anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z fotografowaniem bizuterii

whooke
Początkujący

problem z fotografowaniem bizuterii

Witam czy ktos moglby mi pomoc jak wykonac fotografie bizuterii,posiadam statyw ,A300 oraz namiot bez cieniowy i nie moge ustawic ostrosci

31 ODPOW. 31
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Whooke, jeśli możesz wstaw proszę przykładową fotkę, tylko pamietaj żeby nie usuwać danych exif.

profile.country.pl_PL.title
SkywalkerPL
Początkujący

Oho!... to tak jak ja - albo tryb A albo tryb M :thumbsup:
dobra, to może coś podpowiem:


Zawsze ustawiaj przesłonę na możliwie szeroko otwartą (tak, żeby była najmniejsza cyfra - na szerokim kącie dawaj 3,5 na zbliżeniu 5,6) (ten obiektyw ma dwa piki z wysoką rozdzielczością - lepszy na szeroko otwartej przesłonie i potem drugi, też dobry na przesłonie ok. f/11 - lepiej używać maksymalnie otwartej przesłony bo wtedy masz krótsze czasy naświetlania - można też zapamiętać jeśli ci się chce, że na 70mm najlepszy obraz jest przy f/16, chociaż ja bardzo bardzo żadko używam tego ustawienia przez wzgląd na długi czas naświetlania)
jeśli zależy ci na wyduszeniu największej rozdzielczości w tym obiektywie to ustaw szeroki kąt, 18mm, przesłonę na 3,5 i patrz na środek kadru :)
zdjęcia przy sztucznym świetle to ciężka sprawa... ISO 1600 lub 3200 ręcznie ustawiane, balans bieli też ręczny - poczytaj instrukcje, zrób zdjęcie konfiguracyjne na białej ścianie albo na suficie - potem wszystkie fotki będą ok (tylko nie zapomnij następnego dnia przestawić z powrotem na AWB ;) ), tylko zaszumione... na pocieszenie powiem, że na odbitkach 10x15 szumów nie widać :nauseated_face:
obraz jest o zauważalnie gorszy na 70mm niż na 18mm (to po wyeliminowaniu rozmycia wywołanego ruchem aparatu i fotografowanego)
czas naświetlania powinien być krótrzy niż 1/ogniskowa*1.5 - trochę to dziwne, ale np. dla 70mm czasy naświetlania poniżej 1/105 sek. (np. 1/200) powinny dać ci zdjęcia wolne od poruszenia wywołanego ruchem aparatu :thumbsup:
sprawdź czy masz włączoną stabilizacje :flushed: (prawy dolny róg aparatu)
Jak już ci się znudzi - kup Sony 50mm f/1.8 SAM - nie pożałujesz :) Dla mnie to było jak olśnienie. W końcu mogę robić swobodnie zdjęcia przy kolacji 8-) ;)

ps. tabele rozdzielczości dla 18-70

:slight_smile:
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Chciałbym zauważyć, że przy szerokim kącie nie uzyskamy odpowiedniej skali odwzorowania, a i zniekształcenia będą spore ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca


czas naświetlania powinien być krótszy niż 1/ogniskowa*1.5 - trochę to dziwne, ale np. dla 70mm czasy naświetlania poniżej 1/105 sek. (np. 1/200) powinny dać ci zdjęcia wolne od poruszenia wywołanego ruchem aparatu :thumbsup:


Do takich fotografii, jeśli jakość ma być na poziomie, niezbędny jest statyw. Wtedy odpadają problemy z poruszeniem, niemożnością przymknięcia przysłony czy wysokim ISO.
Dla zachowania najlepszej jakości, ISO winno być natywne, czyli 200, przysłona - zależnie od GO, jaką chcemy uzyskać, a czas dostosowany. Balans bieli... jeśli fotografujemy w RAW-ach (a tak jet najlepiej z uwagi na możliwości późniejszej obróbki) to nie ma znaczenia, jeśli upieramy się przy jpegach, Sony daje możliwość zmierzenia barwy światła i ustawienia właściwego WB.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
SkywalkerPL
Początkujący

Aha... zapomniałem dodać, że moja lista tyczy się "ogólnej" fotografii kitem, a nie makrofotografii :)

:slight_smile:
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Aha... zapomniałem dodać, że moja lista tyczy się "ogólnej" fotografii kitem, a nie makrofotografii :)


To mam prośbę, żebyś przeczytał zawsze pytanie zanim odpowiesz...przez przypadek możesz wprowadzić mętlik ;)

Pozdrawiam,

profile.country.pl_PL.title
SkywalkerPL
Początkujący

whooke napisał(a):

co do obiektywu standardowego to prawie zawsze mam zdjecie poruszone lub ciemne.Nie moge sobie poradzic z ustawieniami ,zazwyczaj robie zdjecia w trybie A dostosowujac przyslone


Lajam - mój post był odpowiedzią na powyższy problem :) no... w każdym razie... mam nadzieje, że choć trochę pomogliśmy :)

:slight_smile:
whooke
Początkujący

sky_walker dziekuje za rady napewno je zastosuje i posprawdzam ustawienia ,mam tylko male pytanko jakie ustawiac ISO prz swietle dziennym z takimi ustawieniami jak proponujesz , 200?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Przy fotografii produktowej zawsze używaj najniższej możliwej wartości ISO.

whooke
Początkujący

lajam wysle dzisiaj zdjecia gdyz wczoraj mialem problem ze skrzynką ,czy moga byc zmniejszone?