anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytanie odnośnie nagrywania filmów w Sony DSC-RX100

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
wezyrek
Poszukiwacz

Pytanie odnośnie nagrywania filmów w Sony DSC-RX100

Mam pytanie, czy można ustawić scenę na przykład fajerwerki i w tych ustawieniach nagrywać film.

 

Miałem aparat Sony DSC-HX20V (dałem go bratu, po około 5 latach nadal się dobrze sprawuje). No i tam po ustawieniu sceny na przykład fajerwerki nagrywał w tych ustawieniach film.

Natomiast w RX100, gdy ustawiam scenę to nie nagrywa według tej sceny, no i moje pytanie czy już w tych nowszych aparatach nie można w ten sposób nagrywać i trzeba manualnie ustawiać parametry nagrywania, czy po prostu nie umiem tego ustawić.

 

 

Jeżeli trzeba manualnie ustawić opcje takie jak przesłona, ISO itp. to może ktoś by się podzielił najlepszymi ustawieniami, chętnie z nich skorzystam.

 

Nagrywam w bardzo dobrze doświetlonym miejscu z odległości około 70-80 centymetrów. Po włączeniu opcji nagrywania P -program auto, mam takie ustawienia 1/100, ISO125, F1.8 lub 2.0, dodatkowe ustawienie pod Fn - w cieniu, no i muszę przyznać że obraz po nagraniu gorzej wygląda, niż gdy nagrywałem filmiki HX20 z ustawioną sceną fajerwerki.

 

Kolory są jakby pokryte szumem nie takie gładkie i to wszystko nie jest tak ładnie wyraziste jak przy starym aparacie.

 

Jeżeli ktoś ma czas i ochotę to proszę o porady, chętnie z nich skorzystam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
wezyrek
Poszukiwacz

 

Edytuję odpowiedź ponieważ znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Pod przyciskiem Fn ustawiłem wartość DRO na DRO lv5 i wszystko wygląda tak jak chciałem.

Zwracam honor aparatowi i firmie Sony, to była moja niewiedza a nie wina aparatu:).

Pozdrawiam serdecznie

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Cześć,

 

Nie ma takiej możliwości – w trybie filmowym wykorzystujemy tryby P A S M (ale dla filmu). Najwygodniej będzie tutaj korzystać z trybu P – jest to taki automat, gdzie nie musimy zbytnio przejmować się parametrami nagrywania. By mieć większą kontrolę nad nagrywanym obrazem warto wykorzystać tryb S lub M.
Jeżeli chodzi o jakość – polecamy sprawdzić jakie bitrate nagrywania wykorzystujesz – MP4, AVCHD, XAVCS oraz rozdzielczość (HD, FullHD lub 4K). Najlepszą jakość nagrania uzyskasz korzystając z XAVCS (potrzebna odpowiednia karta pamięci) – daje najwięcej szczegółów.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

 

 

profile.country.PL.title
wezyrek
Poszukiwacz

 

Edytuję odpowiedź ponieważ znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Pod przyciskiem Fn ustawiłem wartość DRO na DRO lv5 i wszystko wygląda tak jak chciałem.

Zwracam honor aparatowi i firmie Sony, to była moja niewiedza a nie wina aparatu:).

Pozdrawiam serdecznie

 

 

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

Gratulacje za upór w tych pięknych okolicznościach przyrody!