postaram się coś wstawić. Dzisiaj niestety już nic nie zrobię bo jestem w pracy.

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Ten sam obiektyw 18-55 bez soczewki.