anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wymagania systemowe dla VEGAS Pro w HD

Ciekawskodociekliwy
Początkujący

Wymagania systemowe dla VEGAS Pro w HD

Czy SONY podając na swojej stronie dedykowane wymagania dla SONY VEGAS Pro do pracy w HD nie zaniża parametrów jakie musi spełnić komputer ?.

12 ODPOW. 12
boston-----
Początkujący

A jakie to parametry, czy mógłbyś podesłać link albo zamieścić wymagania tutaj.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Z mojego doświadczenia z różnymi programami, to producenci bardzo, bardzo często zawyżają parametry. Tylko po to, żeby nie zrazić się do danego programu, że na teoretycznie minimalnych wymaganiach chodzi on za wolno. Wiadomo, kupujesz program, wymagasz pewnej szybkości i sprawności. Normalnie jakąś tam "akceptowalną szybkość" (pojęcie względne) można osiągnąć na minimalnych wymaganiach. Na słabszym sprzęcie też może pójść dany program, ale z prędkością nie wystarczającą do normalnej pracy, albo zwyczajnie zamulony.
Tylko są komputery i komputery. Weźmy dwa komputery o tych samych parametrach, jeden zaśmiecony, zawalony rejestr, a drugi ze świeżutkim system operacyjnym. Różnica w wydajności widoczna gołym okiem.

boston-----
Początkujący

ok, znalazłem takie wymagania

* Microsoft® Windows® XP SP 2 or Windows Vista™
* 800 MHz processor (2.8 GHz recommended for HDV and AVCHD)
* 200 MB hard-disk space for program installation
* 256 MB RAM (512 MB RAM recommended for HDV and AVCHD)
* OHCI-compatible i.LINK® connector1/IEEE-1394DV card (for DV capture and print-to-tape)
* Windows-compatible sound card
* DVD-ROM drive (for installation from a DVD only)
* Supported CD-Recordable drive (for CD burning only)
* Supported DVD- R /- RW /+ R /+ RW drive (for DVD burning only)
* Supported BD-R/-RE drive (for Blu-ray Disc™ burning)
* Microsoft DirectX® 9.0c or later (included on application disc)
* Microsoft .NET Framework 2.0 (included on application disc)

link: http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudio/sysreq

Do pracy w HD oczywiście zbyt małe, zresztą do SD również, z tym, że chyba już nikt nie korzysta z tak słabej konfiguracji (to co najmniej 3-4 letnie komputery). Fakt, że Vegas ma opinie programu, dobrze radzącego sobie z niskimi parametrami sprzętowymi, ale też przedstawione na stronie są zdecydowanie zbyt małe.
Dla mnie minimum to 1 gb ramu (pomijając inne właściwości pamięci) na xp i 2gb ramu na viście. Ponadto procesor i odpowiednia karta graficzna.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie pracowałem na Vegas, ale pracowałem na różnych programach które wymagają dużej ilości pamięci. Faktycznie, te parametry są za bardzo zaniżone. Chyba, że ktoś ma dużo czasu i nie robi nic skomplikowanego. Jeśli chodzi o minimalną pamięć, to uważam że na Viście min to jest 4 Gb. Sam system pobiera dużo pamięci, do tego konwersje, duże moce obliczeniowe... 4Gb na szynie min 800 to w tym momencie to pojemność do w miarę płynnej pracy. Do tego procesor dla HD podany 2.8. Na jednordzeniówce to również mało. Przy dobrej karcie graficznej da się pracować, karta nadrabia. Ale przy Słabszej to nie ma komfortu. Karty graficznej w ogóle nie ma podanej, co też jest istotne i rzutuje na wydajności komputera. Oczywiście pojęcia "komfortowa praca", "da się pracować " są względne. Dla jednych są ok, dla innych niewystarczające.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

boston napisał(a):

ok, znalazłem takie wymagania

* Microsoft® Windows® XP SP 2 or Windows Vista™
* 800 MHz processor (2.8 GHz recommended for HDV and AVCHD)
* 200 MB hard-disk space for program installation
* 256 MB RAM (512 MB RAM recommended for HDV and AVCHD)
* OHCI-compatible i.LINK® connector1/IEEE-1394DV card (for DV capture and print-to-tape)
* Windows-compatible sound card
* DVD-ROM drive (for installation from a DVD only)
* Supported CD-Recordable drive (for CD burning only)
* Supported DVD- R /- RW /+ R /+ RW drive (for DVD burning only)
* Supported BD-R/-RE drive (for Blu-ray Disc™ burning)
* Microsoft DirectX® 9.0c or later (included on application disc)
* Microsoft .NET Framework 2.0 (included on application disc)



moim zdaniem opisane tu parametry to parametry minimalne do odpalenia tej aplikacji.

do komfortowej pracy z materiałami SD używałem D945, 4GB RAM i macieży Raid 0 z łożonej z 4x250GB

co do HD niemam pojecia aktualnie brak nowej kamerki :(

boston-----
Początkujący

Do HD również wystarczy, choć tu dosyć szybko, o ile nie dokonuje się selekcji i montażu na bieżąco, można zapchać największy nawet dysk twardy.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

ale to chyba mówisz o archiwizacji materiałów , a nie o edycji w programie? :c7

boston-----
Początkujący

Dokładnie tak! (przepraszam, że wypowiedziałem się nieprecyzyjnie) Po zakupie kamery hd szybko (o ile ktoś używa kamery dużo) okazuje się, że terabajtowy dysk to wcale nie tak dużo :). No cóż, filmowanie jest tu trochę bardziej wymagające od fotografowania, gdyż zdjęcia można wrzucić do archiwum (a zmieści się ich zmieści) a filmy przed archiwizacją należałoby jednak obrobić.
Tak czy siak przy zakupie kamery hd powinna być informacja: "wymaga bardzo dobrego PC i wielkiego dyksu twardego" :)

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

lub zakup nagrywarki BR, są coraz tańsze :)