anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Recenzje na stronie Sony!

boston-----
Początkujący

Recenzje na stronie Sony!

Właśnie oglądam specyfikację nowych kamer, a tu bęc, nowa zakładka (albo i nie nowa ale jej wcześniej nie widziałem) RECENZJE. Bardzo podoba mi się pomysł ze względu na wiarygodność serwisu (a właściwie zasad zamieszczania recenzji), bo z tego co już przeczytał to tylko zarejestrowani klienci.

i moja ulubiona 520 ma 9,5 na 10 :)

Brawo za skojarzenie rejestracji klienta z oceną, szkoda że nie działa wstecz (chyba?) bo też bym na parę produktów wystawił ocenę i napisał co myślę.

:c37 Kapelusz z głów drodzy Państwo, brawo za otwartość

6 ODPOW. 6
tomekkk-----
Początkujący

Jeszcze mogli by przykładowe nagrania puszczać. Co mi z recenzji, jak nie widzę obrazu. Tylko na monitorze to też słabo widać.

boston-----
Początkujący

Nie tyle na monitorze, co wideo z internetu ma inne właściwości kompresji (jeśli ktoś umie zrobić to tylko jednej dodatkowej). Nie będzie wiec to materiał pokazujący możliwości kamery. Dlatego możesz czytać recenzje i opinie, przetestować kamerę o ile ma ktoś taką wśród twoich znajomych albo poprosić w sklepie o prezentacje.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jak będziesz miał kamerę to zobaczysz ile zależy od kompresji i jaka jest różnica jakości. Pomysł z filmami taki sobie. Mnie nurtuje jedna rzecz. Jeśli ktoś nie potrafi korzystać z kamery, ma nieodpowiednio nastawione opcje, funkcje, wtedy może nie być w pełni zadowolony z materiału i co za tym idzie z kamery. Podobnie jak z innymi rzeczami, np. z telewizorem. Masz źle ustawione parametry, obraz nawet na najlepszym telewizorze może być nie do przyjęcia, strasznie kiepski. Wtedy taka osoba napisze negatywną opinię na tak naprawdę dobry sprzęt (przyjmijmy, że sprzęt jest dobry). I co? Osoba która przeczyta będzie negatywnie nastawiona. Dlatego do kształtowania opinii wolałbym korzystać z testów wykonanych przez profesjonalistów. I nigdy nie polegam na jednym, czy dwóm recenzjom, tylko zbieram większą ilość i wyciągam odpowiednie wnioski. Ten sposób uważam za odpowiedni....

profi-----
Początkujący

Zimny z jednej strony się zgadza, bardziej wiarygodne są testy dokonywane przez profesjonalistów, z drugiej strony fajne jest to, że każda opinia do danej kamerki jest pisana na pewno przez jej użytkownika, daje to pewien komfort psychiczny i wiadomo w sklepie na co zwrócić uwagę :)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

profi napisał(a):

że każda opinia do danej kamerki jest pisana na pewno przez jej użytkownika, daje to pewien komfort psychiczny i wiadomo w sklepie na co zwrócić uwagę :)


Dokładnie tak. Ale trzeba zwrócić uwagę na zawartość merytoryczna wypowiedzi. Jak ktoś z niewiedzy nie będzie potrafił czegoś uruchomić, albo opanować jakąś funkcję i określi ją za bezużyteczną - a w rzeczywistości jest to doskonale działająca opcja... Można się naciąć...

profi-----
Początkujący

Ale jak zbierze się kilka/kilkanaście recenzji to będzie można spokojnie wyłapać te pisane przez początkujących użytkowników którzy jeszcze nie znają kamery "na wylot", sam pomysł bardzo mi się podoba i po pewnym czasie postaram się naskrobać parę słów o HC9.