anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

pytanie/pomoc

Kar-----
Początkujący

pytanie/pomoc

witam i pytam, gdyz mimo wszystko jestem początkującym fotografem a chciałbym się wiele nauczyć stąd moje pytanie: chodzi o tą biel powyżej linii drzew... wiem że jest to zdjęcie prześwietlone a chciałbym żeby bylo widać normalnie chmury w tym miejscu gdzie jest prześwietlone. Jak unikać takich sytuacji?

38 ODPOW. 38
Kar-----
Początkujący

mam rozumieć to, iż mając obiektyw 50mm w zależności do jakiego modelu :c56 go podepne w zależności jaką on ma matryce to ogniskowa będzie taka sama ale zmieni się kąt widzenia tak?
dobrze to "rozkminiłem"?

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Kar napisał(a):

dobrze to "rozkminiłem"?

Zgadza się :smileythumbsup:

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Kar napisał(a):

mam rozumieć to, iż mając obiektyw 50mm w zależności do jakiego modelu :c56 go podepne w zależności jaką on ma matryce to ogniskowa będzie taka sama ale zmieni się kąt widzenia tak?
dobrze to "rozkminiłem"?

Bardzo dobrze.
Tyle, że jest to zasada ogólna - nie dotyczy tylko alf. Zauważ, że w kompakcie (który ma bardzo malutką - fizycznie - matrycę), ogniskowa np 28mm to już jest supertele, a w A900 to jest szerokokątny obiektyw. W A300 (i wszystkich APS-C) to taki "krótszy standard".

(Oczywiście obiektywu z kompaktu do lustrzanki nie założysz, i odwrotnie, ale chodzi o zasadę zależności: ogniskowa - wielkość (fizyczna) matrycy - typ obiektywu (szerokokątny-tele))

------------------------------
fotoamator
Kar-----
Początkujący

witam ponownie i zadaje kolejne frapujące mnie pytanie:
wiem, że dla Was "starych wyjadaczy" może się wydać trywialne i błache, lecz
mnie dosyć frapuje: a mianowicie chodzi mi o zdjecia czarno-białe a mianowicie przerabianie zdjęcia kolorowego na b/w.
co trzeba zrobić aby uzyskać taki efekt, jasność, ostrość i wogóle: (tu przykład z galerii krisa, który mam nadzieje się nie obrazi z tego powodu a może i ucieszy że posłużyłem się jego zdjęciem jako wzorcowym):

download/file.php?id=20782&mode=view&customview=true

oto mój przykład:2.jpg

TMiN-----
Początkujący

czasem fotkę można deko poprawić.... :D


z zegarkiem w ręku jakieś 50 sekund... jakbym miał na to 15 minut to by jeszcze Elvis na brzegu ryby łowił :slight_smile:

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

TMiN napisał(a):

czasem fotkę można deko poprawić.... :D


z zegarkiem w ręku jakieś 50 sekund... jakbym miał na to 15 minut to by jeszcze Elvis na brzegu ryby łowił :slight_smile:


a co to ma do pytania bo nie łapię za bardzo ?

Kar napisał(a):

a mianowicie chodzi mi o zdjecia czarno-białe a mianowicie przerabianie zdjęcia kolorowego na b/w.
co trzeba zrobić aby uzyskać taki efekt, jasność, ostrość i wogóle: (tu przykład z galerii krisa,


to najlepiej żeby Ci sam autor odpowiedział :c20 zakładam że tu było fajne plastycznie szkiełko, konwersja z RAW'u w LR czyli zdjęcie saturacji a potem suwaczkami każdym jakim tylko się da (i jeszcze krzywa tonalna) do pożądanego efektu

Kar napisał(a):

download/file.php?id=22528&mode=view&customview=true" target="_blank


p.s. popraw link

TMiN-----
Początkujący



co to ma do pytania bo nie łapię za bardzo ?




to jest kolego żart :smileyhappy:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dowcip

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

No to nie bardzo na miejscu chyba :c12 kolega zadał konkretne pytanie o konwersje czarno-białą, a Ty żarty sobie stroisz ?

Kar-----
Początkujący

właśnie :smileyevil:

jeśli chodzi jeszcze o b&w to zależy mi aby było to wytłumaczone chociażby w oparciu o Photoshopa

TMiN-----
Początkujący

No to nie bardzo na miejscu chyba :c12 kolega zadał konkretne pytanie o konwersje czarno-białą, a Ty żarty sobie stroisz ?




ale mi wybaczysz..... i nasz uczucie nie wygaśnie ???

no już dobrze ...więcej nie będę :smileyhappy: